Social

Cristian Tudor Popescu îl critică pe elevul pletos de la Cluj

  



 

Un elev de la Liceul Greco-Catolic ”Inochentie Micu” din Cluj-Napoca a fost în centrul unui scandal devenit național, după ce a fost trimis acasă din cauza părului lung.

 

Directorul școlii susține că regulamentul de ordine interioară adoptat de profesori, părinţi şi reprezentantul elevilor îi dă dreptate. Şi ministrul Liviu Pop a fost de partea conduceri liceului confesional. 

 

Sunt de acord cu domnul ministru al educaţiei, Pop. Ce a spus acum are sens şi anume acel liceu are un regulament de ordine interioară, pe care, potrivit legii, poate să şi-l stabilească.

 

Acesta nu e un liceu obşnuit, e un liceu teologic, confesional, greco-catolic, „Inochentie Micu” - episcopul de Făgăraş şi Blaj, o mare personalitate religioasă şi luptător pentru drepturile românilor, din Ardeal, înfiinţat de cardinalul episcop Iuliu Hossu, în 1945, deţinut politic şi mare personalitate religioasă.

 

Nu l-a obligat nimeni pe acest băiat să se ducă acolo. Dacă ar fi fost la un liceu de arte plastice sau de muzică, nu i-ar fi spus nimeni nimic pentru că vine cu părul mai lung. Dar aici este un liceu, acest liceu a fost interzis din 1948 până în 1989, fiind închis de autorităţile comuniste.

 

Mulţi dintre cei care termină acest liceu urmează facultatea de teologie, dar dovada deschiderii pe care o arată liceul - acolo pot veni elevi de alte confesiuni, religii sau naţionalităţi, dar li se cere acest lucru, să aibă să aibă o anumită ţinută în legătură cu care iau la cunoştinţă prin contractul cu liceul pe care îl semnează părinţii.

 

Corect e să te duci să te tunzi dacă vrei să mergi la Liceul Teologic „Inochentie Micu”, înfiinţat de Iuliu Hossu. Dacă nu, te duci la alt liceu.

 

Este un fals exemplu de încălcare a libertăţii de manifestare a elevului, sper ca toţi elevii din acel liceu să înţeleagă acest lucru şi să vină aşa cum cere conducerea liceului. Nu mi se pare un regulament deplasat având în vedere profilul liceului”, a declarat Cristian Tudor Popescu, la Digi 24.

coral1_1_1.jpg
21-10-2017, 10:53
9229 vizualizări
80 comentarii
@@sunt tudor helgiu si sunt gay23-10-2017, 23:40
asta care se da tudor helgiu e o panarama proasta,se uita toata ziua la filme cu gay si incearca sa-i convinga si pe alti tineri sa fie ca el,un labar,un homo,daca l-ati vedea ce fatau de muiere are,pff..chiar si tudor asta e barbat pe langa el,deci va dati seama cam cum poate arata,nu cred ca a venit pe lume pe cale naturala,la eprubeta sau ceva de genu:)))
Bocila24-10-2017, 7:19
Eu nici nu cred ca cineva ii mai citește vreun mesaj. Personal îmi vine sa vars doar când iii văd pseudonimul, și a lui ma-sa la fel. Dar un idiot tot trebuie sa avem. Da sa ne băgăm ceva in gura lui poate se satura de prostie.
Gigi spaga24-10-2017, 7:32
Dar și tu care comentezi,nu știi ca numele se scrie nu litera mare,propoziție începe la fel, și te camcufonezi prea mult in fata imbecilului menționat. Dar, mesajul tău l-am înțeles , de aceea ești Ok , din punct de vedere medical și intelectual.
Asterix23-10-2017, 16:06
Liceul are regulament intern, perfect, atunci posteaza TU aici te rog din regulament ceea ce a incalcat copilul, concret. Pagina, articol, alineat. Regulamentul e public, se poate citi sau descarca de pe pagina liceului.

Ca tot vorbiti la modul general si va ascundeti justificarile dar doar de atat sunteti in stare sa afirmati ca "a incalcat regulamentul". Hai, demonstrati ca a incalcat regulamentul. Concret, nu aveti cum, doar vorbe, ca nu se face, ca nu da bine, ca nu e respectuos.

