banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Jud. Cluj VIDEO: Accident cu trei morți la intrare în Huedin. Au murit 2 oameni nevinovați

  



 

Un accident de circulație soldat cu trei morți s-a produs duminică dimineața la intrare în Huedin.

 

Accidentul a avut loc în jurul orei 6.00, la intrare în orașul Huedin, în zona ”Podul Vineri”, pe DN1. Au fost două autoturisme implicate și trei persoane din Huedin, cu vârste cuprinse între 17 și 31 de ani, au decedat.

 

Conform primelor informații, unul dinre șoferi a intrat pe contrasens în curbă și cele două autoturisme s-au lovit frontal, violent. În autoturismul care a produs accidentul erau 3 persoane și în cel care circula regulamentar erau două. Șoferul vinovat a murit pe loc, iar pasagerii din mașină au fost răniți.

 

Cine e beizadeaua care a făcut MASACRUL rutier de la Huedin. SURPRIZĂ?! A mai condus băut și a scăpat

 

Ceilalți doi morți se aflau în autoturismul care circula regulamentar (Foto autoturismul de culoare roșie). Impactul a fost atât de puternic, încât mașina a fost aruncată de pe carosbil și motorul a zburat de la loc.

 

Circulația s-a reluat în jurul orei 10.30.

 

 

 

 

 

coral1_1_1.jpg
30-9-2018, 8:10
27488 vizualizări
42 comentarii
cucu1-10-2018, 10:37
Pacat de cei nevinovati din cele 2 masini, referitor la cel care a cauzat asta imi pare rau dar nu pot gasi deloc compasiune pentru un asemea dobitoc, macar de se arunca in aer pe un camp
In conditiile date (idiotii de pe strada, infrastructura la pamant, pedepse blande) singura solutie este sa iti cumperi o masina cat mai mare si cat mai grea sa te protejeze cat decat de astfel de tampiti

Totul pleasca de la educatie, daca suntem educati stim sa conducem corect chair si masini mai vechi, stim sa votam corect si sa avem in secolul 21 o autostrada cum trebuie.
andi1-10-2018, 9:56
oare si asta o fi spart tabla cu sabia cand o fost plod?
elis1-10-2018, 8:34
Lingaii astia ai lui Boc, leaga orice eveniment pozitiv de numele lui, poate mai agata un fraier de votant. Mai ales ca in materie de drumuri, centuri, poduri si tunele Boc este un zero imens.
Ei nu scriu cu ironie, scriu intentionat agramat, incercand sa se puna in pielea unui semianalfabet. Poate au dreptate, dar numai in directia moralitatii si a constiintei lor.
Dupa o demagogie scrisa cursiv si impecabil insereaza o greseala de cratima evidenta pe care unul mai neinstruit nu ar savarsi-o daca a scris atat de corect inainte.
Boc ar trebui sa plateasca postaci analfabeti. Ar fi mai credibili si l-ar costa mai putin decat sistemul de dezinformare pus la punct cu prietena lui, lauza Udrea pe vremea can era la PDL.
Alex1-10-2018, 8:30
Camere peste tot, asta e solutia. Te intalnesti cu un tampit de asta si ramai nenorocit pe viata.
asd1-10-2018, 8:08
Sa-si f*** comisarul, progenitura la morga-n c**.
frank1-10-2018, 7:42
cei care nu au lasat constructia autostrazilor pe bani europeni ,sa raspunda pentru aceste nenorociri
Ion A.1-10-2018, 9:13
crezi ca derbedeii astia complexati si agresivi n-ar produce accidente catastrofale pe autostrazi?
@ion1-10-2018, 11:38
Domnu` Ion de ce comentati la adresa masinii doar cand e BMW ??!.....Sunteti spalat pe creier si nu realizati la modul constient ??!! Ati trait atatia ani dar inteligenta nu s-a legat de dvs...:)))
carutashu1-10-2018, 0:46
Astia din cluj sunt campioni pe tara la dezastre de circulatie. La cosciugurile lor aduse la mana a cincea din jegmania este explicabil.
pingu1-10-2018, 8:05
Masina ta e luata de la poatra fabricii?Ce masina conduci si cum iti permiti sa condamni pe cineva la gramada. Nu sunt de acord cu sicriele pe roti, dar un sofer responsabil poate conduce si asa ceva. Nu intotdeauna e de vina masina. De cele mai multe ori e de vina soferul. In ceea ce priveste clujenii campioni la dezastre ar trebui sa verifici statisticele. Peste 60% sunt produse de soferi din alte judete la care contribuie si "starea " buna sau rea a drumurilor.
Miau30-9-2018, 21:49
A avut impresia ca daca parintii lui lucreaza in politie, el nu poate murii. De la moarte nu te scapa nimeni! Si smecherii mor, acum o sa fie cel mai smecher mort... Pacat de cei nevinovati, in rest am scapat de un c@cat.
Corect 1-10-2018, 3:47
Corect, s-a făcut dreptate .
exe30-9-2018, 19:31
Cine stie ce masina a condus vinovatul..?!!
Adica "piesa" dintre scaun si volan ca sa citez niste filozofi in viata...

