Social

Încăierare în trafic, în centrul Clujului! Un tânăr de 19 ani a bătut un șofer până l-a lăsat inconștient pe stradă

  
  





Un tânăr a afost reținut pentru 24 de ore de polițiștii clujeni, acesta fiind acuzat de agresarea unui conducător auto, în urma unei altercații petrecute în trafic.

La data de 2 ianuarie a.c., în jurul orei 14:30, polițiștii au fost sesizați că la una dintre intersecţiile aflate în zona Pieţei Cipariu din municipiul Cluj-Napoca a avut loc o altercaţie între doi conducători auto, pe fondul căreia unul dintre aceştia i-a aplicat celuilalt o lovitură cu pumnul în zona capului, context în care victima a căzut pe stradă şi a rămas inconştientă”, informează IPJ Cluj.

Polițiștii au intervenit la locul indicat, fiind identificat agresorul, un tânăr de 19 ani, precum și victima, un bărbat de 53 ani, ambii din municipiul Cluj-Napoca.

Victima a fost transportată la unitatea medicală pentru îngrijiri de specialitate.

Oamenii legii l-au reținut pe tânăr pentru 24 de ore, acesta urmând să fie prezentat magistraților pentru dispunerea altor măsuri.

Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală cu punerea în primejdie a vieții, sub coordonarea unităţii de parchet competente.