Ca nu da bine nici sa vezi cum primesc copiii teme de vacanta desi s-a interzis acest lucru de un an de zile prin ordin de ministru da de aia nimeni nu sare in sus ca nu se respecta legea si ordinul!

Nu da bine nici sa vezi pe la stirile nationale filmari cu invatatoare isterice care terorizeaza si urla la copiii de clasa zero ca-i da cu capul de banca si ca sunt prosti si inutili, si de aia raman psihopatele bine mersi pe post la catedra sa nenoroceasca in continuare psihicul copiilor de 6 ani!
sunt tudor helgiu si sunt gay23-10-2017, 16:37
am incalcat regulamentul ca un gay, am supt de la mai multi si mi-am lasat plete pentru ca eu sunt o femeie captiva intr-un corp de barbat
@23-10-2017, 23:36
asa este,doar ca e vb de tine,nu mai zi de altii daca nu cunosti
...23-10-2017, 11:56
CTP are dreptate. Nu mergi la teologie daca nu esti in stare sa respecti niste reguli marunte de etica. Asa cum nu mergi la teatru si te apuci sa mananci seminte si sa zbieri in sala.
Ce ar fi ca toti sa se ascunda in spatele argumentelor voastre si sa se imbrace cum vor?
Ce ati zice ca invatatorul sa vina la clasa 1 cu ciocanu pe afara ca el asa simte? Serios??? in 2017 se mai poate sa nu lasi un om se se imbrace cum vrea?
Asterix23-10-2017, 12:20
Sti ca e interzis prin lege, prin ordin de ministru, si prin regulamentul liceului sa scoti un elev de la ore si sa-l dai afara din scoala inainte de sfarsitul orelor clasei lui pe ziua in curs? Indiferent de ce a facut, nu ai voie sa folosesti scoaterea de la ore si din scoala a lui ca pedeapsa. La fel cum nu ai voie sa aplici sanctiuni colective (25 de elevi adunati in curtea scolii), sanctiunile se aplica doar individual ( discutand cu fiecare elev in parte), si nu in fata clasei, a altor elevi ci i se aduc fiecarui elev la cunostinta, in parte, in biroul directorului sau cabinetul dirigintelui, dupa caz.
Despre ceea ce a incalcat directorul de ce nu se face caz?
@asterix23-10-2017, 12:28
care parte din liceul are regulament intern nu l-ai inteles
baiatul stia de ordinul intern cand a ales acel liceu
@@asterix23-10-2017, 12:38
nu doar ca nu stia,nici parintii lui nu stiau,doar cativa +directorul,cam atat.
sunt tudor helgiu si sunt gay23-10-2017, 13:05
eu nu stiam decit sa o sug...
.....23-10-2017, 13:10
ASTERIX are perfecta dreptate . Asta ....., de acum nu -i in stare sa-și aleagă nici măcar un pseudonim , adică boul respectiv a cărui mamai-i vita ,se folosește acum de alt.... , care dezaproba faptele directorului , a lui CTP, a ministrului și a tuturor celor care scriu împotriva elevului dat afara . Când scoala va fi a mamei directorului , atunci acesta sa scoată pe cine dorește dansul , pana atunci e doar un angajat , nu politic al unei scoli de stat !
mama lui tudor helgiu23-10-2017, 13:14
hei hei hei, doar fetita mea este singurul gay adevarat din liceul teologic

resturile ca voi care aveti probleme cu suptul de la "comunisti" trebuie sa asteptati la rind
...23-10-2017, 13:20
@.....
te bagi si tu ca musca in .....
@Asterix
O fi incalcat directorul legea si e treaba lui... dar eu vorbeam de altceva. E ceva de etica in ceea ce scriam eu. Daca nu esti de acord sper ca fetita ta, in clasa 1, sa prinda un invatator cu maruntaiele pe afara la ore pe motiv ca nu se poate ca statul sa dicteze cum sa se imbrace oamenii in mileniul 3.
@@Asterix23-10-2017, 14:23
Ești ff prost, l-ai depășit și pe tatăl proștilor, aia cu măruntaiele afara ajung doar la ma-ta și la femeile ( nu cred c-ai avut ), din viața , dar și din familia ta, măscărici carici!
mama lui tudor helgiu23-10-2017, 14:44
fetelor, fetelor ! nu va certati , tudorela este pentru toti
@sunt tudor helgiu si sunt gay23-10-2017, 14:45
uite ce poza de printeasa i-o pus maica-sa pe fb :

https://scontent.fomr1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/22552464_1500051543415020_6253562016285231312_n.jpg?oh=58c9b033034131601b57959629acc752&oe=5A8118ED

cu mesajul :

