Social

Culmea tupeului, la Cluj! Un vitezoman a fost reținut după ce a fost prins fără permis, apoi a încercat să fugă de polițiști

  





Polițiștii clujeni au depistat și reținut, pentru 24 de ore, un bărbat, sub aspectul comiterii infracțiunilor de conducere a unui vehicul fără permis și punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat sau neînregistrat.

La data de 9 octombrie a.c., în jurul orei 23:30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, Biroul Drumuri Naționale și Europene, au oprit pe DN1 E60, pe raza comunei Florești, un conducător auto care circula cu viteza de peste 100 km/h, informează IPJ Cluj.

La momentul controlului, conducătorul auto nu a prezentat documentele prevăzute de lege, iar la verificarea autovehiculului, polițiștii au stabilit că autorizația de circulație provizorie era expirată.

În momentul în care polițiștii demontau plăcuțele de înmatriculare aplicate pe autovehicul, bărbatul a fugit de la fața locului.

În urma investigațiilor efectuate, polițiștii au identificat persoana oprită în trafic, stabilindu-se că este vorba despre un tânăr, în vârstă de 26 de ani, din Florești, care nu avea permis de conducere.

Astfel, la data de 11 octombrie, în baza probatoriului administrat, cel în cauză a fost reținut pentru 24 de ore. Ulterior, reprezentanții parchetului au dispus măsura controlului judiciar pe o perioadă de 60 de zile față de bărbat.

coral1_1_1.jpg
12-10-2017, 14:34
76 vizualizări
17 comentarii
Iancu13-10-2017, 9:04
Pai daca era vitezoman, trebuia sa prinda viteza si pe 2 picioare, nu?! :))
hmmm13-10-2017, 8:21
O fi si viteazul asta tot un paduretz ca si Boc ? Rachitele livreaza numai clujeni de elita .
legi de c@cat13-10-2017, 8:11
La conditiile actuale pentru obtinerea permisului auto nici nu ma mir ca din ce in ce mai multi vor circula fara permis.Termini cursurile ,termini orele de condus si dai examenul peste 2-3 luni,plus ca mai sunt niste handicapati de examinatori care intimpina elevii cu,,azi nu trece nimeni examenul''.Tara de rahat instirutii militienesti de rahat
@13-10-2017, 8:57
Ai scos putin capul afara din casa sa vezi cati : idioti, inconstienti, teribilisti etc merg pe drumurile Tarii ? cati oameni nevinovati mor din cauza lur ? DE CE ? pentru ca au luat carnetul pe pile, pe mita fara 1 ora de sala sau condus . Daca ai masina puternica si nu sti sa o stapanesti este grav , orice idiot stie sa mearga cu viteza , mersul legal este "anevoios"
Sa luam cazul de fata : tanarul stia ca are actele invalide, nu avea permis ! cum ii spune la asta ? dupa mine o poti incadra direct la crima cu premeditare ! pentru ca acea comuna este foarte circulata, sunt copii care traverseaza imprevizibil - oricand putea face o familie sa nu-si mai gaseasca rostul ...da acum spunem destinsi "e bine cand se termina cu bine" , e bine o sula , e foarte grav , o dam deja in inconstienta iar in acest mod nu e locul lui printre oameni normali !
AAA13-10-2017, 10:09
Nu legile sunt de c****. Incepem cu instructorii auto care fac ore de condus in linie dreapta cu 20 de km la ora. Nu asa inveti sa conduci, dar daca merge si asa de ce nu. Si asa sunt instructori care au promovabilitate de 10%. Ce va asteptati, sa dea politistul carnetul unuia care nu stie care e martorul pe bord de la frana de mana trasa? Oricum si din cei care isi primesc carnetul, jumatate il iau ori din mila ori prin pile. Ca daca nu erau mai putini.
valentin13-10-2017, 20:49
Buna seara. Am auzit ( vesnica fuga la altii,ce sa-i faci ) apropo de scolile de soferi ca-n Canada acea scoala de soferi care are consecutiv procentul de promovabilitate de trei ori sub 30% se-nchide.
haha12-10-2017, 14:41
Inca o data "la Cluj" ... cand colo s-a intamplat in Floresti, autorul tot din Floresti. Clickbait sau prostie jurnalistica?
@kkmk12-10-2017, 15:03
Floresti=judetul Cluj=Cluj,nu scrie municipiul Cluj
haha12-10-2017, 16:07
Cu acelasi rationament Floresti=Romania=Europa=Terra ... putea scrie si astea ... Nu scrie municipiul dar nici judetul. Apropo, "Culmea tupeului, LA (judetul) Cluj!" sau "Culmea tupeului, IN (judetul) Cluj!" Sesizezi diferenta? Pseudojurnalistii oricum au postat asa pentru clickbait.
nicu12-10-2017, 16:21
Da' sa scrie "pe raza judetului Cluj". Nu "la Cluj". Cum ar suna "Accident la Bihor" sau "Accident la Salaj"? Pana mea de ziaristi inculti
@haha12-10-2017, 16:43
Ma da voi cand p*** calului o sa invatati ca municipiul se cheama CLUJ-NAPOCA, iar CLUJ e judetul?!
haha12-10-2017, 16:56
Orasul Cluj iti spune ceva? Cei adusi de comunisti il numesc asa ca si tine. Apropo, cei care vin in "municipiul Cluj-Napoca" cum spun? "Ma duc in Cluj-Napoca" sau "ma duc in Cluj"?
cluj12-10-2017, 18:32
Deci numele localitatii va foote grija,nu problema ca sunt tot mai multi inconstienti care umbla fara permis iar altii si bauti????!!!
Nomadul13-10-2017, 6:58
@haha mars in mongolia vinitura. Orasul se numeste napoca sau cluj-napoca
get13-10-2017, 7:09
Ca bine te-ai denumit, Nomadul. La Cluj tu esti vinitura, sau ala ce-a transportat samanta de la satul lui natal si a aterizat la Cluj cu ocazia CUG-ului. Tarane prost.
haha haha13-10-2017, 8:24
Comentariul dvsCa este din cluj sau din judet nu are importanta . Tot un ceapist este .
Fiu de taran adevarat13-10-2017, 14:18
Gresit. Este fiu de ostezean. Inca mai cultiva cucuruz prin bulgaria.