Social

Cocalarii s-au dat cu mașina pe pârtia de la Băișoara - VIDEO

  



 

Șoferul unui VW s-a gândit că ar fi mai frumos să vadă cum arată pârtia de schi de la Băișoara, chiar de pe pârtie.

 

Schiorii au rămas încremeniți când au văzut că un șofer circulă printre ei, așa că au sunat la 112. ”L-am întrebat ce face și mi- a spus că a intrat pe drum și a ajuns pe pârtia de schi. Atunci l-am întrebat de ce nu s-a întors când a văzut schiorii. A zis că a alunecat, dar el a trecut pe sub instalația de cablu. Lumea l-a făcut cocalar și nesimțit”, a spus cititorul care ne-a relatat cazul.

 

Șoferul unui Mercedes a încercat să îl ajute. ”Până la urmă și Mercedesul a coborât pe același traseu ca și VW și până la urmă au iesit pe pârtie. Și cel cu  Mercedesul a venit până în marginea pârtiei, din spate de la Cabana Veche pe cărarea aia pe care coboară schiori, el a urcat cu Mercedesul până acolo ca să se dea jos din Mercedes și să își pună schiurile pe marginea pârtiei. O sfidare de-a dreptul! Noi am vorbit cu administratorul pârtiei și ne-a spus că a pus afișe că accesul interzis cu auto și le-a spus că pună și o barieră pentru că nesimțiții nu știu să citească”, ne-a mai relatat schiorul.

 

Cazul nu s-a finalizat cu vreo amendă.

