Social

Homosexualii întrețin relații în parcul Colina. Ce este și mai ȘOCANT - Citește scrisoarea locatarilor

  



 

Un grup de clujeni din Mănăștur a redactat o scrisoare adresată Primăriei Cluj-Napoca prin care semnalează o situație delicată din Parcul Colina.

 

Oamenii reclamă că persoane cu orientare homosexuală întrețin relații în boscheții parcului și, chiar mai mult, își oferă serviciile trecătorilor. Unul dintre cei care a reclamat cazul a primit o astfel de ofertă șocantă, de a întreține relații sexuale pe bani cu un bărbat.

 

Un grup de locatari de pe strada Colinei (zona PRACTIKER și Parcul COLINA) dorim să vă semnalăm o situație stînjenitoare și potențial periculoasă. 

 

În zona Parcului Colina, între aleea cea mai de jos și grupul de case de pe strada Colinei nr. 7, 9, 9A și 11, începând din această primăvară s-a format un loc de întâlnire al unor persoane homosexuale care întrețin relații sexuale în spațiul public profitînd de boscheții și tufișurile care împiedică vizibilitatea dinspre aleea de plimbare, în schimb se expun vizibilității din zona caselor. 

 

Aceste persoane își oferă serviciile celor care trec prin zonă, unul dintre locatari de pe str. Colinei primind astfel de avansuri. Activitatea lor se desfășoară sistematic, de regulă în zilele însorite după-masa de pe la orele 16.00-17.00. 

 

Cu ocazia zilei de curățenie ocazionate de evenimentul Believe in Green organizat în data de 25 aprilie 2015 au fost colectate foarte multe gunoaie lăsate de aceste persoane: prezervative, șervețele, pături, sticle, etc. Dat fiind faptul că această activitate de întreținere de relații sexuale în spațiul public tinde să se pemanentizeze și să transforme parcul Colina dintr-un loc de recreere și plimbare într-unul de promiscuitate și mizerie, cu potențial pericol pentru copiii sau persoanele vulnerabile care trec prin zonă, vă rugăm să luați măsuri pentru împiedicarea degradării acestui spațiu public

 

Am formulat o sesizare în acest sens și către poțitie, în data de 25 aprilie 2015, însă pentru a împiedica perpetuarea acestor fapte vă rugăm să dispuneți curățarea zonei respective de boscheții și tufișurile care favorizează ascunderea acestor persoane și întreținerea de relații sexuale în zonă. Ar fi de dorit transformarea Parcului Colina într-o zonă luminată și amenajată după modelul Parcului Central, deoarece este frecventat de foarte mulți cetățeni din cartierul Mănăștur, iar la numărul de locuitori ai cartierului acest parc este o resursă de recreere indispensabilă”, a scris Radu Bocăniciu.

coral1_1_1.jpg
28-4-2015, 11:10
161 vizualizări
25 comentarii
psihopatilor :)))30-4-2015, 23:18
merg aproape zilnic prin parcul ala cu cainele .....daca nu intri la randul tau in tufele alea nu ai cum sa vezi deci cine a scris plangerea aia stie ce stie pentru ca e bolnav psihic ori frustrat....si categoric nu am vazut vreodata cupluri de gay nicaieri in parc......numai pensionari si cupluri hetero
florea29-4-2015, 11:53
Pe acolo merge si Florea de la o agentie de modelling din Cluj.

clujeanul29-4-2015, 10:04
Auleo da' sfert de Manastur si-o trage pe Colina in vremuri calde de la cupluri de tineri hetero la prostituate....altii merg in Faget in masina....voi numai acum ati aflat? Si asta e stire?????
lotzi29-4-2015, 8:05
Iau si dau mai ales la unguri !
ss lazio29-4-2015, 6:57
Pe Tibi farcas nu l-ati vazut prin boscheti?
as roma29-4-2015, 12:17
Azi nu, ca ii verifica la mata dantura cu coceanu
bisex.24 de ani 29-4-2015, 1:33
platesc baieti hetero ca sa imi dea m u i e. 100 RON. 0 7 2 7 5 6 5 6 7 9. numai hetero !!!!!
Precup20-3-2017, 0:23
Sunama 0758560842 si vb
ds28-4-2015, 18:20
MDA,DAR DE CE NU SPECIFICATI CA CEI CE INTRETIN RELATII SEXUALE SUN DIN ACELE BLOCURI,ACOLO MAJORITATEA SUNT RETARZI,GAY SI TOATE ALEA
Alina28-4-2015, 17:29
am vazut doi politisti iesind din tufisuri cu pantaloni in maini. S-au dus sa o i-a in jos in loc sa faca ordine.
ANTAL28-4-2015, 13:34
ceva tarfife nu stiti ???
wax28-4-2015, 16:09
tarfe gasesti la voi in budapesta
gey28-4-2015, 13:31
fututi in c** sa is ... =))
Rromania28-4-2015, 13:30
Intretin relatii , ce fel de relatii in limba engleza ? Greu cu limba romana !
Ubulescu28-4-2015, 13:29
Sa se defriseze urgent! Nu este nevoie de boscheti, copaci si pomi nici acolo... Sahara sa fie!!!
Bulisor28-4-2015, 13:26
Or fi si prezervative pentru c**???? Sau alea hetero nu se pun?
Maria28-4-2015, 13:25
politia comunitara este ocupata cu ridicatul de masini si apoi unii din politisti mai trec si ei pe la baieti inainte de a merge acasa
clau28-4-2015, 11:29
IONICA zis CURIST
mitica28-4-2015, 11:28
E un deal, nu e nici un parc. Un deal cu iarba si cativa copaci nu il face un parc.
Si imi place cum cetatenii astia stiu ei de importanta 'parcului' si cat de vital este el pt comunitate, ceva ce doar ei pot percepe.
wax28-4-2015, 13:31
la cat spatiu verde are clujul, eu zic sa facem niste blocuri acolo. nici ce avem nu intretinem
IONICA28-4-2015, 11:26
NU AI DE MIRARE,SUNT FOARTE MULTI IN CLUJ SI NU AU UN LOC IN CARE SA SE SIMTA SI EI BINE,NU OMOARA PE NIMIENI SI NU OBLIGA PE NIMENI,UNUL DIN LOCURILE IN CARE MAI MERGEAU SA DISTRUS,IN PARCUL CENTRAL,ACM NICI LA COLIINA,SAU IN ALTA PARTE? EU SUNT CONVINS CA LA MULTI NU VA PLAC DAR ASTA ESTE SITUATIA.....
John28-4-2015, 11:34
Ba, o dai sau o iei? Hristosii ma-tii...
mda28-4-2015, 12:15
Ionica, am doar o treaba cu tine. Relatiile inter-umane sunt interzise in public. Indiferent ca vorbim de un barbat si o femeie sau de doi barbati, doua femei, etc. E imoral si dezgustator. Daca eu nu ma coco cu prietenu' in parc, asta e pentru ca imi respect concetatenii. Ceea ce homosexualii nu fac. Ei de ce nu se pot cocosi la ei acasa? Sau le place numai in natura? E Fagetu' aproape. Sa mearga cat mai in padure si sa se cocoseasca pana or ramane insarcinati. In plus, esti agramat. Invata intai sa scrii si dupaia mai vorbim.
mihai28-4-2015, 22:51
Chinezii au reusit sa modifice genomul uman, nu demult au publicat intr-o revista stiintifica. Este primul pas pentru ca lucrurile sa revina in fagasul lor normal.
Oprea Gabriel24-5-2015, 17:00
Postarea nu este a mea ci aunei persoane impostoare .Va rog sa o ignorati.