Social

Electric Castle, criticat de localnici pentru restricțiile de a intra în Bonțida

  



 

Localnicii care vor să intre în Bonțida, locul unde are loc festivalul Electric Castle, trebuie să facă un ocol semnificativ. 

 

Stiti situatia restrictiei de intrare in localitatea Bontida cu ocazia festivalului Electric Castle?

 

Cum vi se pare ca locuitor al satului sa-ti fie interzisa intrarea in sat si sa fii redirectionat 30 km pe drumuri cu gropi si cârpite ca sa ajungi acasa, la parinti sau la bunici? Cum vi se pare sa poti iesi din sat, dar cand te intorci acasa sa ocolesti acesti zeci de km? Cum vi se pare sa fie impartita localitatea pe zone si sa intri doar cu ajutorul unei roviniete si sa nu ai voie sa parasesti regiunea de care apartii?”, a relatat Sergiu Bob.

 

În ciuda criticilor, este cunoscut faptul că Electric Castel le și ump-le buzunarele localnicilor inventivi, care își închiriază locuințele festivalierilor. Birturile din sat sunt de asemenea pline pe durata festivalului. 

coral1_1_1.jpg
16-7-2017, 13:12
32 vizualizări
23 comentarii
Robert 7-8-2017, 0:46
Am sa fac Atentat atata va spun. Daca mai continua destrabalari dinastea.
Mihai17-7-2017, 15:47
Inainte sa criticati localnicii ca sunt niste plangagiosi si neintelegatori, va rog sa va puneti in locul lor. Cum ar fi sa va treziti cu un festival de manele sau muzica populara sau orice alt gen care nu e pe gusturile voastre muzicale, si sa dureze 4 zile, noapte de noapte pana la 3-4 dimineata? Si bineinteles ca nu aveti nici o putere decizie, pur si simplu festivalul are loc langa blocurile sau casele voastre.
ma pensionarule idiot17-7-2017, 16:35
Ce-s 4 zile, ce inseamna 4 zile dintr-un an?...
Eu17-7-2017, 17:02
Si la Untold este aceeasi situatie: nici macar riveranii nu au voie sa treaca pe langa festival (cu exceptia cazului in care isi cumpara abonament, bineinteles).

Apropo, ce-s 4 zile: exista situatii in care si 4 secunde conteaza.

De altfel, cu toate ca este vorba de doar cateva zile pe an, chiar e obligatoriu ca aceste festivaluri sa se transforme intr-un chin, din toate punctele de vedere, pentru riverani/locuitorii din imediata vecinatate a acestor evenimente?

Inteleg ca traim in era egoismului pur, dar totusi, mai puneti-va si in locul acestor oameni, ca intr-o zi s-ar putea sa va treziti chiar voi in situatia lor. Si la cat de egocentrici sunteti, sigur ati fi foooaaarte revoltati :).

Iar tie, "ma pensionarule idiot" iti doresc sa ajungi pensionar si sa nu ai parte de nici un fel de respect din partea copiilor si nepotilor tai....ca sa nu mai vorbim de cei care vor fi mai tineri ca tine. Ca, banuiesc, ca ai aceeasi atitudine "prietenoasa" si "intelegatoare" fata de parintii si bunicii tai. Nu ca nu ar merita...la ce educatie ti-au oferit.
doua babe-ntr-un ibric17-7-2017, 3:16
CINE S-A PLANS?
NISTE BABALACI CARE MAI AU TREI BASHINI SI LE CAD BALAMALELE?
AU DESTULA LINISTE IN RESTUL ANULUI, SI LA FEL DUPA AIA, LA LOCUL CU VERDEATA
Dene iau17-7-2017, 6:49
Odata si odata se va face dreptate, cineva o sa dea socoteala cu aceste Electrice si Untoalde, nu cu conturbarea grava a linistii publice, a circulatiei, ci cu ocuparea ilegala a domeniilor publice si incasarea de bani la greu, la plicuri cu mita, la facturi emise cu dedicatie si diferente la incasare, la servicii decontate de primarii din banii contribuabililor chiar daca au fost votate de majoritati in CL-uri. Iar idiotului de mai sus ii doresc nopti de nesomn cand va fi bolnav ori cu copil mic in grija. Nemernic ordinar.
bali17-7-2017, 8:19
Stiti si eu am o varsat ,dar vreau sa va spun ca 4 nopti de bum -bum nu e atat de deranjant!!!!!!!Ma bucur ca am ajuns pe harta lumi si ca exista la Bontida si nu in alta parte festivalul !!!!Cei ce se plang acum se plang de prostie,chiar nu putea sa taca?????si familia lor este beneficiara de cresterile semnificative ale consumului de diferite produse .Dar stiti cum e mereu e nevoie de un gica contra!!!!Amenintarile aceste ieftine mi se par de prost gust! Sa aveti o vara faina!
razvan17-7-2017, 8:39
Voi sunteti lucizi la cap...zi-le domnle sa plece in concediu la mare alea 4 zile. In numele distractie trebuie dat deoparte orice. Trebuie rezolvate sa fie bine pentru oricine...auzi la el, 4 zile nu conteaza. Bine, ca se iasa in strada ca nu mai putem cu atata coruptie dar la astea mai mici...nu e atat de deranjant...
@razvan17-7-2017, 15:40
De ce sa mearga ei la mare si sa nu mergi tu in mortii ma-tii? Le dai tu bani de mers la mare? Oare cum ar fi sa vin sa fac chef pe scara blocului unde locuiesti tu, iar daca nu iti convine, sa te trimit la mare?
@razvan17-7-2017, 20:47
Sefu' n ai intales mesaju...m am grabit sa scriu se pare. Astia in numele distractiei iti zic sa pleci din sat, oras ce o fi, ca doar e o data pe an?!? Is numa 4, 5 10 zile pe an...Dupa ei, in numele distractiei tre dat la o parte orice si oricine, ca sa fim in Europa pe harta. Nu conteaza ca sunt ceva legi cu linistea publica etc...Totusi trebuie un consens, sa fie bine pt toti...
Burdujel16-7-2017, 22:42
Pentru drogatii de la Electric..
Boc isi bate joc16-7-2017, 19:24
Cineva face bani grei si da spaga administratiei locale.
Exact ca la Cluj cand piticul blocheaza strazi intregi ptr paranghelii.
Unii fac bani grei, iar altii consuma combustibil si pierd timp ocolind strazile blocate.
La voi e doar 4 zile pe an, la noi e 4 zile pe saptamana, asa ca voi scapati repede :)
Si nu, nu-s impotriva parangheliilor asa cum cred limbistii piticului, sunt doar impotriva parangheliilor facute fara cap.