coral1_1_1.jpg
3-1-2017, 11:31
128 vizualizări
66 comentarii
Caca9-3-2017, 21:23
Daca babalacu i-a bagat p*** in gura la copilu de 19 ani ..nu varsta se respecta ci omul ..sunt multi batrani nesimti
Sofer14-1-2017, 20:35
Inainte sa sariti la bataie ganditi-va daca merita sa va bateti joc de viata proprie pt o prostie
Omul este tot in coma...familia distrusa...proces si suferinte...asta daca is I revine...
Noi am trecut prin ASA ceva...un baiat de 19 ani a lovit din prostie cu bata si acum sta inchis.
Familia lui distrusa...pacat ca sufera cei apropiati nu cei care sunt protagonistii
roman banuitor4-1-2017, 6:05
Individul bataus nu este deloc t**** , este ardelean din neamul bocilor . Precis a votat peneleul portokaliu . Uite cine sunt sustinatorii securistilor !
!@#$4-1-2017, 9:23
:)))
Mircea3-1-2017, 21:19
Bine zic strainii,ca romanii sunt tigani.Nu ar trebui sa ne mire faptul cand mergem in alte tari si ni se spune tigani,si se uita urat la noi..Imi pare bine ca nu trebuie sa stau mult in tara asta de rahat,desi aici m-am nascut,iar acum traiesc in Suedia.Fratilor,nu va vine sa credeti,aici,in Suedia poti lasa usa apartamentului,casei deschis non stop,poti sa pleci in vacanta,sa lasi usa deschisa,ca nu se apropie nimeni de casa ta!Si asta fara sa ai camere de luat vederi!!E o civilizatie de neimaginat,oamenii se respecta intre ei,nici nu are rost sa mai vb..Romania a luat-o la vale rau de tot
Mario3-1-2017, 23:08
In medie e o diferenta de civilizatie cam de 1500 de euro. Ti se zice t**** pentru ca poate ai tenul cam inchis si stai pe ajutoare sociale. Ei nu au avut tigani dar recuereaza acum. Auziti ma tiganilor ca e bine in Suedia si ca aia nu inchid usile!
george m. 4-1-2017, 14:48
Mircea , eu zic sa stai acolo pe veci daca iti place sa fii t**** !
respect in trafic3-1-2017, 18:16
Puscarie pt. amandoi! Nu aveau voie sa coboare din autoturisme niciunul dintre ei pt. a se rafui in trafic. Doar cu legi drastice se pot corija aceste specimene prezente in traficul salbatic din Romania! Din pacate consumul de alcool, violenta, nesimtirea, insuficienta cunoastere a legislatiei rutiere si mitocania se intalnesc frecvent la conducatorii auto romani. Nu degeaba suntem pe primul loc in Europa la nr. de victime in accidente rutiere raportat la o mie de locuitori
Clujean4-1-2017, 9:15
Corect. Foarte bine punctat! Restul comentariilor sunt de prisos.
jijicu4-1-2017, 16:02
Puscaria pentru amandoi va fi destul de greu de asigurat.... Victima are sanse minime de revenire.... Dar putzoiul va trai mult si bine intre cei de teapa lui, doar ca acolo nu prea va mai ridica pumnul.... Daca are vazelina in permanenta, o sa-i fie mai usor! Dar merita!