(((:::(((((::::::::::
Stie Tot1-10-2018, 6:00
BMW conducea, manca-l-ar sobolanii.
Matei Alecsandru30-9-2018, 14:10
Un nenorocit ordinar, impreuna cu ma-sa si tac-su complici directi la moarte nevinovata a celor doi din jud.Mures. Toti drogatii sunt protejati de parinti prin interventii in afara legii, oameni nevinovati isi pierd viata datorita acestor complicitati.........organele statului.........organe genitale........Alo , cu Gadola junior ce faceti ? Cu Buta.....?
Dene iau30-9-2018, 17:33
Astia-s din urma is Sfinti, hoitul asta care o caputit, fie-i tarana grea, era doar propus spre Canonizare, ardeo-ar la rotisorul din subsol, veci pururi. Iar despre ultimele jeguri , astia erau niste bieti anonimi drogati prin parcuri, daca nu era largul concurs la Primarului nostru drag care ia lansat cu 1 milion de Euro, asa doar, moca, cum zic unii mai saraci cu duhul, "sa aseze Clujul pe harta Galaxiei". Va rog mergeti la onoratul nostru Primar, asta cand va primeste in audienta, adica cam cu o luna doua inainte de alegerile locale, si propuneti o colaborare serioasa, sa deschideti o fabrica de borduri si dale, sa nu mai importe din China pentru schimbarile bianuale pe strazile din oras, sa vedem ce va zice. Va spun eu, va trimite direct in origini sau sa vizitati un psihiatru.
Cineva30-9-2018, 19:25
Matei Alecsandri... Care cei doi nevinovați din Tg. Mureș? Toți 3 sunt din Huedin jud Cluj... Nu vb dacă nu știi!
altcineva1-10-2018, 5:55
Da mai powlea, mare greseala o facut, masina vaea nr. de Mures si ocupantii erau din Hodin, sa nu vorbeasca ca esti tu ala desteptu care ai citit asta in alt articol. Ba boua
Cineva1-10-2018, 10:07
Altcineva din câte vad ai un limbaj foarte elevat. Eu am scris frumos nu l-am înjurat și nu am vb urat. Știu ca mașina era de Ms dar faptul ca i-am atras atenția nu înseamnă că i-am dat în cap. Dacă citești cu atenție comentariile vei vedea. Am citit multe articole legate de accident și nici măcar reporterii nu au avut toate informațiile corecte. Ii știu pe cei 3 decedați de mic copil și știrea asta ne-a dat peste cap pe toți.... Dar cu toate acestea hai sa avem un limbaj decent. Fiecare are dreptul la opinie dar hai sa o facem într-un mod frumos
Calin30-9-2018, 13:39
Sper sa nu fie considerat omor din culpa !
Sorin1-10-2018, 11:00
Tatăl șoferului vinovat care e acum avocat în Huedin, va pleda pentru fiul său mort ca moartea celor doi a fost din culpă. Rămâne de văzut. Oricum soferul vinovat a plătit cu viața sa, dar pe ceilalți doi cine îi readuce la viață ca nu au fost vinovați cu nimic.
Florin30-9-2018, 12:01
Nu va faceti iluzii cu ce va pati soferul criminal. Cititi aici: https://adevarul.ro/locale/alba-iulia/raspuns-oferit-sofer-condus-baut-omorat-femeie-trecerea-pietoni-dar-are-justitia-l-a-condamnat-inchisoare-executare-1_5bac7a25df52022f75e536ac/index.html
Baba Cloantza30-9-2018, 13:34
Nu va mai pati nimic. A dat coltu' ...
Ion A.30-9-2018, 11:27
criminalul e un fost politist, dat afara din sistem si cunoscut ca derbedeu prin Huedin, iar la volan se urcase drogat
asd30-9-2018, 11:31
Nu conteaza marca masinii ci soferul, nu-i asa d-le spalat pe creierca sa va citez ?!! A condus Audi...
Ion A.30-9-2018, 11:39
pe cine faci tu spalat pe creier, eroare a fabricii de prezervative? :))
@ioane30-9-2018, 19:28
....traiesti in alte dimensiuni, nu realizezi ce ti se intampla. Intr-o zi zici una, in alta zi, alta. Poate un psiholog sa te descalceasca, pana atunci tu n-ai treaba, mai rau e de cei care sunt pe langa tine, cred....
Nae30-9-2018, 10:50
"(Foto autoturismul de culoare roșie)"

Ziaristul lui peste, care foto, ca eu vad numai un film?
Vio30-9-2018, 9:51
Inconstienti de genul asta sunt adevaratii criminali ai soselelor.
Te agreseaza daca nu pot depasi, depasesc pe unde le place pe principiul " ma fereste celalalt din fata", sau " poate am noroc si nu vine nimeni dupa curba sau rampa", urca bauti la volan si multe altele, care sunt cumulate cu lipsa autoritarltii politistilor si lipsa unei infrastructuri corespunzatoare.
In loc de linie continua romanului ii trebuie parapeti, altfel nu tine seama de ea.
@Vio 30-9-2018, 10:46
Corect. Eu am zis de mult, impusa limita de varsta si vechime permis pentru diferite puteri de motoare: gen 23 de ani si 3 ani permis - 70 cai, 25 de an si 5 ani permis 85 de cai, 30 de ani si 10 ani permis, etc.

