Image 1 of 3

Social

La Cluj-Napoca se ADUNĂ donații pentru refugiații sirieni

  



 

Asociatia Life Education for All, în parteneriat cu Radio Impuls, a demarat Campania umanitara ”Daruim caldura refugiatilor sirieni!”.

 

Desi n-a venit inca iarna, doar in ultima luna 18 copii au murit din cauza frigului in taberele de refugiati din Grecia. Avem nevoie de generozitatea si solidaritatea clujenilor pentru a strange pentru acesti oameni si copiii lor, care vor avea de infruntat o iarna la cort, pe camp sau in hale dezafectate de: haine groase si incaltaminte de iarna, aeroterme, paturi, produse de igiena personala, rechizite scolare, jucarii, produse parafarmaceutice”, precizează organizatorii campaniei.

 

Clujenii care vor să doneze, pot face acest lucru zilnic, între orele 9.00 - 18.00, până în data de 12 noiembrie, la sediul Radio Impuls din strada Strada Octavian Goga, nr. 42.

 

Organizatorii îi roagă pe cei care donează ca tot ceea ce aduc sa fie curat și în stare bună! ”Cei care vor sa faca donatii in bani o pot face in contul asociatiei Life Education for All: RO69btrlroncrt0268430201, Banca Transilvania Cluj cu specificatia ”campanile umanitara Daruim caldura refugiatilor sirieni”, mai precizează organizatorii.

coral1_1_1.jpg
5-11-2016, 12:23
47 vizualizări
27 comentarii
lulu cluj7-11-2016, 13:16
Ceva carne de porc ,,,,slanina ,,,,cartaboj ... !!!!
ghita7-11-2016, 9:32
Cautati stirea despre ONG-ul care strangea fonduri pentru copiii bolnavi de cancer si poate veti intelege ca aceste campanii sunt menite sa imbogateasca unii smecheri pe seama prostilor.
mihai6-11-2016, 16:56
da domnu' dr....daca io-s nebun atunci "fericiti cei saraci cu duhul caci ei vor cunoaste Imparatia Cerurilor".

auzi "ahmed"? esti probabil un biet roman, dus de nas de catre noua dreapta sau ceva organizatii / partide de genul si faci aici pe re.tardat.ul. In casa, tot asa vorbesti precum scrii?

in rest, o sa donez din banii mei acolo unde EU doresc sa donez si va astept dragilor, sa vad ce puteti face in privinta asta. Deocamdata, nu exista nicio lege din Constitutia Romaniei care sa-mi interzica asta.
Mariana H., sa stii ca eu imi fac datoria mea de roman. Daca aleg sa donez SI refugiatilor, nu inseamna ca nu am ajutat pe altii, aici in Romania. Dar nu are rost sa fac aici o lista, pt ca nu despre asta e vb. Ti se pare normal sa-mi fie amenintata familia fiindca eu aleg sa fac ce vreau cu banii mei?
Nae6-11-2016, 17:06
Doneaza unde vrei, dar nu-ti mai da aere de mare filantrop, de al ce salveaza lumea, de rechinii crestini . Totusi cred ca ar trebui sa-l asculti pe DR. Fii fericit! Ca ai motive, vei cunoaste imparatia ...
mariana h.6-11-2016, 15:56
Altceva mai bun nu aveți de făcut???? Aceasta e grija voastră???? Luați atitudine si sprijiniți oamenii noștri, copiii bolnavi de prin spitale sau bătrâni ce mor de foame si frig, avem pt ce lupta nu pt refugiații naibii. Viața lor e consecința propriilor alegeri. Nu ne privește! Mai sunt si nesimțiți si au pretenții pe unde merg! Niște nimeni! Acuma să-i ajut cică să nu moară de frig!!? Suntem nebuni!?
lulu7-11-2016, 12:39
ESTI
! Da nu-inimic, te duci Duminica la biserica si ti seiarta toate pacatele...
Europa6-11-2016, 13:38
Uitati-va doar ce se intampla in toate tarile europene care au deja milioane de arabi si africani.. rata violurilor e de cateva ori mai ridicata decat in Europa de est, atentate teroriste la ordinea zilei, rata talhariilor si agresiunilor sexuale e extreme de mare, ghetto-uri arabesti si africane peste tot.. asta va doriti si aici ?
Off7-11-2016, 13:19
Esti prost de bubuie...
In germania,unde au ajuns peste 1000000 rata violurilor este mai MICA in comparatie cu RO...Germania are populatie de 80000000 oameni, Romania 20000000...
deci,ce propui?
Daca vrei sa faci pe desteptul,informeaza-te si apoi sa scrii,europule...
Dan6-11-2016, 7:56
Ma da nu înțeleg de ce ăia nu se refugiază in Dubai, Emiratele arabe , Abu Dhabi , Oman ,Ca toate astea super bogate sunt acolo la doi pași de ei. Aaaaa ăia nu ii primesc pe lepre. Las sa vina la noi in Europa
Doru6-11-2016, 8:23
Corect!
Off7-11-2016, 13:24
Nu ii primesc,caci ordinele date de America si israel sunt clare... orientul mijlociu trebuie golit in europa,si sa lase liber golful,care si asa e ocupat de Americani...trebuie sa aiba israel tara lor de la nil la eufrat (asta spune si steagul lor),si sa ai access mai usor la petrolul din golf.
mihai6-11-2016, 7:56
chiar vreau sa va vad, care dintre voi mari rechini albi si crestini, va veti apuca sa comiteti violente fata de romanii care vor sa doneze; care dintre voi, chiar vreti sa ne violati nevestele si copiii pt ca alegem sa donam?? incet-incet va dati arama de pe fata si asta e foarte bine ca va vede si aude lumea , ce mari cre(s)tini sunteti! auzi mah la ala, sa ma ameninte pe mine si familia mea, pt ca EU decid unde imi merg banii MEI, munciti la MINE IN TARA?!!! BAAAAAHHHHHH!!! HAI NUMA'!!!