......16-7-2017, 19:31
Get a life....
Boc isi bate joc16-7-2017, 20:06
Fuck yourself
untold16-7-2017, 23:47
poti sa te muti in Somalia bumbalaule!!!
ca oricum nici clujean nu esti...
Daca nici Untold nu e paranghelie facuta cu cap, esti bou
@boc16-7-2017, 23:47
Ba, esti lovit. :)) zici ca il urasti pe boc, dar esti fanul numarul 1. ll adori...
@untold17-7-2017, 0:00
cu cap pentru cine? :)
Jegosule17-7-2017, 0:24
Vina lui BOC este ca face bine pentru oraș aducând investiții , organizând evenimente care răsuna in toată lumea , dezvoltând orașul și împrejurimile ; dacă asta e vina lui atunci votați PSD sau va mutați in Buc și vedeți e mai bine .
Nu BOC face aglomerarea in trafic ci voi oamenii care va aruncați curu in mașina pentru a bea o cafea la Moll sau pentru a va arată valoarea prin folosirea mașini in orice context !
Boc isi bate joc17-7-2017, 15:47
Ce investitii face Boc ba retardatule? Face investitii ptr el si acolitii lui.

Cand modifica traseul CTP din 2 in 2 saptamani incat oamenii nu mai stiu in care statie sa astepte autobuzul, e investitie?
Cand vrei sa-ti duci copiii in Parcul Mare si nu poti fiindca e ingradit, e investitie?
Cand blochezi in fiecare saptamana Aleea Stadionului si se lasa cu blocaje in trafic, e investitie?

Stii ce e aia investitie?
Inchizi Aleea Stadionului cu totul, o faci pietonala, apoi maresti Splaiul Independentei sa poata circula masinile.
Aia e investitie!

Acum fugi si mai da o limba in kktul piticului.

Numai retardatii au ceva cu cei care folosesc masinile.
Sunt o gramada de Loganuri in trafic, vrei sa spui ca oam,enii aia vor sa isi arate valoarea?
Retardatule, aia sunt oameni muncitori care si-au rupt de la gura sa-si cumpere o masina cu care sa-si faca facutele, nu sa-i jignesti tu dupa ce iti umpli gura cu kkt din fundul piticului!
@Robert Ursuleanu16-7-2017, 17:19
Robert Ursuleanu, atitudinea ta denota decadenta ta....doar un ratat ordinar poate spune despre batrani "bleah", oare matta e "bleah"?
exe16-7-2017, 17:07
*Camerele de supraveghere* de pe ulita satului vor avea intodeauna ceva de carcotit..!!

::)))):::::)))))))
razvan rosu16-7-2017, 16:55
@Robert Ursuleanu

Un mosneag din ala ti-ar putea fi tata sau bunic. Un pic de respect nu ar strica, nu stii niciodata cum o sa ajungi tu la batranete. Iti doresc sa ajungi mos, batran si sa se uite unul a tine cu scarba si sa zica "bleah"

Sunt pro untold si elctric castle, dar nu poti ingradi circulatia oamenilor de a circula, sau accesul pe domeniul public spre a ajunge la proprietatile private.

In plus, nu ma poti obliga sa fiu inventiv, si aia ca localnicii scot bani de pe urma petrecaretilor nu e o scuza.
gigi16-7-2017, 23:51
Nu e scuza, nimic nu e scuza daca nu vrei sa fie. Dar totusi la cat profita satul ala de la acest festival de cateva zile, nu strica deloc, nu? Si in lipsa de cunostinta de cauza e usor sa vorbesti. Toti localnici aveau acces pana acasa, nu erau restrictionati.