Social

Elev spulberat de o mașină pe Memorandumului - VIDEO

  



 

Un elev a fost lovit în plin de un autoturism pe strada Memorandumului.

 

Doi elevi traversează grăbiți strada fără să se asigure. De fapt, doar unul… P.S.: S-au băgat lecțiile alea obligatorii și eficiente de educație rutieră în școli, sau le mai dăm copiilor timp să-și strice frezele pe străzi?”, se întreabă cel care a filmat scena.

 

Accidentul s-a produs luni, 4 decembrie, în jurul orei 14.00. Minorul accidentat are 15 ani și este din Florești.

 

Un minor, de 15 ani, din Floreşti, care s-ar fi angajat într-o traversare neregulamentară, a fost surprins şi accidentat uşor de un autoturism”, precizează Carmen Jucan, purtătorul de cuvânt al IPJ Cluj

 

În timp ce făceau cercetarea la fața locului, polițiștii au fost acostați de un bărbat băut, care a devenit agitat. Acesta nu fusese implicat deloc în producerea accidentului, dar le-a adresat injurii polițiștilor.

 

Un bărbat, de 47 de ani, din Cluj-Napoca, aflat sub influenţa alcoolului, nu a respectat indicaţiile poliţiştilor care efectuau cercetarea la locul producerii unui accident rutier şi le-a adresat acestora injurii, refuzând să plece de pe partea carosabilă.

 

În momentul în care poliţiştii i-au solicitat să se legitimeze, bărbatul a încercat să fugă, fiind imobilizat de poliţişti şi condus la secţia de poliţie, unde a fost sancţionat contravenţional”, a mai precizat Carmen Jucan.



 

Video: Trafic Tube

coral1_1_1.jpg
5-12-2017, 16:33
21316 vizualizări
41 comentarii
ginditorul Boc7-12-2017, 23:53
Ginditorul Boc marele edil nu i-a dat prin cap sa faca o trecere de pietoni civilizata....
ceapist8-12-2017, 0:53
Pentru asta ar trebui ca cosasul sa fie civilizat . Dar el a coborat din padure . Este clar cam ce studenti are acest asa zis profesor . Se aude ca are si doctorat ?!?!?!
Ovidiu8-12-2017, 10:23
liviu alexa esti cam prost, tu postezi si tot tu iti dai replici
fake news7-12-2017, 10:32
SPULLLLLLLBEEEERAAAT!
Relu7-12-2017, 8:27
GTA Mother Fucker
Lol7-12-2017, 9:50
Wasted!
trecere de pietoni6-12-2017, 20:56
se grabea sa-si faca temele! :)))))))))
manastur6-12-2017, 15:56
in ce oras de ca cat traim. . .
Criculae6-12-2017, 20:52
Muta-te ba, in Flocesti, sau esti deja acolo?
! ! ! ! ! ! !7-12-2017, 0:55
In orasul ceapistilor condus de brigadierul cel pitic . De ce te miri ?
R6-12-2017, 13:44
În oraș pietonii au prioritate. Că traversează pe la trecere sau stau în mijlocul drumului, asta e. Orașul e plin de oameni și e pentru oameni.