Lavi Awra Copilul meu La 13 ani, dupa Un concert Iron Maiden la Cluj. Un t**** sârb ii tot zicea Ca e gay , l-am prins pe strada si am dat cu el de niste porti de cateva ori, I-am zis Ca ii fac vânt sub rotile masinilor, iar lui fiu-meu, care voia sa mearga La frizer, I-am zis: Nu acum! Cand o sa vrei tu, nu Ei.
mama lui tudor helgiu23-10-2017, 14:55
da, el este gayosenia lui mama! :)
anonim23-10-2017, 15:04
uite-l ma cum s-a costumat in oita sa-l confunde ciobanii :))))

https://scontent.fomr1-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/19620136_1435801853125670_7275932210684431072_o.jpg?oh=0b229b1f43ce2396467898c26a8c3bf8&oe=5A7B93D0
mama lui tudor helgiu23-10-2017, 15:05
daaa, atunci l-am dus la ciobani ptr ca voia smintina
este o fetita foarrte pofticioasa
Stiri de cluj23-10-2017, 15:41
Oare ăștia-s cititorii ziarului?
N-are rost sa-mi schimb părerea,asta-i unul și același dement, hai doi trei ce-au mai rămas, din gasca idioata a Clujului care vor cu orice mijloace neortodoxe, comuniste și meschine, sa-l dea jos pe BOC și echipa lui, de a face haos și nesiguranța, periculoși pt acest oraș, uniți și prosti de rai ce sunt, plătiți și angajați de puternice organizații anti Boc,anti cluj,cărora le recomand control psihologic adevărat, iar dacă nu le place in Cluj, alternativa Gherla e cea mai buna soluție.
....,,23-10-2017, 16:07
Căutați-l pe acest director pe internet și vedeți ca are treaba cu tot ce-nseamna înfățișare a unui om, vedeți cazul băiețelului handicapat de care s-a descotorosit rapid, felul in care s-a comportat cu acest neajutorat.
sunt tudor helgiu si sunt gay23-10-2017, 16:39
doar pe mine sa ma cautati pe internet
am pus si poze cind o sug
poov22-10-2017, 15:07
nespalatii nu au ce cauta la scoala. punct.
Ghici22-10-2017, 19:43
Atunci ce plm mai treci pe-acolo?
sunt tudor helgiu si sunt gay23-10-2017, 9:20
Ghici, inca mai s*** cu pletele in vint?
justice22-10-2017, 11:41
In sfarsit ne putem bucura ca toate problemele tarii s-au rezolvat, mai putin una: Baiatul asta cu parul putin mai lung !
Cat despre CTP, imi doresc sa prind ziua in care il vom auzi vorbind despre circuite de amplificare, oscilatori si tranzistori cu efect de camp !
mama lui tudor helgiu23-10-2017, 9:46
vreau ca sa stie toata lumea cit de gay este fetita mea
Aloooo !21-10-2017, 23:29
Fostul ziarist de la Adevarul (ex SCATEIA comunista) a uitat cum il tamaia pe Nea Nelu si-i infiera sever pe pletosii din Piata Universitatii bucurandu-se ca minerii i-au snopit in bataie . Agentul simbrias nu se dezminte . Dar cred ca a uitat sa-si ia pastilele .
nelu23-10-2017, 7:28
Mars de aci tu esti cu PSD-ul si A3 comunistule.
@Aloooo !23-10-2017, 8:53
Ce zici tu mai sus e ca si cum ai spune ca tatăl tau ti-a ucis milioane de frați când si-a făcut o loaba trista ori cand a scos-o la timp sa nu o insemineze pe ma-ta!
DM21-10-2017, 21:40
Inainte sa comentati, ati descarcat careva regulamentulde pe situl liceului, de curiozitate? Ca de dat cu parerea fara sa stiti despre ce vorbiti e simplu.
Si ctp-ul si ministrul Pop si cei care sunt de parere ca elevul a incalcat regulamentul si ca directorul are dreptate, sa faca bine sa spuna sau sa posteze aici articolul si aliniatul din regulamentul liceului pe care l-a incalcat elevul, si tot din regulament aliniatul care da dreptul unui profesor sau director sa pedepseasca elevii prin scoaterea de la ora si sa aplice sanctiuni colective.
Si abia dupa aia se poate spune ca elevul a gresit.
Regulamentul este pe site, se poate citi in intregime, va invit sa o faceti si sa va convingeti ca singurul care incalca acel regulament este chiar directorul. Greu de crezut si de acceptat ca un elev sa aiba dreptate si un director nu!
Si "stiri de cluj", ma voi aveti un jurnalist adevarat acolo sau nu, ca postati a sasea stire pe subiectul asta dar de ce nu mergeti ma sa luati un punct de vedere de la director, de la inspectorat si sa puneti problema cu indicarea la modul concret in regulamentul liceului a articolului si aliniatului incalcat, nu povesti la modul superficial, a incalcat regulamentul, il pedepsim. Nu merge asa ca nu suntem in Coreea sau Turcia, concret, ce aliniat din regulament? Nu poti sanctiona pe cineva fara sa poti sa ii indici clar negru pe alb, ce regula, lege, aliniat a incalcat! Aici nu e pe povesti e pe articol, aliniat si sanctiuni prevazute in regulament.
no bine21-10-2017, 22:10
si tu,ce sa citeasca,sa se informeze,esti in romanistan,aici romanashii sadea isi dau cu parerea despre orice,vezi mai jos cati sunt,sunt multi dar prosti
gigi spaga23-10-2017, 9:22
hai DM, explica-ne tu in al 3lea articol in care tot o freci cu regulamentele

