Social

Gara mică din Cluj-Napoca s-a transformat în magazin - FOTO

  



 

Gara mică din Cluj-Napoca, pentru care s-au făcut nenumărate proiecte și solicitări pentru a fi cedată Primăriei Cluj-Napoca, a ajuns magazin alimentar.

 

După ce a stat nefolosită o mulțime de timp, după ce am visat-o cu toții un centru cultural sau o sală de expoziții, după ce studenții de la arte au făcut un minunat minifestival de artă aici, demonstrând capacitatea ei de se încadra în profilul cultural al orașului, ei bine după toate astea, Gara Mică a ajuns o băcănie!”, a scris arhitectul clujean, Dan Clinci. 

 

Primarul Emil Boc a solicitat clădirea de la CFR pentru a amenaja acolo un spațiu de cultură, dar cererea a fost refuzată. 

 

Primăria Cluj-Napoca a investit milioane de lei în amenajarea Pieței Gării, tocmai pentru a pune zona în valoare, iar șefii de la Compania CFR s-au orientat foarte repede și au închiriat Gara Mică unui hipermarket.

coral1_1_1.jpg
5-12-2017, 11:29
135 vizualizări
20 comentarii
Foarte bine !6-12-2017, 16:46
Spatiul acela, pe vremuri insalubru, a fost amenajat civilizat si are o utilitate. Decat gunoaie si soareci, mai bine orice altceva !
dan 6-12-2017, 12:28
primaria a reparat in fata gari doar pentru a lua moca gara mic? ceva ce nu apartine lor? trebuia sa refaca piata garii ca arata oribil fata de alte piete din tara. primaria umbla numai dupa pomana.
Calin5-12-2017, 18:42
Bozgorii au construit gara mica 1975.

Sigur !!!!!
Olah Kutya6-12-2017, 1:46
B***** ii p.zda ma-ti te budos olah kutya du-te inapoi la Dracnea in Teleorman.
Mda...6-12-2017, 5:45
Tineti-vă tare, clujeni. Bozgorii is disperati si turbati de ciudă că NU au Ardealul!:)
bozgorescu6-12-2017, 8:43
Inca.
Bozi6-12-2017, 15:37
Să mănânci tu p*** la toți bozgorii din această țară frumoasă pe care asemenea specimene ca tine nu o merită! Retardat ce ești!
Calin5-12-2017, 18:39
https://en.wikipedia.org/wiki/Cluj-Napoca_train_station
Calin5-12-2017, 18:34
Mai cauta ! Sigur gasesti ceva pe wikipedia !

Calin5-12-2017, 17:20
ACUM STIM SIGUR NUMELE CONSTRUCTORULUI PENTRU GARA MICA.

DE ATATA AM FOST NOI IN STARE !

OARE GARA MARE CINE O FI CONSTRUIT ????? HM...
Janos5-12-2017, 17:47
Bosgorii o fi construit, hm...
Calin5-12-2017, 18:30
Sigur nu !!!!
Criculae5-12-2017, 16:28
Interesant, daca vine cineva la voi sa-i donati o camera nefolosita in care sa expuna tablouri o faceti? Si daca pe urma vine cineva si vrea SA PLATEASCA ca sa faca magazin in ea, e absurd sa acceptati banii?
costel 6-12-2017, 21:38
la absurdul din Romania orice e posibil....
madriano5-12-2017, 14:36
In sfarsit a luat si CFR-ul o decizie buna: au inchiriat un spatiu nefolosit.
dab5-12-2017, 14:29
in occident de fac asemenea magazine in biserici parasite. Care e problema?
...5-12-2017, 16:06
Diferenta de opinii e problema. Unu vroia ceva si a investit, iar cfr a vrut altceva.
dr(a)cul liber5-12-2017, 12:45
care e problema pe fond??...sunt ,, n ,, alternative !!! ...si care e problema ca primaria a amenajat zona garii ...e ceva normal! credeam ca sunteti mai ...,, smart ,, ..pfff
exact5-12-2017, 14:18
de acord... care-i baiul ca ii un carrefour express acolo? is magazine ok
CavaleriaGreaDeCap6-12-2017, 2:07
Mai dragi clujeni supercivilizati si fuduli nevoie mare,
... da o autogara civilizata - un terminal european, mi mizeriile alea de autogari aruncate peste calea ferata, imputzite si disfunctionale nu v-a dat princap sa faceti ? Ca nu de centru cultural urban era cladirea aia ? ... ati visat capitala culturala EUROPEANA, dar nu v-ati uitat nici o clipa la infrastructura Clujului pe care il tot declarati capitala Transilvaniei !!! Un oras sufocat de trafic cu terminale bus / cale ferata vai de mama lor !!!