banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg
Image 1 of 2

Social

Ioan Pugna, unul dintre liderii taximetriștilor clujeni, rănit într-un accident de un șofer beat - FOTO

  



 

Unul dintre liderii taximetriștilor clujeni, Ioan Pugna, vicepreședinte al Asociației Taximetristilor Cluj, a fost rănit în urma unui accident provocat de un șofer beat

 

Accidentul s-a produs marți seara, pe strada Observatorului. Un autoturism care circula dinspre Calea Turzii pre Frunzișului a făcut un viraj neregulamentar la stânga, pe strada Observatorului și a intrat în coliziune cu un taximetru condus din sens opus.

 

Șoferul care a efectuat virajul se afla sub influenta alcoolului, având o alcoolemie de 0,35 mg/l alcool pur în aerul expirat. Două persoane au fost rănite ușor.

 

Mașina care circula regulamentar era condusă de Ioan Pugna, unul dintre liderii noului val al taximetriei clujene și fost candidat la Consiliul Local. Pugna s-a remarcat și prin faptul că a declanșat campania prin care Robert Lukaci, cunoscut pe scurt sub numele de Robi, clujeanul care vinde diverse produse necesare șoferilor în zona Melody, a primit donații pentru a-și cumpăra o locuință și o gheretă în care să își țină produsele. 

 

Robi e COPLEȘIT de clujeni! Mii de persoane au DONAT bani - VIDEO

 

După accidentul de marți, Ioan Pugna face un nou apel ca șoferii să nu mai urce băuți la volan. El a spus într-o postare pe Facebook că nu a fost rănit grav.

 

Foto: Utilizator Info Trafic jud. Cluj

coral1_1_1.jpg
17-10-2018, 8:19
6376 vizualizări
13 comentarii
drog napoka17-10-2018, 23:27
Astia ai bocului conduc sau beti sau drogati. A treia alternativa nu este valabila in drog napoka.
mda17-10-2018, 15:46
Masina de Valcea...Pana invata viniturile sa circule prin Cluj
iuliu17-10-2018, 17:42
era student din dragasani si facea uber dupa 4 beri
surse17-10-2018, 14:43
alcoolistul era" inginer" ,partener Uber
Hank Rearden17-10-2018, 12:16
Asta-i avertisment de la doamne-doamne pt taximetristi, sa nu mai incerce sa isi fu.ta clientii luandu-se de uber si taxify.
Dumnezeu17-10-2018, 12:17
Hank Rearden este trimisul Meu pe pamant. Ascultati-l! caci adevar graieste!!
mica17-10-2018, 10:33
ma da omu asta e peste tot unde se intampla accidente!!
clar17-10-2018, 10:18
de aia merg cu Taxify
mda17-10-2018, 11:39
poti sa mergi si cu mata daca vine unu beat si intra in tine
Clar17-10-2018, 11:47
Mergi cu taxify ca in rest umbli tot beat ;)
omg17-10-2018, 17:48
mergi cu taxify ca ai scapat troleul. Saracie :)))
Ovidiu17-10-2018, 9:47
pana isi repara masina poate sa circule cu uber :))
taxi cluj17-10-2018, 17:50
cu uger circula cei care au pierdut autobusul. ne bucuram ca am scapat de cursele de criza.