spune tu cu regulamentul in mina despre cum este legal sa vii pletos la un liceu cu profil teologic :)
DM23-10-2017, 11:57
Da spune tu unde scrie ca e ilegal. Pana la ora asta absolut nimeni nu a fost in stare sa arate concret negru pe alb, cu regulamentul in fata, care punct din el a fost incalcat.
Pagina cutare, articolul, aliniatul, punctul cutare. Sa vedem daca poti.
Pana una alta, eu am indicat clar ce a incalcat directorul. Si nu din burtologie cum a facut el, ci concret din regulament, articol, aliniat.

Acuma ca sunt unii ca tine care nu vor sa priceapa nici cu dovada in fata, sau nu accepta ca s-ar putea sa fi fost indusi in eroare de siguranta cu care vorbea directorul, sau sunt incapatanati si nu accepta ca un putoi de elev sa aiba dreptatea de partea lui, sa fie sanatosi.
gigi spaga23-10-2017, 13:02
aoleu, suntem la tribunal cumva si cineva trebuie sa iti dovedeasca tie ceva?

putoiul a venit la scoala neconform, a fost sanctionat si i s-a pus in vedere ceva si scoala cu profil teologic trebuie sa demonstreze ca nu este ilegal?
viseaza in continuare :)

daca putoiul vine la curul gol maine la scoala tu ai sa intrebi in continuare unde scrie ca nu ai voie sa vii la piele :))
.....23-10-2017, 16:12
Nu vine ,, putoiul" decât atunci când fierbe nevasta-ta și ma-ta, iar gurița ta e pregătită .
Dar nu la tribunal, fraiere!
mama lui tudor helgiu23-10-2017, 16:38
tudorela este gay, degeaba spui ca ar atenta la vreo femeie
el vrea sa isi faca operatie, vrea sa aiba vagin
dan21-10-2017, 18:09
proflulul liceului,hmm..pai si Iisus era tuns scurt sau chelios?propun sa se mearga pan la capat si sa fie fotosopate imaginile cu Iisus:)) dreptate pan la capat
lui dan21-10-2017, 19:33
: ) stii ca de multa vreme detii locul intai intre cei mai mari BOI care posteaza pe Stiridecluj ...
@21-10-2017, 20:37
Helgiu Tudor = Iisus !!
@lui si @21-10-2017, 22:08
e greu sa ma decid,care e mai prost din asta 2 care au dat reply,cred ca totusi primul,dar nici al doilea nu e la mare distanta:)
DANE eşti obosit rău21-10-2017, 23:12
Ha , Ha , Ha ! ! ! Mai mare dobitoc ca ,, dan " este absolut imposibil de găsit.Ai grijă , dănuţ , cînd doi ţi -au spus că eşti beat ( prost ca pla ),să te duci să te culci. . . .
rares21-10-2017, 23:12
VOX POPULI, VOX DEI!..... DAN, SARACULE CU DUHUL, VEZI CA VOCEA MULTIMII E VOCEA LUI DUMNEZEU.
dan22-10-2017, 0:16
vocea multimii prostilor e vocea lui Dumnezeu?hai nu ma innebuni
@dan22-10-2017, 3:20

