Social

Cum să blochezi complet trotuarul la Cluj, când ai BMW: Pune în pericol siguranța pietonilor FOTO

  




Un clujean a surprins un șofer care și-a lăsat malina cum l-a tăiat capul, în cartierul Mănăștur.

Acesta și-a parcat SUV-ul chiar pe trotuar, lângă sensul giratoriu de pe strada Câmpului.

Pe strada Frunzisului langa sensul giratoriu de pe Campului soferii au transformat trotuarul intr-o parcare gratuita non-stop punand astfel in pericol siguranta pietonilor care sunt nevoiti sa iasa pe carosabil. Deplasarea in zona este si mai periculoasa pentru cei care au copii”, ne-a reclamat un cititor Stiri de Cluj, care a realizat și fotografia.

Dacă ați surprins un incident care poate deveni o știre, puteți trimite informații sau imagini pe adresa office@stiridecluj.com sau pe rubrica ”Fii reporter!”.

 


4-7-2015, 15:20
18 vizualizări
10 comentarii
radu5-7-2015, 23:07
Un cocalar....daca eram eu in zona ii trageam niste linii pe masinia!
mosu5-7-2015, 15:39
bai nepoate! care vreti o tura, va las eu cu bmw-ul meu. dar la a 2-a tura se plateste. la a 3-a in schimb deja faceti voi plinu. pentru programari sunati-ma dupa ora 16. va astept. la colt. pe trotuar
nicu6-7-2015, 16:50
mosule vezi-ti de roata de rezerva sa nu se incinga
hmm5-7-2015, 14:49
Am vazut si io dastea cu bmw care opresc motorul la semafor si alimenteaza de 30 lei. Fratilor luativa o masina dupa bugetul si caracterul vostru. Nu incercati sa va faceti o imagine falsa.
Hopa5-7-2015, 3:56
Nustiu cum se face ca doar cocalarii au bmw. Daca ai luat cel putin bacul nu ai cum sa conduci bmw. E o masina pt manelisti
bMw5-7-2015, 8:03
Sunt masini bune dar consuma, nu gluma. Tocmai de aceea cand se invechesc, sunt vandute, afara, zic, la preturi mici, consumul creste, consuma si ulei nu mai zic de intretinere care e destul de costisitoare. Despre impozit nici nu mai vorbesc, e o avere si pt. vestici la fel ca si RCA. Asa ca poti cumpara o masina cu cilindree mare si relativ buna cu sume mici de bani, o aduci aici, si stai la benzinarie sa bagi de 20-30 de lei sa-ti ajunga pana la terasa si garsoniera. Cam astia-s posesorii, un om cu putina minte ori isi ia una noua, care costa bani grei, ori altceva.
Acesti coca si pizti, care inta in posesia acestor auto nu au experienta, nu stiu sa struneasca un motor puternic cu tractiune pe spate, vor adrenalina si experienta sa o dobandeasca pe spinare si nervii celorlalti participanti la trafic.
Ma bucur totusi ca Politia Rutiera este mai atenta la acesti ipochimeni si ii mai rareste din trafic, asta daca nu se face auto selectia, dar pacat ca mai sunt si victime nevinovate.
@claudiu ardelean4-7-2015, 19:19
pericolul e ca esti obligat ca pieton sa cobori de pe trotuar in strada, printre masini, dar ai si tu inteligenta maimutoilor de pe pagina ta de fb. probabil nici stalpisorii aia nu it spun nimic. la fel iti parchezi si tu hidosenia aia de rover?
cluj4-7-2015, 16:31
Ce frustrat esti ca nu ai Bmw jurnalist de 2 lei.si in fata bmw-ului e masina parcata...
asd4-7-2015, 17:14
BMW-ul face raiting ::)))))
cluj, asd4-7-2015, 23:08
Bai, cocalari beliti, va doresc sa incercati sa treceti pe langa masinile alea de le iubiti voi atata, ADICA SA COBORATI PE CAROSABIL si sa vina un amarat de Logan care sa va spulbere picioarele si sa ramaneti paralizati pe viata! Hai, paralizarea!