Social

În Mănăștur, o gașcă de romi a atacat femeile de Crăciun. Cum puteți ajuta

  



 

O gașcă de romi și-a făcut de capo de Crăciun, în lipsa patrulelor de poliție pe stradă, și a atacat mai multe femei. 

 

Dragi prieteni din Cluj, ieri (duminică, 25 decembrie) un grup de 5 indivizi îmbrăcati in negru, de etnie rromă au atacat-o pe mama în timp ce era în drum spre casã. S-a întâmplat la ora 6, lângã catedrala ortodoxã din Mănăstur. Din păcate nu stim multe despre ei, i-au tăiat si geanta, dar cum erau mai multi, au fugit cu geanta, portofel si tot. Politia incă nu i-a gãsit, nu stiu cât de mult efort au depus să oprească această gască, care aparent de Crãciun a atacat mai multe femei, dar si copii în cartierul Mănăstur. Nu cred cã o să se oprească, deci dacă ati văzut ceva sau ati găsit acte, genti aruncate, dacă ati vãzut un grup de indivizi dubiosi, vă rog să anuntati politia. Acesti indivizi trebuie opriti!”, a relatat Veres K. Réka, pe Facebook.

 

Cei care știu detalii pot suna la 112. Pentru a ajuta, puteți distribui mai departe mesajul de revoltă.

coral nou_1.png
26-12-2016, 19:29
34 vizualizări
34 comentarii
dilema11-1-2017, 14:30
Se pare ca si autoritatilor le e frica de T.I.G.A.N.i,astia fac ce vor oricind si oriunde,circula gratis cu mijloacele de transport,iar daca ai ghinionul sa iti fie vecini nu respecta pe nimeni si nimic,asa cum e la noi in Bloc pe Aleea Peana.
F1428-12-2016, 23:07
White and proud.Sa vina Antonescu sa facă dreptate.Sapun
radu cluj 27-12-2016, 19:42
MOARTE !!!! MOARTE CIORILOR !!!!! fara remuscariiiiiiii !!!! NAPALM >>>> poate scapam !!!
EU27-12-2016, 15:02
Ar trebui formate trupe de aparare a cetatenilor.. in spatiul public... e foarte lesne ca politia nu vrea sa apere cetatenii..
Ioan27-12-2016, 12:16
Cerem Ministrului de interne
sa faca un control in politia asta de 2 banii
.. ori isi fac datoria
ori trebuie desfiintata..
Nu are rost sa platim politie..
gigi27-12-2016, 13:24
...sa mori tu!?
Raul27-12-2016, 14:07
@ gigi -Si aici ai aparut sa comentezi mah slugoiule?
gigi27-12-2016, 20:01
Da! :)))
gigi27-12-2016, 20:07
Raul! Cand aveti o problema fugiti la politie ca si copii la mamicile lor. Ar trebui sa mergeti la interlopi si la hoti sa va ajute, nu? Frateste va sfatuiesc sa nu mai cumparati de la tigani si sa nu acceptati ,,ponturi,, de la aceasta categorie sociala! Nu mai incurajati cersetoria si va asigur ca vor cauta alt mod de a-si castiga existenta! Daca a crede in reguli inseamna ca sunt slugoi, da sunt! Toate cele bune.....Raule!
Serios?27-12-2016, 10:18
Nu ca convine?mutați va in Islanda.Acolo nu sunt tigani+
Lex27-12-2016, 10:29
Mergeti voi ín India botítiilor!!!
ZENOHSAMA27-12-2016, 11:33
Si daca i-am face pe toti astia care sunt antiumani asa cum le plac si manelele adica salam pana la urma curmandu-le si suferinta nu vad ce nu ar fi bine! :P
Bata si cureaua lata27-12-2016, 1:09
In Marasti erau la produs tigancile cu pruncii prin toate scarile. Pe strazi, numai tigani rupti de beti "colinda" de ti-e si frica sa iesi din casa.
Langa sensul giratoriu Marasti, pustani tigani drogati (la propriu!) urmaresc oamenii din spatele coloanelor blocurilor.

Unde sunt curcanii? Sunt pe o mana cu maharii care coordoneaza vanzatorii de droguri etnobotanice din Piata Marasti? De timorati ce sunt, nici pe strazi nu mai patruleaza curcanii. Cand vin in masinutele lor, vin doar sa parcheze in spatele garajelor sa doarma (in tura!).


politia = kkt tiganesc


Cetateni, mai aveti coaie sau vi le-au papat si voua tiganii?!

DEMNITATE mai aveti curve kauflandiste?! sau va lasati mancati de gunoieri astia indieni?!