LKW 3-1-2017, 17:55
Asa pe romaneste !!! MULTA P*** O SUPT MASA sa-i aiba masina ,,,si carnet !!! Pacat ca nu si-a gasit nasul !!!!
alice3-1-2017, 18:56
zici tu?
@Jijicu3-1-2017, 16:36
Deci e bine..... asa-i?
L-or educa la Gherla......iese cu doctorat...
jijicu3-1-2017, 16:25
Uite o ultima informatie.....omul este in coma....
Viitor fain are mucea!
Jijicu3-1-2017, 16:34
Ii in coma de aseara nu este o ultima informatie.
@3-1-2017, 17:16
In coma alcoolica poate
.3-1-2017, 18:29
ahaha
jijicu4-1-2017, 16:04
Se pare ca are sanse minime de supravietuire.... Putzulica, fa-ti provizii de vazelina!
hahha3-1-2017, 15:51
MANDRU CA SUNT CLUJEAN.EHH? de nu era precizat in articol ca ambii sunt din municipiu,sareau tot cu placa stricata:OFFF,VINITURILE SA PLECEEE..
mario3-1-2017, 22:56
Marsh vinitura ;))
hahha3-1-2017, 23:11
marsh clujean infect.
M*** hahha4-1-2017, 3:13
Sa ma pis eu si fiecare clujean pe tine si pe mormantu matii!
manelist4-1-2017, 6:10
De cand ungurii au devenit minoritari in oras , clujul a devenit o adunatura de marlani proveniti din fostele ceapeuri din jur , ca rachitele . Nu ai ce sa mai speri .
om de omenie4-1-2017, 7:29
Povestea continua, iar clujenii demonstreaza din nou ce fel de oameni sunt : niste aroganti ipocriti care jignesc si fac gura mare, dar cand cineva le raspunde la fel, tot ei comenteaza. Clujenilor, nu aveti decat sa aruncati cu noroi in altii, ca doar atat poate mintea voastra inapoiata. Noua ne este mila de voi si de metropola voastra infecta.
Cucu4-1-2017, 7:29
Nu faceti cinste ardelenilor
marty4-1-2017, 9:26
Mario jeg de rachitele!
hahha4-1-2017, 13:01
mario sau maria mai bine zis,e proasta rau; asa zisiii clujeni ar fi vai de curul lor fara studenti si muncitori din alte orase,stie asta si maria:)
Carlos3-1-2017, 15:16
La reeducare cu ciomagarul....hai sictir pe pucalie !

La fel si cu betivul !
Bulisor3-1-2017, 14:11
Vad ca au fost foarte multi martori oculari.....
In articol NU se pomeneste de starea de ebrietate a victimei, martorii oculari l-au testat cu sonda? Sa mergeti la Politie si sa depuneti marturie ca victima a fost beata, e simplu! Nu ca ar fi circumstanta atenuanta pentru tentativa de omor, dar, no...macar faceti si voi ceva!
Da nu-i bai, o sa invete respect la mititica, ca poate acolo nu "putzele" sunt sefii?
exe3-1-2017, 14:09
Cand recent doi tipi dintr-un BMW au facut scandal in trafic, s-au gasit cativa pe aicea sa ma invoce, ca unde sunt, de ce nu comentez la stirea aia. Acuma nu ma mai pomeneste nimeni daca nu a fost BMW implicat.

