banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg
Image 1 of 8

Social

Donații pentru Spitalul de Copii din Cluj - FOTO

  



 

Clujenii cu inimă au demarat o campanie de strângere de fonduri pentru renovarea Spitalului de Copii de pe strada Moților. 

 

Copiii tăi unde s-au trezit în această dimineață? Copiii internați la secția de chirurgie și ortopedie a Spitalului Județean de Urgență pentru Copii Cluj (a.k.a Spitalul de Copii de pe Moților) și ”aparținătorii” lor s-au trezit AICI, în aceste condiții.

 

Le poți schimba ”peisajul” dacă Dăruiești din Suflet! CUM?

 

-poți veni să donezi direct la Gala din 7 decembrie

-poți dona în contul IBAN al Asociației Lions Hope Cluj-Napoca: RO79BTRLRONCRT0406639501, deschis la Banca Transilvania 

-poți contribui cu materiale de construcție, mână de lucru, sau orice alte tipuri de ajutor pentru renovarea secției”, precizează inițiatorii campaniei. 

 

La Gala din 7 decembrie va avea loc la Cinema Florin Piersic vor cânta Iris, Trupa Incognito, Katya Cărbune, câștigătoarea Trofeului Next Star de la Antena 1, TDance - be a dance star, Clubul Vedetelor, dar vor avea loc și alte surprize.

coral1_1_1.jpg
14-11-2017, 10:40
42 vizualizări
3 comentarii
Horia14-11-2017, 14:07
Va rog sa lasati un contact al asociatiei pt a va contacta. Doresc sa contribui la renovarea integrala a unui salon, cu tot ce e necesar. Multumesc.
johny doe14-11-2017, 13:18
Penitenciarele arata mult mai bine si asa va fi pana se va trezi acest popor. Cat timp prioritatea nr.1 este bunastarea infractorilor iar copii si batranii nostrii se zbat in saracie meritam sa fim blestemati.
Jonel14-11-2017, 15:39
Lasa domnule nu mai politiza ca nimeni nu are grija de bunastarea infractorilor. Hai sa facem ca idiotii aia ce marsaluiesc in fiecare dumnica cu pancarte sclerozate si habar nu au de ce se vaita. Spitalele Clujului, judet/oras cu buget mare, poate al 2-lea dupa Capitala nu suporta niste asemenea cheltuieli? Consiliul Judetean, Primaria, Regii autonome, SRL-uri gen CTP, etc nu ar suporta niste bani, poate la cheltuielei si din impozitele catre stat? daca nu de ce? Pentru ca sunt alte interese, banii trebuie scursi prin tot felul de potlogarii. Pe astia nu-i vede DNA si e strigator la cer . Sunt bani de artificii, de lumni de mii de euro, de balciuri si festivaluri, care mai de care mai chicioase si de prosta speta, dar nu sunt bani de paturi, renovare de spital, nu mai zic de altele. Rusine nenorocilor de Edili de la Judet si Municipiu!