Social

Depasire la limita pe drumul Cluj - Dej. De ce vor unii să sfârșească prost? - VIDEO

  



 

Unii șoferi parcă sunt în permanență în căutarea unui deznodământ tragic, după modul în care conduc.

 

Un șofer cu camera pe bord a surprins o depășire de infarct pe DN 1C, de la Cluj-Napoca spre Dej. Un Audi gonind nebunește a fost la un pas să intre în mașina din care se filma, dar șoferul a încetinit, pentru a-l lăsa pe vitezoman să intre pe banda lui. 

 

Imaginile de mai jos nu au nevoie de alte comentarii.



coral1_1_1.jpg
10-7-2018, 11:21
7426 vizualizări
17 comentarii
echidistant11-7-2018, 23:57
Explicatia: sunt tarani! De ardelenii la volan se feresc toti romanii din strainatate. Sunt cei mai prosti.
Istvan Imre12-7-2018, 9:16
Cred ca proasta mataranga a fost la curuu ma-tii!
Cristi11-7-2018, 9:06
Nu mai circulati pe imitatia aia de banda de urgenta. Dezobisnuiti idiotii sa treaca in paralel cu inca alte 2 masini. Toti tontii care circulati cu jumate masina in afara drumului sunteti vinovati pentru felul in care se circula pe acel sector mizer de drum
hbdn11-7-2018, 10:10
corect!
z11-7-2018, 17:02
subscriu!!!
Alin10-7-2018, 18:49
Super stire! Doar exagerare! Nu ti-a facut nimic, fii pe pace!
bula10-7-2018, 13:06
era SM sau MM?
Bogu10-7-2018, 13:20
Era BN. De altfel drumul european in cauza este unul dintre cele mai prost utilizate de catre soferi. Multi au impresia ca banda de urgenta (marcata cu linie continua si evetual intrerupta in localitati) este banda de circulatie sau chear depasire.
Anton10-7-2018, 15:20
Cj e scutit? Cj curve jmechere
Bogu10-7-2018, 17:02
CJ nu se exclude din nimic....e mult "fainosag" si aici.
bula10-7-2018, 17:16
toti cocalari din SM si MM vin la cluj parca in aceste judete se dau permise numai pe spagi!!!
Cristian10-7-2018, 19:25
Şi în Germania sunt astfel de drumuri cu o mică bandă, separată de linie continuă sau discontinuă.
Ca şi conducător de camion am limita de viteză, 70km/h.
Pe drumurile naţionale din Germania, limita este de 100 km/h pentru autoturisme.
În acest caz, trec peste linie cu roţile din dreapta, lăsându-le loc celor cu autoturisme să mă depăşească.
Dar...în situaţia când limita de viteză e aceeaşi pentru toţi, nu mai depăşeşte niciunul.
Pe porţiunea din comuna Jucu(CJ) limita este de 50 km/h.
Atunci de ce aş fi obligat să circul pe banda respectivă, înlesnidu-i celui din spate, depăşirea?
@Bogu10-7-2018, 23:28
"chear”??????
Ha,ha,ha, oare de ce mai comentezi?
Bogu11-7-2018, 12:47
Nu era pentru tine, pentru ca tu nu intelegi in mod evident. Citeste cartile de septica, acolo e probabil nivelul. O zi usoara.
Loganist10-7-2018, 11:53
Astia cu beemveuri ne omoara pe strazi....
masinit10-7-2018, 15:55
Adevarat. Ar trebui dublate toate taxele pentru detinatorii de bemveuri, poate asa toti mocanii terminati si rupti in c** nu o vor mai cumpara.
Istvan Imre 11-7-2018, 14:22
fara cuvinte , nu am cum sa explic unor prosti ca nu marca masinii conteaza , va las asa in prostia voastra sa traiti bine !