Pardon, insa oamenii au dreptate!

Cel mai rau este ca toti cititorii sa stie ca esti un cretin veritabil, iar tu sa fii singurul care nu iti dai seama ! :=))
Un tampit22-10-2017, 4:10
Vocea multimii e vocea lui dUMNEZEU??? Hai oftica-te ca am scris cu d mic. Voi astia asa zisi "credinciosi", cat de frustrati sunteti? Adevarul e ca iSUS a fost pletos, la fel ca multi alti cacati de sfinti carora acu le pupati p*** (ma scuzati, moastele). Dar mai bine pupati cine stie ce cadavru plin de boli de care poate nici nu ati auzit, decat sa ganditi. Daca acum l-ati vedea pe Dani, ia-ti s*** pula? Deaia e el atat de PREAfericit, cui nu-i place sa dea atata m*** si sa f*** in c** atatia baietei.

Cred ca baiatul asta arata prea mult a fata din spate si nu le placea popilor sa il f***-n c** (da, stiu ca sunt explicit, poate exagerat, dar meritati jigodiilor). Credinta s-a dus pe p*** lu' dumnezo. Se va interzice si fetelor sa mearga la liceu daca nu isi rad mustata sau daca au par pe p**** si le intra maicutelor in gura?

Penali ordinari sunteti voi astia cu credinta voastra falsa. Sunteti credinciosi pana sunteti in biserica duminica, dupa ce iesiti birtul e al vostru. Tineti voi posturi cu votca si injurat de dumnezo. Eu am impresia ca voi injurati de toti sfintii mai bine ca mine, avand in vedere ca ii cunoasteti pe toti. Mai sunteti credinciosi din cauza faptului ca in fiecare c**** de zi este cate un handicapat de sfant pe care il sarbatoriti. aveti beneficii nu gluma. Cu toata credinta voastra, va umfla popa la chitanta cand moare cineva. Asa ma bucur cand vad ca popa nu va ingroapa membrii familiei daca nu decartati banii ceruti + spaga. Asa functioneaza slujirea lui Dumnezeu. E un fel de franciza platita lunar.
......22-10-2017, 8:27
Da, iti dau dreptate , ești tatăl tâmpiților!
Dan asta nu-i prostul Clujului, DAN MANASTUR, ăla care atâta se zbate sa-l dea jos pe BOC?
dan22-10-2017, 14:11
unii vb deja in numele "tuturor cititorilor"(unul scapat de sub camasa de forta),altu il cauta pe amantul masii,pe DAN MANASTUR:) vai de steaua lor de gigisti
Ghici23-10-2017, 7:11
Iar alții o cauta pe ma-ta și toate femeile din familia ta sa le cocoșească și muiasca, pt ca ele vor și tu nu-ți faci treaba,doar tastezi, comunistule.
sunt tudor helgiu si sunt gay23-10-2017, 9:24
nu sunt singurul gay de la acea scoala, "colegele" mele (Ghicu si ...) sune si ele sa suga alaturi de mine cu pletele in vint
@ghici23-10-2017, 12:40
Ghici e alta proasta deghizata in barbat:) scrie de mine ca tastez,dar culmea ca eu doar am scris un comentariu si el ca proasta imi tot raspunde,asta e,are IQ negativ si n-ai cu cine,ma tem ca e boschetar
sa vedem21-10-2017, 16:51
Nicaieri, nici in ordinul de ministru privind Statutul elevului, nici in regulamentul intern al liceului NU SE FACE REFERIRE LA PAR, la dimensiunile, lungimea, culoarea forma parului!!!
In schimb directorul incalca flagrant atat ordinul de ministru, statutul elevului, cat si propriul regulament intern:
Prima incalcare: Nu are dreptul sa puna in discutie lungimea parului. Nu exista articol care sa reglementeze acest aspect.
A doua incalcare: Ordinul de ministru spune clar ca Elevii beneficiaza de toate drepturile pe care le au in calitate de cetateni si au dreptul la respectarea imaginii, demnitatii si personalitatii proprii.
A treia incalcare: A regulamentului intern care spune asa: Şcoala incluzivă este o şcoală prietenoasă şi
democratică, care valorifică diversitatea culturală, o şcoală în care toţi copiii sunt respectaţi şi integraţi fără