HAIDETI POPOR, mai cu viata ca ne mananca astia de vii!

Doamne ajuta si mantuire.
blietzkrieg27-12-2016, 6:49
Si asta va urma, pentru ca sunt date deja oficiale ca in nu stiu cati ani populatia de tigani o va depasi pe cea de romani.Din cauza natalitatii scazute in randul romanilor ( majoritatea familiilor de romani au cate un singur copil,iar tiganii toarna pe banda) vom ajunge inferiori ca numar de populatie. Asa ca tineti-va bine ca stim ce va urma.
NonStradamus26-12-2016, 22:29
Inca n-ati invatat ca de sarbatori sunteti ai nimanui? Burtosii care trebuie sa patruleze stau la caldura in cabane si nu ies de acolo pana dupa anul nou. Sa ziceti mersi daca nu va si violeaza femeile de Revelion ca la Koln...
Ramstein27-12-2016, 11:38
Hai ca se vede ca nu se mai poate sa facem o patriulaa de cetatszeni care sa prinda si execute astfel de jigodii, ca astia nu sunt oameni mai, si nu putem fi bagati nici la rele tratamente impotriva animelelor pt ca nici asa nu pot fi socotiti astia!!!
Nelu Santinelu26-12-2016, 22:21
Daca ati trecut prin centrul Clujului, ati putut observa o invazie de acordionisti tigani! Atat pe strazi cat si pe mijloacele de transportt in comun! CE face militia? Face apel al mila publica> Eu daca nu imi rezolv problemele de servici fac apel la alte ctegorii sociale> RUSINE militiei clujene!
poov26-12-2016, 22:18
legalizati eutanasierea rromilor
Ovidiu27-12-2016, 13:01
perfect de acord
cluj26-12-2016, 21:25
Putem ajuta intr-un singur fel.Sa ne deie statu arme si sa organizeze o zi pe an vanatoarea romilor!!!
Hmm26-12-2016, 22:43
4 clase ai?
Gerulla26-12-2016, 23:40
nu conteaza cate clase ai..... sustin ,,cluj''PERFECTA DREPTATE
cluj27-12-2016, 10:43
Hmm am scoala mai multa decat toata familia ta.v-a dat iliescu putere dupa 90' ciorilor.noi romanii il regretam pe maresalu Antonescu!!!
depejos27-12-2016, 11:27
"noi romanii il regretam pe maresalu Antonescu!!!" Poate ca e mai bine sa vb in numele tau, nu in numele romanilor. TU il regreti pe Antonescu, nu eu.
R/R27-12-2016, 11:38
Taci in piz_da ma-tii de j****. Poate capeti una de te adun de pe jos. Adevaratii patrioti il regreta pe Antonescu.
Cluj27-12-2016, 19:29
Asa e R/R noi romanii depejos e ungur si nu are ce regreta!.
Razvan27-12-2016, 19:42
Il regretam pe Antonescu, dar si pe Hitler !
Ştefan26-12-2016, 21:18
Zilele acestea, străzile şi pieţele din Cluj-Napoca au fost pline de găşti ţigăneşti cu copii la cerşit. Poliţia şi protecţia copilului dormeau ca de obicei.
Andrei Marc26-12-2016, 19:58
"O gașcă de romi și-a făcut de capo" scrii cand faci literatura; cand esti ziarist si prezinti obiectiv aspecte sociale - gen acest incident, poti folosi alti termeni: "un grup de (aproximativ X ) cetateni de etnie roma"...Despre "capo" nu mai zic nimic, ca ma tem ca nu am cui....
EU26-12-2016, 19:43
Dar vai de mine tiganii sunt toti oameni cinstiti si civilizati n-ar fura ceva vreodata ! :))) Nu exista nici o diferenta intre albi europeni si tigani asiatici :))) nici rata criminalitati nu e DEEEELOOCCC mai mare in randul tiganilor asiatici :))))))
dan26-12-2016, 19:52
dar vai de mine,nu ca nu s-ar fi dus mai multi romani la furt in strainatate:)))
Andrei Marc26-12-2016, 19:58
CORECT Dan!
EU27-12-2016, 17:05
"Romani" din astia mai bronzati cu trasaturi asiatice vrei sa spui ?
Mihai29-12-2016, 8:38
romani get-beget la furat in Scandinavia, de ex.

chiar daca nu-ti vine sa crezi, dar nu toti romani sunt pita lu' Dumnezeu. dar apreciez faptul ca vrei sa-i scoti pe toti romanii, ca fiind neprihanitii Europei. e nobil dar e fals.