You need flash player 11 or greater.

Get Adobe Flash player

Social

Csibi Barna a jurat in maghiara la Judecatoria Cluj-Napoca! Stie romana, dar in sala a spus ca nu vorbeste bine VIDEO

0
Distribuie
  
0
  
  
  




Extremistul Csibi Barna a jurat in maghiara la Judecatoria Cluj-Napoca, la un proces in care a fost martor. Este vorba despre o contestatie la amenda primita in 1 decembrie 2010 pentru port de insemne extremiste.

Csibi Barna a declarat la intrare in sala de judecata ca amenda aplicata celor 8 persoane, inclusiv lui, in 1 decembrie 2010 a fost ilegala, deoarece ei au participat la comemorarea batalionului secuiesc si nu voiau sa protesteze. Jandarmii i-au retinut pe cei 8 membrii ai Garzii Secuiesti la intrare in Piata Unirii dinspre strada Iuliu Maniu.

"Contestam in instanta amenda pentru ca nu a fost nicio manifestatie. Noi nu la biserica "Sfantul Mihail" mergeam, ci pe strada Kogalniceanu la o comemorare", a spus unul dintre cei care au contestat amenda.

"Noi ne duceam la masini sa luam steagurile. Au fost confiscate toate. Am iesit din restaurant (n.red. restaurantul Agape) si ne-au bagat in duba. Practic asa a fost ca pe la ora 17.00 noi trebuia sa facem o comemorare, care nu trebuia anuntata in prealabil, comemorarea batalionului secuiesc. Cerem anularea amenzilor pentru ca s-a facut o comemorare. Drepturile noastre in momentul in care am fost urcati in duba au fost incalcate", a spus Csibi Barna.

Extremistul maghiar a mai explicat ca cele 8 persoane care au fost ridicate de jandarmi in 1 decembrie 2010 au fost sanctionate cu 20.000 de lei. 

 

La Judecatoria Cluj-Napoca, Csibi Barna a fost eroul unei noi sfidari. El a refuzat sa jure in limba romana, spunand ca nu vorbeste limba. Judecatorul a fost nevoit sa asigure un translator pentru ca Csibi Barna sa poata depune marturie in favoarea apropiatului sau.

 

8 membri din Garda Secuiasca si Garda Maghiara au fost retinuti de jandarmi pe strada Iuliu Maniu - Galerie FOTO

coral1_1.jpg
13-2-2012, 21:46
44 vizualizări
12 comentarii
Adolf Hitler2-8-2012, 13:17
Moarte bozgorilor!
carol17-2-2012, 13:46
Daca esti Clujan,atunci de ce nu respecti Romania?,aceasta panarama a avut functie in institutie publica ,adica are cunostinte de limba romana,cum a muncit si a luat salariu ca bugetar ,putea naibi sa se exprime in limba Romana,dar sovinismul nu l-a lasat.Si Clujeanule eu nu am nimic cu unguri,dar cu sovini am,pt ca sunt cetateanul acestei tari ,si o apar cum pot.Nu am fi asa ,daca nu suntem incitati,orice roman are preteni unguri,sau chiar sotie ,barbat etc.Si la urma urmei suntem oameni.
clujeanul15-2-2012, 9:54
Chiar asa Carole.Noi cersim,furam si omoram prin europa?Complexul inferioritati si lipsa de radacini se vede in gandirea si limbajul celor care scriu ca tine.Csibi e un idiot,bolnav psihic s.a.m.d.Dar are dreptul conform legislatiei acestei tari sa fie sa se exprime in limba materna.Asta e.
carol14-2-2012, 21:53
Ba gunoi bozgoresc!!!!!!!!ce naiba vrei?de fiecare data cand o fecala ungureasca face nebunii ,sa iesim in strada,avem altceva de facut,sunt autoritati abilitate pt aceste treburi,iar tu lepra de ungur borat ,si vinitura sa te adresezi cu aceste cuvinte ,scupului tau popor de sovini si lepre cersitoare.
brancusi14-2-2012, 14:47
Ma ,kk-ti-lor ,care dati in apoplexie pe aci ,DE CE NU MERGETI ,la tribunal infasurati in "TRICOLOR" sa protestati ,pasnic,civilizatii,ca orcum sange in instalatie nu aveti .
PATRIOTI DE CARTON. Rusine voua "vitejilor", ca ascunsi dupa un monitor ,sunteti mai ceva ca gingis han sau atila.
Stati ca stabunii vostrii din Sud,sa va f*** turcii in KUR."Ardelenii " facuti de GG Dej si cizmaru de Ceausescu.potai si javre ce sunteti,vinituri spurcate si puturoase.
RESPECT pt acel barbat ardelean adevarat ce va protesta la tribunal
Cetateanul de rand14-2-2012, 12:08
@clujeanul: Subscriu!
Doru14-2-2012, 11:27
Ce dracu nu il inchide pe c****** asta? Cum poate asta sa lucreze la stat din moment ce nu cunoaste limba romana gunoiu.....
clujeanul14-2-2012, 9:22
cel mai imputit si scarbos site de stiri din romania.Soica&co niste ingrati care ori prin cancanisme ori prin nationalism incearca sa isi vanda c******.Pa
P.S. Ni ci citit nici comentat nu merita pseudo articolele fluturate pe acest site de inculti
nelutu14-2-2012, 8:59
Acest scarnav analfabet ar trebui sa fie expulzat din tara.
Bai ungure, esti nascut aici in Romania si nu stii limba romana, atunci du-te-n cristosu ma-ti de jeg uman ce esti. Sper sa nu ma intalnescu cu tine vreodata ca-ti spar fata aia de bozgor falit si milog.
carol14-2-2012, 0:38
Si uite asa contribuie la ai uri mai mult,ei ne alimenteaza ura ce-o avem fata de ei,altfel nici dracu nu le-ar avea treaba.BO ZG ORE!!!o sa platesti.
Antonescu ION14-2-2012, 0:09
du-te in panonia lu mata de gunoi spurcat!
sa-l chis in freza13-2-2012, 22:52
sa il f*** ma-sa in gura!!!!!!! sugau ungur