discriminare şi excludere. Printre atributiile comisiei: Prevenirea şi eliminarea fenomenului de segregare şcolară, care reprezintă o formă gravă de discriminare. In schimb, domnia sa ii discrimineaza pe cei cu par lung, si ii exclude de la cursuri!
A patra incalcare: Printre sanctiuni, nu exista nici in ordinul de ministru - statutul elevului, nici in regulamentul dintern al liceului, scoaterea elevilor de la cursuri.
Mai mult Art 7 al. ff: Este interzisa consemnarea absentei ca mijloc de coercitie.
A cincea incalcare: (6) Sancţionarea elevilor sub forma mustrării în faţa colectivului clasei sau al şcolii este interzisă în orice context.
A sasea incalcare: Art. 81 Sancţiuni (1) Elevii nu pot fi supuşi unor sancţiuni colective. Tocmai ce a adunat 25 de elevi in curte pentru a-i sanctiona colectiv!
In concluzie, un director incalca 6 articole clar prevazute negru pe alb atat in ordinul de ministru - statutul elevului cat si in regulamentul intern al liceului, in ideea de a pedepsi o presupusa incalcare a regulamentului, desi nicaieri, nici in statutul elevului, nici in regulamentul intern al liceului, nu exista niciun articol sau aliniat care sa prevada clar, sa faca referire la lungimea parului unui elev. Nici macar sub forma de recomandare ca in cazul tinutei vestimentare!
In concluzie avem clar de a face cu un abuz grosolan in serviciu, cu o demonstratie de forta, cu o discriminare colectiva, cu incalcarea flagranta atat a statutului elevului, a ordinului de ministru cat, culmea si a propriului regulament intern al institutii de invatamant pe care o conduce
gogu21-10-2017, 17:01
Tudorela s-a apucat din nou de postat. Sub n pseudonime :)) A devenit jurist copy-paste. Probabil are un idol celebru: fostul prim ministru. Auzi acolo: "nu ar dreptul", "abuz grosolan in serviciu", "demonstratie de forta", "discriminare", "incalcare flagranta". Fetito te faci de ras.
@ sa vedem21-10-2017, 18:07
Plina de informatii false, dar foarte laborioasa 'pledoarie'. Ai uitat sa ne spui cu cat dai mumu?...
@sa vedem21-10-2017, 20:33
Regulamentul poate fi facut de liceu si poate sa contina reguli suplimentare celor care ar fi stabilite de ministerul invatamantului. Daca e aprobat de reprezentantii parintilor, copiii lor care nu-l respecta si-au bagat singuri capul in lat.
....22-10-2017, 2:25
SA VEDEM, ai perfecta dreptate .
Restul,niște idioti, mari de tot,depresivi de atâta imbecibilitate.
.....22-10-2017, 9:08
SA VEDEM, te-ai bucurat degeaba , transmite lui Burdujel idiotul, ca dacă stați la dublu poate doar ma pis pe voi, și pe antecesorii și predecesorii vostrii, fără sa va taxez suplimentar. Sa va tundeti , frumoșilor.
......22-10-2017, 10:37
Gogule, frumuselule, doar daca ai plete, ai loc si tu. Nu știu daca imi ajunge pișu,dar o fecala sigur primesti.Daca tot te-am invitat, nu veni singur in masina, ia-l pe Dan si Miha, mai am prieteni cacaciosi, ca doar nu veti bloca strada din nou.Sa nu-ți rămână urme de ieri si alaltăieri , șterge-te bine.
sunt tudor helgiu si sunt gay23-10-2017, 9:25
am intrat la un liceu cu profil teologic pentru ca am auzit ca acolo sunt barbati cu maciuca tare
mi-am lasat parul lung ca o femeie, dar ei vor numai pe la spate
Burdujel21-10-2017, 15:20
Mai are dreptate si Cristoiu cateodata.
Daca esti gay si simti nevoia sa ai plete, de ce te inscrii la un liceu unde regulamentul interzice pletele. Mergi la un liceu de emo sau de gay. Acolo nu are treaba nimeni cu freza ta.
?21-10-2017, 17:56
burdujel este chel :)))))
.....22-10-2017, 8:57
Burdujel este gay:))))))
El ar mustăți ,
Dan i le sucește ,
Gogu i le rasuceste,
Miha-i casca gura ,
Iar eu ii bag sula .


