banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Inundații în mai multe zone ale Clujului - FOTO

  



 

Ruperea de nori de joi după-amiaza a dus la inundarea mai multor zone ale Clujului, unde canalizarea este deficitară.

 

Au fost probleme în Piața Lucian Blaga, pe varianta Zorilor - Mănăștur, în Mărăști, sub pod.

 

Pe strada Baba Novac, oamenii au putut să iasă cu bărcile, fără nicio problemă. Această stradă a fost refăcută de la zero de Primăria Cluj-Napoca, dar lucrul s-a făcut de mântuială.

 

Foto Radio Cluj: Inundație pe strada Memorandumului, proaspăt refăcută din fonduri europene

 

Foto Ioan Vidican: Piața Lucian Blaga a fost inundată rapid







coral1_1_1.jpg
12-7-2018, 16:41
98 vizualizări
15 comentarii
RADU cluj 12-7-2018, 23:31
Mda a venit Boc cu stropitoarea... multi prosti sunt in orasul de5 stele !De natura ? nu comentati ???
@Radu cluj13-7-2018, 3:32
Pupincuristule, e vorba de canalizarile infundate cu noroaiele si pietrisul de pe santiere. Stii tu, santierele alea de la care se da spaga in primarie ca sa nu se dea amenzi.
De la crasma Stanii13-7-2018, 8:11
De ce mai exista canale colectoare daca nu are rost sa te pui cu natura? Ploaia de ieri nici nu a fost una asa de mare, ca cele de spatamana trecuta si tot au refulat canalele. Cum se face ca doar in timpurile noi, adica de vreo 1-2 ani ele refuleaza intr-un mod de-a dreptul periculos, cu aruncarea capacelor, cu jet de urias de apa, aruncata cu putere?
Va spun eu, racordarea la canalizare a noilor constructii, canalul colector al apei pluviale are traseu comun cu canalizarea, doar zona Eliade, Europa, Ionescu, Buna Ziua, adica cele de sus impiung tot rahatul prin conducte sub calibrate spre vale. Apa se va scurge cu timpul, in max 1/2 h dupa incetarea ploii, dar mizeria ramane, adica tot ce e in canalizarea , adica WC-urile clujenilor. Sa vezi Raduca mamii de la crasma Stranii ce mumos candea pe Eminescu, Alecsandrii, samd in seara zilei de ieri, fiin vara e un mediu ideal pentru a se dezvolta bacterii, bacili, deci poate copilul tau trecand pe acolo se va juca, va avea un contact fizxic cu starda si se va imbolnavi, o sa fii primul care ai sa faci galagie ca de unde menigo- encefalita asta?
Cred ca tu esti prostu' satului, nu cetatenii satui de batjocora asta, a naturii cum spui tu, cap gol de creier. Iar daca lucrezi pe la Primarie, fa bine si coboara un pic si viziteaza aceste strazi si vezi ce a lasat canalizarea perfecta din zona.
Pt Radu cluj13-7-2018, 10:27
.... Da mă mulți proști de ăștia ca tine a adunat Boc în orașul de 5 stele
@Radu cluj13-7-2018, 15:09
prostule care esti tu, daca eu iau o galeata de sperma si o torn in p_izda ma-tii, rezista ma-ta la asa ceva?
raspunsu ii destul de clar. la fel si cu canalizarile, daca ai o cantitate imensa de apa care ajunge pe pamant intr-un timp foarte scurt, canalizarea nu mai face fata.

Sa-i spui si ma-tii teoria asta, poate te lumineaza ea.
.... 12-7-2018, 22:43
Totul este ștoc boBoc în orașul de 5 stele a mocanului.... Să vină Untold :))))
confirmarea12-7-2018, 21:50
Se vede acum prostia nativa si lipsa de pregatire a mocanuli analfabet votat la greu de taranii sai.
@confirmarea13-7-2018, 15:08
prostule care esti tu, daca eu iau o galeata de sperma si o torn in p_izda ma-tii, rezista canalizarea ma-tii la asa ceva?
raspunsu ii destul de clar. la fel si cu canalizarile, daca ai o cantitate imensa de apa care ajunge pe pamant intr-un timp foarte scurt, canalizarea nu mai face fata.

Sa-i spui si ma-tii teoria asta, poate te lumineaza ea.
SANYI12-7-2018, 20:15
2000 DE PULI !

INAPOI TOTI IN MUNTI SI LA BUNICI !
Calin12-7-2018, 20:12
ROMANUL SI EXPERIENTELE CELOR 2000 DE ANI !

POPOR DANCILA !
ROMANIA12-7-2018, 19:54
no da mocane autorizatii n-ai avea noroc cu boschetarii tai din primarie
Punct12-7-2018, 18:58
Asta-i cumva orasul de 5 stele?
Mario12-7-2018, 18:43
Astea-s canalizarile din Cluj. Felicitari lui Boc si firmei care a facut lucrarile.
@Mario13-7-2018, 15:07
prostule care esti tu, daca eu iau o galeata de sperma si o torn in p_izda ma-tii, rezista ma-ta la asa ceva?
raspunsu ii destul de clar. la fel si cu canalizarile, daca ai o cantitate imensa de apa care ajunge pe pamant intr-un timp foarte scurt, canalizarea nu mai face fata.

Sa-i spui si ma-tii teoria asta, poate te lumineaza ea.
Moc an12-7-2018, 17:30
Iuiiii cee faaiiinnn iii laaaa Cluuujjjjj, aqua parc peste tot, porturile Somesului in poarta caselor, vineee gondola, salupa, corvete si vedete, ceee faaiiiinnnnn!