Baa....cat sa mai repet ?? Ce sa mai fac sa-i aduc la realitate pe nevinovatii aia, ca mi-e si mila deja de ei, detinatorii aia de IQ pe minus..??!! Asta inseamna "spalat pe creier" in adevaratul sens al cuvantului..!! Sunt irecuperabili...!!

::))):::))))))
gigi spaga3-1-2017, 17:04
exe, esti un flamer plictisitor
criss3-1-2017, 18:58
@gigi iti iese acuma de boboteaza si tie ceva din ce pun enoriasii pe masa cand intra stii tu cine la spovedit casele??:))). gainile se oua pe la Iara pe gerul asta, cum stati??))))
sofer3-1-2017, 13:13
oricum toti suntem conducatori auto dar daca la scoli nu se preda si respectul in trafic bunul simt ar trebuii sa plecati cei tineri sa conduceti pe soselele de afara ce este acolo mult respect in trafic mult bun simt si chiar nu conteaza puterea masinii si nici marca asa ca mai invatam .....
Vali3-1-2017, 12:56
Intamplator cunosc acest caz si nu doresc nimanui sa i se intample.Toti suntem participanti in trafic si am avut altercatii verbale(caz fericit)dar as vrea sa va vad reactiile cand un conducator care vrea sa-si faca el singur dreptate in traficva blocheaza si coboara la voi sa va dea un pumn cum reactionati???
Instinctiv sigur o sa va aparati iar daca intervine si furia de moment o sa-i dati una iar acea persoana care a inceput incidentul sa cada si sa dea cu,capul de asfalt.
Nu era cu BMW,avea o masina fix de 1466cm si un baiat bine crescut dintr-o famile ca ori care alta.
Asa ca e de invatat din cazuri de genul asta,nu va hazardati in face voi dreptate.
Cunoastem cazuri si de genul "cocalari"in trafic toata lumea e de acord sa fie pedepsiti aspru,dar aici asa s-a intamplat.
.3-1-2017, 13:11
" Baiat bine crescut ' ???????????????/ Ce oameni !!!!!!!! La 19 ani sa dea intr-un om de 53 , ar putea sa-i fie tata !!!! Vali vrei sa spui ca oamenii de rand mai ales daca mai e si in varsta sa nu indrazneasca sa spuna ceva !!1 Ce oameni !!1 Ar trebui sa primesca la politie aceasi bataie
jijicu3-1-2017, 13:19
Baiat de familie buna, zici? Am cautat un loc de parcare in zona centrala si - normal - am incetinit, ca dara nu cauti parcare cu 50 la ora.... Un alt "baiat bine crescut" dupa 2 claxoane m-a blocat si mi-a deschis porteiera urland "Ma pwula, putin respect in trafic..." Eu am 58 de ani, el, ceva "menajer" pe la vre-o firma unicat, avea 25-30.. Eu am aproape un milion de km condusi FARA EVENIMENTE.....el salar mare (probabil)....si Haudi de serviciu...
Parintii care l-au bine-crescut pot fi mandrii de el?
Sergiu3-1-2017, 13:19
Omul de 53 de ani era in stare de ebrietate si a venit si la lovit in propia masina, despre ce vorbim ?
Sabo Teodora3-1-2017, 13:19
Nu stiu de ce se trezeste toata lumea vorbind in necunostinta de cauza!In primul rand trebuia mentionat in articol ca asa zisa ''victima'' era in stare de ebrietate si tanarul a reactionat pentru a se apara,fiind lovit el prima data de catre soferul beat,care tin sa mentionez ca era un pericol public pentru toti ceilalti participanti din trafic avand in vedere starea sa!Va rog frumos sa incetati cu cuvintele urate la adresa lui daca nu stiti circumstantele in care s-au intamplat lucrurile!
@ Sabo Teodora & Vali3-1-2017, 13:26
Voi credeti ca daca un om este in stare de ebrietate aveti voie sa-l omorati? Pai incepeti acasa cu parintii, unchii, vecinii....
Cica3-1-2017, 13:29
Pai ba daca vine un om in stare de ebrietate la tine si iti da cu pumnu in cap in propia masina tu cum ai reactiona ?
Sabo Teodora3-1-2017, 13:30
Dar voi credeti ca daca omul este in stare de ebrietate are dreptul sa sara la un tanar nevinovat?
haudi3-1-2017, 13:49
si te-ai dus la politie sa reclami incidentul cu Haudi ?
@haudi3-1-2017, 14:04
Fara martori? Dar i-am dat o carte de vizita sa ma caute daca ramane somer...;)
zxcv3-1-2017, 15:22
nu cunosc cazul, nici nu ma intereseaza ... spun doar atat, fiindca vad ca unii zic "cum poate un baiat de 19 sa loveasca un om de 53 de ani ..." repet, nu-i cunosc pe niciunul dar, va spun ca daca un individ a fost o p!#@ de om toata viata, tot o p!#@ de om va fi si la 53 de ani ... oamenii merita respect pentru caracterul lor nu pentru varsta pe care o au ca o data ce ai fost prost de mic, tot prost ramai toata viata
cluj3-1-2017, 16:30
Barbati de 53 de ani a injurat si s-a dat jos la scandal!!! Ce cacatu meu tot comm ca are 53 de ani.bine ai facut copile ca te-ai aparat.de alta data fi sigur ca nu se mai da jos la scandal cat poarta el p***
@zxcv3-1-2017, 16:32
da, si cel care este acelasi cucuruz ce va deveni peste 34 de ani? Ioi, o sa-l educe la Gherla, si inca bine.....ca dara vine fresh meat....
Nu stiti nimic, dar tineti apararea unui muce care probabil n-a lucrat nicio singura zi viata lui, dar conduce o masina de 1466 cm (o fi lungimea sau latimea, ca nu mi-am dat seama)... Baiat "bine crescut", de familie buna...probabil ceva descendent de grofi....
@cluj3-1-2017, 16:35
Spre fericirea ta omul este in coma....probabil nu se va mai da jos din masina cand o sa-l injuri... Tac-tu stie ca scrii pe net?
@16.353-1-2017, 18:31
Dovezi sau trollezi.
Mihai4-1-2017, 11:47
Vali, dupa ce am citit articolul, comentariile tuturor si mai ales al tau, concluzia mea este urmatoarea:

Pe nimeni nu il intereseaza, ca tanarul de 19 ani a fost de fapt cel agresat.

Daca traiam intr-o tara civilizata, unde ai dreptul fundamental sa te aperi cand cineva vrea sa te loveasca sau mai rau, discutia asta pe net nici nu exista.
Pe majoritatea de aici (care reprezinta cat de cat, mentalitatea majoritatii din afara internetului) o intereseaza doar, daca tanarul avea "bemveu" si "ce nesimtire din partea unuia de 19 ani sa loveasca unul de 53 de ani"; ..ar fi fost probabil in ordine pt acesti comentatori, daca tanarul avea si el 53 de ani si conducea un Lastun sau macar un Oltcit.

Vali, ti-am citit comentariul si io rezonez cu el. Ma bucur ca tanarul s-a putut apara fata de un dobitoc alcoolic, dar imi pare rau in acelasi timp pt el, ca va trebui sa se apere de o mentalitate romaneasca veche si gaunoasa, rautacioasa si complet nedreapta fata de CEL CARE ESTE ATACAT. I urez sanatate tanarului si succes in proces.

Vali4-1-2017, 20:11
Multumesc Mihai
Si eu ma bucur ca mai exista persoane care gandesc cu creierul,obiectiv nu sub impulsul emotiv chiar rautacios al acestei prezentari.Din pacate in cultura romanilor ne batem des de paradicma asta.
Sa fie bine pana la urma amandoi!!!
No name5-1-2017, 12:44
In primul rand nu cunosc cazul da pot sa spun in cunostinta de cauza ca omul nu bea... Deloc... Asa ca nuincercati sa il scoateti pe agresor...
Jojo5-1-2017, 22:55
Daca nu cunosti cazul si nu sti despre ce este vorba, cum poti sa afirmi ca omul nu bea? In ziua respectiva, din nefericire, bause si nu putin! Si nu e o presupunere, ci o certitudine, un lucru care se poate demonstra! Iar "agresorul", cum tu il numesti, cine e pana la urma agresorul?! Tanarul a ripostat dupa ce a incasat un pumn in cap, iar cand omul a cazut, tanarul a stat acolo si l-a ajutat! Daca era un agresor si intentiona sa il nenoroceasca pe om, ar fi plecat, insa nu s-a intamplat asa!
gigi spaga3-1-2017, 11:49
RU cluj
bmw3-1-2017, 11:42
Putoiul avea Bembeu cumva?
abc3-1-2017, 12:03
ALBASTRU INCHIS daca-m vazut bine
Sabo Teodora3-1-2017, 13:25
Cred ca ai nevoie de o pereche de ochelari...tânărul conducea alta mașina,nicidecum un ''bembeu''.
bmw3-1-2017, 13:35
Doamna, s-ar putea sa aveti dreptate, dar Politia ce spune? Noi cei care consumam presa, luam informatia din articol si comentam ca atare.
@bmw3-1-2017, 13:40
Atunci de ce te-ai trezit tu sa comentezi " putoiul cu bembeu " . Scrie undeva de vre-un bmw ? Politia stie cum s-a intamplat , presa face stirea pe placul lor si a cititorilor .
bmw3-1-2017, 13:44
Pentru ca am citit ulterior comentariile.
Sabo Teodora3-1-2017, 13:45
In primul rand articolul nu mentioneaza nimic legat de faptul ca vreunul din conducatori ar fi condus un ''bembeu''.Si doi la mana nu vad ce legatura ar avea marca masinii cu incidentul provocat.
bmw3-1-2017, 14:46
Ei, aici va inselati, daca nu avea bmw inseamna ca era exceptia care confirma regula. Dar ca sa inlaturam orice dubiu, de ce nu doriti sa ne relatati incidentul? Ce va opreste?
@bmw3-1-2017, 14:56
Victima a coborat din masina fiind in stare de ebrietate si a mers la masina agresorului care avea geamul putin deschis pe unde victima si-a bagat mana si l-a lovit cu pumnul in cap . Acesta a coborat din masina ,iar barbatul care se indrepta spre masina lui s-a intors si in momentul acela tanarul a ripostat pentru a nu fi lovit din nou .
@ @bmw3-1-2017, 15:54
Tu de unde stii? Si daca e asa, Politia de ce nu precizează asta? Ai o dovadă ca asa s-a intamplat?Ca asa, vorbe in vant poate arunca oricine. Din spatele tastaturii pot zice si eu ca am fost acolo si ca am vazut si extraterestii. Exact aceeasi valoare o are informatia
@@@bmv3-1-2017, 18:49
Pai tu ai vreo dovada ca asta a spus politia?mai bine ai inceta.Presa poate sa scrie orice,nimeni nu te obliga sa le crezi!
@ @@@bmw3-1-2017, 20:25
Ba, nu stiu ce sa zic, dar ma gandesc ca atunci cand toate ziarele din Cluj scriu exact acelasi lucru, ar fi o dovada suficienta ca asta zice Politia, cel mai ptrobabil fiind vorba de un comunicat de presa :)))
.3-1-2017, 20:43
Daca nu ai observat este exact stirea aceasta preluata si de celelalte ziare.