dr6-11-2016, 12:03
Stimate pacient, te rog sa-ti iei medicatia prescrisa la iesirea din clinica,nu de alta dar s-a scumpit curentul si apa rece, socurile electrice si dusurile reci le veti suporta din buzunar.
ahmed6-11-2016, 16:19
Noi muslym am aflat ca pe nevastu tau il cheama Manuela, sora lui Aron Pumnul. Daca tot bun cu noi trimite Kalasnikov si TNT ca asta trebe la noi.
Dan6-11-2016, 7:53
No comment. Lasă sa moara ai noștri săraci. Adunam aeroterme pentru labilii mintali sirieni.
Europa6-11-2016, 14:04
Romania isi abandoneaza saracii si-I lasa sa moara de foame dar in acelasi timp are bani pentru a le plati o viata buna unor zeci de mii de cetateni ai altor state cum sunt acesti musulmani si africani fanatici religiosi, violatori si teroristi.
Ilie10-12-2016, 0:36
Adica dvs. dati in mod curent saracilor?? Dati dvs personal orfanilor, batranilor, saracilor si cersetorilor romani? Si va intrerupeti din milostenia fata de ei ca sa le dati in schimb sirienilor? Sau va opreste cineva sa dati in continuare saracilor romani? De ce sunteti deranjat daca sunt altii care nu au probleme sa fie milostivi cu orice om in nevoie, si cu romani si cu sirieni.
Interesanta milostenia romaneasca. Selectiva. Suntem milostivi si bun crestini, dar nu fata de catei, vorba fabulei. Suntem samariteni, dar doar cand ne convine.
cj5-11-2016, 16:47
RESPECT PENTRU INITIATIVA !
Europa crestina5-11-2016, 16:56
Aceste organizatii sunt create de state din afara Europei special pentru a promova distrugerea pentru totdeauna a civilizatiei crestin europene prin aducerea in fiecare an a milioane si milioane de arabi musulmani in Europa crestina.
Europa alb europeana5-11-2016, 16:15
Aceasta organizatie Life Education for All evident promoveaza distrugerea Europei crestine prin aducerea a zeci de milioane de arabi musulmani pe teritoriul crestin European. Aducerea a milioane de arabi musulmani in Europa an de an inseamna violuri, crime, atentate teroriste, ghetouri musulmane, distrugerea pentru totdeauna a civilizatiei crestin europene. Aceste organizatii controlate din afara Europei trebuie scoase in afara legii iar liderii ei arestati si bagati in puscarie pentru promovarea terorismului, pentru stramutarea ilegala de populatii pe teritoriu tarilor europene. Aceste organizatii sunt creatia unor state ce doresc distrugerea pentru totdeauna a civilizatiei si populatiei crestin europene.
Nelu Santinelu5-11-2016, 19:43
ABSOLUT PERFECT ADEVARAT TOT CE AI SCRIS!
mihai6-11-2016, 4:58
prefer sa-i ajut si sa fiu om, decat sa fiu "white & christian".
+ahmed6-11-2016, 6:04
Multumesc mult la tine Mihai, Alah e mare si vede ce face tu, dar spune unde stai sa vine la tine acasa si sa cunoastem si pe nevastu tau si pe fetitele tau ca suntem statuti de atat vreme.
mihai6-11-2016, 7:22
"ahmed", pe mine nu ma mai mira ca, cre(s)tinii albi ca tine se dau drept musulmani si fac amenintari "subtile" pe internet. io daca-ti dau adresa mea, tu mergi direct la puscarie. ai inteles?
ahmed6-11-2016, 7:58
Vai, am crezut ca tu ajuta pe muslym dar vad ca esti lupul in pielea de oaie, Alah sa te bate ca tu mincinos si rau si neospitalier cu noi bietii refugiati si vrei sa baga la puscarie am inteles!
Gore Passaris6-11-2016, 8:23
bighidiule Mihai, sa inteleg ca esti la Gherla cazat si te ocupi de ajutorari? Cine e seful tau de camera?
@ahmed7-11-2016, 6:14
Ahmed...