Dacă e cazul, mergi și cu 5 km/h. Sorry, viața tembelului e mai importantă decât să ajungi la Polus.
W6-12-2017, 17:35
Corect asa ii ca parca toti so nasdcut cu masina afara cu masina din cluj sa circule in cluj ayutobuze si tramvai si troli salvari politie si pomperi. Toti sar pe Boc ca nu le face drum si sa circule in oras. Nu categoric, afara cu masini din cluj nu ne trebe
Burdujel7-12-2017, 6:49
Viata tembelului nu valoreaza nimic. Din moment ce nu are masina e un sarantoc.
Eu trebuie sa ajung la coafor la timp, nu e frumos sa intarzii.
btbt6-12-2017, 11:20
lo dezvirginat pe ala/// ha ha
Pocaitul6-12-2017, 10:42
Foarte tare faza,de cind gainaria piticului cu banda dedicata RATUC-ului in fiecare saptamina avem accidente pe memo.
clujeanul6-12-2017, 12:14
Handicapatule.
Pieton6-12-2017, 9:28
în ce societate trăim
Murphy6-12-2017, 9:16
combinand titlul cu articolul reiese "a fost usor spulberat" :))
parere6-12-2017, 7:10
Orice sofer care loveste oameni in oras este criminal . Daca se respecta viteza obligatorie este imposibil sa faci accidente . Afara de faptul ca esti plecat cu capul . Din pacate clujul piticului este plin de plecati .
clujean6-12-2017, 7:30
Esti pur si simplu prost! Skoda opreste de la momentul observarii sinucigasilor in aproximativ 15 metri. Ce viteza sa fi avut? 25-30 la ora? Nu e criminal cel ce traverseaza pe unde il taie capul fara a se asigura macar?
clujean6-12-2017, 7:31
PS. Nu exista "viteza obligatorie" ci viteza maxima admisa.
lucian benu6-12-2017, 8:53
SIGUR SOFERU SA ANTICIPEZE ORICE CRETIN CARE SE CREDE SUPERMAN EU COBORAM SI II MA ACORDAM CITEVA EXPLICATII S I SA PLATEASCA SI DAUNELE LA MASINA FUTUI IN C** DE HANDICAPATI LEGEA SPUNE CLAR DACA TRAVERSEZI PRIN LOC NEAUTORIZAT NE MARCAT FARA SA TE ASIGURI ESTI BUN DE PLATA
Unu6-12-2017, 9:15
Bai nea parere daca ati sta fiecare la casele voastre si nu ati mai dospi prin Cluj atunci nu ar mai fi Clujul lui piticu plin de plecati. Voi astia care ati venit aici si ne-ati sufocat sunteti singurii plecati asa ca lasati Clujul in pace
Criculae6-12-2017, 7:08
Spulberat... spulberat ... bai, ziaristi de caca ala s-a ridicat singur de de jos si primul lucru si-a cautat tigarile. Nu parea deloc spulberat.
Jose de Cluj6-12-2017, 5:58
hahaahhaha era uberist cu client cretin in masina l-o tinut clientu de vorba numai cretinii merg cu uber se stie
WTF6-12-2017, 8:22
Oare cum ati reușit să vă dati seama ca era de la Uber??? Omul era singur in mașină ... zic numa'
Asa ceva5-12-2017, 18:33
Era mai interesant titlul: Elev spulberat de un BMW pe Memorandumului.
..5-12-2017, 19:02
Dela spate maigreu,e sigur ca bmw o fost ?
Hank Rearden5-12-2017, 19:10
Asa sarac esti ca nici nu stii cum arata un BMW? aia-i ceva skoda, nu BMW
Razvan5-12-2017, 19:39
Masina implicata este o Skoda Fabia, nicidecum BMW. Ce BMW vedeti voi acolo ?
xxx5-12-2017, 21:47
hai ca nici cu loganul nu mi-e rusine si taximerist pe deasupra pe trecerea de pietoni ne-a impins sa trecem mai repede e bine nu dar nu era tanar era asa mai bosorog fara jigniri dar o merita
Florin5-12-2017, 18:18
Soferul era de la uber. Ia dat eroare waze si nu era concentrat la drum. Nu mai vedea omuletul pe ecran si s-a panicat.
Pacala de la ALDE5-12-2017, 18:14
De vina ie soferul si Boc. Demisiaaa:)))
Lae6-12-2017, 3:54
ala era elev? pe ce il cunoasteti?
Boc cea5-12-2017, 18:13
BOOOOOC ! ! cit iti mai bati joic de Orasu asta ? ? iat-i bocceaua in spate vei pleca cu suturi in c ur !
Radu6-12-2017, 10:08
Scauza mă colegu le am o întrebare : cu ce e de vina Boc ? Dacă copii nu sunt atenți? Poate ești șofer sa presupunem ca Îți sare cineva pe o alta strada în fata mașinii. .... Tot Boc e de vina .?
Mm5-12-2017, 17:55
Trecerea de pietoni e la 20 m fata da ei..dar na...elevii si pensionarii sunt cei mai grabiti.
Au termene limita, intalniri importante...
oana5-12-2017, 17:51
Vai, puteau sa fie copiii, fratii sau mamele voastre in locul lui ! Iarasi BMW a fost ?
Ubaru'5-12-2017, 17:43
Beamve ce mai,mai e vorba? folositi serviciile Uger!!
taximetris jegos5-12-2017, 19:24
n-ai comenzi, te plictisesti in stand?
De aia6-12-2017, 17:41
De aia nu ai iesit primar ca critici. Ia fi matale mai obedient fata de Buda, Nicoara, Stamatian, Tise , da-le reclame gratuite, promite ca vei cotiza, dona, da exemplu si vei vedea. Iar dupa, cand ajungi primar tot asa ca Boc o sa faci, ca practic esti legat de maini si picioare, santajat de cei carora le-ai dat sau luat bani pentru campanie, firmle care au cotizat cer banul inapoi dar cu dobanda calculata prin anatocism, le vei da lucrari cu pret umflat, poate din umflaciune iti mai pica ceva , si cam asa.