Dupa aia, fiecare "boaba", amenda, averitzare sa se puna ca dauna in RCA (ca doar riscul cu soferul respectiv e mai mare). Dintr-o clasa de RCA in alta sa nu se treaca linear ci exponential, adica sa ti dubleze la fiecare "boaba".Amenda pentru viteza, la anul dublu RCA-ul, a mai luat una RCA de 4 ori mai mare, baut la volan, RCA de 8 ori mai mare. Cand o sa constientizeze unii ca au de platit 3000, 4000 de lei RCA pe masina mica, poate sa potlesc. Idem cand se ia carnetul, la prima boaba 3 luni, la a doua 6 luni, apoi un an. Pam pam.
Diplo30-9-2018, 10:53
Intr-adevar ar trebui inasprite pedepsele. Si criminalii soselelor sa primeasca ani grei de temnita fara drept de apel. Nu se vor potoli niciodata in lipsa masurilor extreme.
@@Vio30-9-2018, 14:25
De ce crezi ca multe p*zde si coa*e si-au trecut masina pe tata/mama/bunicu/pisica?
Tony30-9-2018, 14:55
Daca o luam asa cei peste 60 de ani n-ar trebui sa aiba permis de loc.Sunt care is trecuti de 75 si inca conduc..nu aud,nu vad si tot au permis.Nu doar tinerii fac accidente..doar ca tinerii se cred mar smecheri cu bmw-urile si audiurile si mertanurile cumparate de tata ca doara salar inca nu au sau si daca au nici in 10 ani nu si-ar permite.Sau mai exista varianta "lucrez 2 ani in spania sau italia la cules de ceapa ca sclavii si vin acasa ca mare boier si smecher cu BMW..sa vada lumea ce valoare am..ca in zia de azi daca nu am bmw nu is destul de cool sau gangster"
Tony30-9-2018, 14:59
In loc sa incercati sa impresiunati femeile si prietenii cu cat de tare poti apasa o pedala mai degraba pune mana pe o carte ca sunteti analfabeti de bateti campii..
abece30-9-2018, 18:12
Chiar tu scrii de analfabetism?
Tony30-9-2018, 21:27
Se numeste "type-o" prietene.In loc sa percepi mesajul in sine cauti greselile..tipic
Calin30-9-2018, 9:04
Corect !

poov30-9-2018, 8:47
Pai linia continua e pentru prosti.

E totusi o realizare, sa reusesti sa omori 2 oameni pe un drum gol, ca scrie ca s-a intamplat la ora 6 duminica dimineata, deci e clar ca traficul era 0.

Pe astia trebuie sa ii prinda Politia Rutiera, nu sa stea cu radarul intre Vivo si Metro ca sa prinda noaptea oameni care merg cu 80-90 si intre timp golani ca asta fac curse pe Calea Dorobanti.
@poov30-9-2018, 11:56
Cand dai talpa mai mult decat trebuie.......in curba, beat sau drogat, e chiar foarte probabil sa se intample, prostovane..::))!! Ma .....tu mai poti....??!!::))
legea30-9-2018, 13:09
Politia ar trebui sa stea unde vrei tu si sa prinda doar ce vrei tu!. Radarul la vedere, politistul sa fie legat cu ruleta de masina si doar dupa ce intalnesti vreo 4-5 indicatoare radar... si doar acolo unde vrei tu!
poov30-9-2018, 13:30
Doi prosti din cluj mi-au raspuns.

@primul prost
Daca e drumul gol, poti sa dai tu talpa si sa umblii cat vrei drogat, e foarte putin probabil sa se intample, 90% din cazuri iesi de pe drum, te rastorni, 10% intrii in altul si il omori.

@legea
Mare prost esti, ma refeream ca trebuie alte masuri, nu sa stea cu radarul intre Metro si Vivo, ei trebuie sa aiba ca in Germania masini nemarcate cu care sa circule pe aceste drumuri, si sa te ia direct din mers cand te crezi Titi Aur.
Cineva30-9-2018, 19:21
Care lege la Huedin...ai citit articolul te-ai interesat puțin... Băiatul vinovat, (Dumnezeu sa ii odihnească pe toți 3!) e fost polițist din Huedin și e copilul unui avocat din oraș iar mama sa e secretara în cadrul Politiei Huedin. Pentru el s-a aplicat mai puțin legea... Acolo trebuie schimbați toți din Politie și aduși altii nu știu de unde pentru a face legea ca la carte. Băiatul nu era la prima abatere în trafic, dar acum e mult prea târziu sa învinuim decedatul...cel mai grav e ca a luat cu el doi tineri minunați și nevinovați!