Iar CTP ,și toți ceilalți care nu-s cu noi ,sunt împotriva normalității și libertății de exprimare, n-au par in cap, sunt urâți și rai.
sunt tudor helgiu si sunt gay23-10-2017, 9:27
"..." nu te mai lua de toti barbatii
daca tot o s***, macar nu mai spune ca altii sunt gay
accepta in inima ta ca esti gay
Eu21-10-2017, 13:47
Depinde de regulamentul acelei scoli. Daca elevul a consimtit sa respecte regulamentul scolar la inscriere, CTP are dreptate.
.....21-10-2017, 14:19
Regulament care te scoate afara din scoala!
Hai sa-l văd și eu!
CTP la cât e de urat și chel, ce-ai vrea sa spună?iti dai seama cât e de rău?
Eu21-10-2017, 20:29
Regulamentul poate sa te scoata din scoala daca nu-l respecti.
Il vezi in multe scoli si e aplicat.
Cat priveste CTP, nu e relevanta frumusetea lui in aceasta situatie, ci parerea lui.
@eu22-10-2017, 8:35
Hai sa mori tu! Sa-l scoată pe bitangul tau afara, apoi sa ți-l lovească masina sau sa- l violeze postacii anti BOC și după vorbim ,bine fetițo ?
sunt tudor helgiu si sunt gay23-10-2017, 9:28
colegelor mele ... si @eu nu vor sa o suga in afara scolii
razvan21-10-2017, 13:46
Cand le nimereste nea CTP-ul, le nimereste bine!!!
E.U21-10-2017, 13:21
Dar CINE este acest V,C Popescu?
sunt tudor helgiu si sunt gay23-10-2017, 9:29
nu te mai lua de CTP, trebuie sa intelegi ca sunt barbati care nici macar nu se pisa pe tine
exe21-10-2017, 12:46
Intodeauna un chel v-a fi invidios pe cel cu podoaba capilara !!

::::)))))):::::)))))))
"v-a" fi21-10-2017, 19:39
Ma ruminas c-acat la c-ur, nici pe romaneasca nu stii sa scrii, nu degeaba ai ajuns servitor pe la nemti
Hahaha21-10-2017, 12:11
Tudor popescu e invidios ca el are chelie si asta plete :))))
sunt tudor helgiu si sunt gay23-10-2017, 9:31
nu este invidios pentru ca el trage si tu o iei ca un gay

eu cel putin nu ma ascund ca mi-am lasat plete pentru ca sa fiu femeie
Miha21-10-2017, 11:46
Cine se crede acest elev sa zica :urmeaza razboiul!Ca sa fie la un liceu care nu e de elita,a fost redistribuit.Inseamna ca a avut note mici l amatematica si romana.Sa_si vada de invatatura!
Stefan21-10-2017, 12:50
Doamna, mi-ar fi rusine sa scriu cuvantul "invatatura" intr-un text scris atata de gresit ca si al dvs.
Nu mai vorbiti despre limba romana ca nu sunteti in masura.
Cu respect.
@ Miha22-10-2017, 8:42
Și dacă-s bun la sex, nu-s deștept ?
Crezi ca nu știu sa număr km de cârnat înghițit ?
Idioata gândire, sa-nțeleg ca tu sau progenitura ta e ceva savant ?
După cum te exprimi și scri, nu poți sa fi decât retardat ,
sunt tudor helgiu si sunt gay23-10-2017, 9:32
am fost redistribuit pentru ca in loc sa invat o sugeam