21-1-2018, 21:27
10363 vizualizări
32 comentarii
irak22-1-2018, 16:30
Frumos BMW din nou !
ADEVAR22-1-2018, 15:38
POPOR NECIOPLIT, cocalarii BOCULUI
Eu23-1-2018, 9:02
Din care faci parte, iar ma.ta si ta.ta.to idioti.
tu23-1-2018, 19:36
Oricum nu din famnila ta de retrzi si frati cuplati inciotati. Rezultatele se vad, ai aparut si tu pe lume, ceva intre porc si moima.
Eu 23-1-2018, 20:32
Corect, românește, stii sa scrii?
Nu degeaba te-am facut idiot, esti mai prost decat prevede legea, boule!
tu24-1-2018, 19:00
Ce sati urez oare , decat sa o regulezi pe mat.a moarta.
Eu24-1-2018, 21:14
Să-ți, prost cu 2 clase.ti-am mai spus-o.
Du-te la hora, idiotule!
Radu22-1-2018, 13:53
Ca sa mearga pe drumul de unde au venit inapoi singura varianta era sa intoarca pe platou mai sus de partie. Cand a incercat, masina a venit la vale 2 m pentru ca era gheata sub zapada. Toti isi dau cu parerea. Pe partie au mers dupa ce au primit acordul de la cei 4 salvamontisti. Iar pe filmare se aude cum unu dintre ei s-ar bucura sa intre omu in copac!
schior22-1-2018, 17:44
Pacat ca nu a intrat in copaci si sa se rastoarne naibii , dauna toatala. Gunoaie cu ochi.
bula22-1-2018, 13:41
pe filmulet se vede ca coboara incet pe margine ,iar pe primul drum ies de pe pista..poata ca aveau dreptate.
Lexis22-1-2018, 12:54
O cristiana pe langa masina si i-o greblati cu betele.
Hank Rearden22-1-2018, 10:09
Ala-i Nicoara, care nu mai are voie sa conduca pe drumurile publice, asa ca conduce pe partii
Geo22-1-2018, 9:48
Vreau si eu sa ma dau acolo cu masina. Partea unde a iesit o stiu, coboare printre case si ajunge la 'partiea' de sanii, dar i-mi poate indica cineva, drumul pe care a urcat la farf de deal?
ha ha ha !22-1-2018, 7:50
Cokalari de rakitele! Asta este realitatea!
...22-1-2018, 10:13
Realitatea e ca esti un frustrat
localnic21-1-2018, 23:29
Cocalarii, acesti mocani ai Bocului ar trebui macar obligati de catre acest primar incompetent sa nu ne mai puna vietile noastre in pericol si ne lase sa ne distram si circulam linistiti.
Destul e ca noi ii toleram si-i lasam sa etaleze masinile lor cocalaresti cam pe peste tot, ei totusi nu ne lasa sa ne traim viata.Iar poulitia ce face, ca pare sa fie de partea mocanilor rachitelosulu care au invadat Clujul din grajdurile satelor, si le fac loc celor in ilegalitate si nu noua care platim impozite, taxe, accize etc.
Vali22-1-2018, 6:59
Prietene, esti bolnav.
Alex22-1-2018, 7:43
Esti un prost
care cocalari?22-1-2018, 8:10
Cocalari sau nu, sunt clujeni dupa buletin. Este plin orasul lui boc de ei. Oriunde mergi auzi manele sau pohomacisme.
@care cocalari?22-1-2018, 10:10
Clujenii aia care vorbesc de vinituri? HAHAHAHA
raspuns21-1-2018, 22:45
Si care-i problema? Va este ciuda ca nu aveti si voi un Touareg V6 4motion? Cumparati-va si voi, ma, ca doar e 'decat o coaja acolo de 1000 de ieuro'...
Asa ca ciocul mic si ochii-n pamant! VWul este filmat ferindu-se de oameni. Din proba video reiese ca nu masina se apropie de el, ci cel care filmeaza este acela care se apropie intentionat si periculos de masina, punindu-si viata in pericol...
.... 21-1-2018, 23:07
Tu ești mai prost decât prevede legea. Oamenii ca tine si ca soferul cocalar meritați să ingrijiti animale si sa locuiti in grajduri. Acolo va e locul. In cizme de cauciuc.
Bulan21-1-2018, 23:25
Raspuns....Taran te-a facut mata....Daca ti-as vedea si fata ti-as pune o stampila cu semnul de bou pe frunte...
Adi pt punctepuncte21-1-2018, 23:43
Din ce scrii se pare ca tu ești mai prost decât prevede legea!
De offroad ai auzit?
A iesit omul sa faca un offroad --btw, tu ai cu ce sa faci asa ceva? Ah, pardon, ca tu nici nu stii ce inseamna aia...
Nu scrie nicaieri ca drumul va intersecta o pirtie de schi la un moment dat.
mda22-1-2018, 0:15
Nu faci offroad pe partia de schi, prostule! Offroad faci la in curte la maaa-tttaaa, in varful dealului!
@ mda22-1-2018, 1:40
citeste ultima propozitie a commentului la care faci referire,daca stii sa citesti, idiotule
Rares22-1-2018, 14:26
Esti cam prost tu asa de fel! Ce dracu cauta ala cu masina pe partie? Te gandesti ca sunt copii care schiaza si incepatori. Plus ca putea pierde controlul si sa loveasca pe careva.
exe21-1-2018, 22:19
No ma...!! Numa` la vederea celor trei litere magice dau semne de activitate neuronii spalatior pe creiere...??!!!
Nici un comment daca nu e BMW ...??!!

::))))::::))))))))))))))
Pavel21-1-2018, 22:26
iarasi tu!!
Radu21-1-2018, 22:56
In primul rand, exista un drum care ajunge la capatul partiei si care este circulat de multe masini off road. Nu exista semne cu proprietate privata, nu exista semne cu acesul interzis, nu exista semne care sa arate oprire sau stationarea interzisa, nu exista bariera ca sa nu poti intra acolo. Iar pe drumul respectiv pana ajungi acolo exista si case. Nu exista nici un fel de atentionare sau restrictie.
Mai mult decat atat cei doi despre care se vorbeste au fost foarte de treaba si au vorbit extrem de frumos, au oprit motoarele cand le-au zis salvamontisti si au coborat in jos dupa ce au primit permisiunea de la salvamontisti ca sa se rezolve problema.
Au ajuns dintr-o intamplare nefericita acolo. Mai mult de atat nu au facut incercari sa iasa pentru ca erau oamenii in jur. Iar ei au ajuns cu mult deasupra locului de unde incepe sa se skieze. Iar baiatul cu mercedesul a incercat sa ajute, doar ca nu mai putea nici el sa mearga in sus.
Un articol facut repede, dupa o poveste neverificata care nu prea isi are rostul! O fost chiar un eveniment lipsit de importanta, mai degraba trebuia sa aduca zambete ca nu o deranjat oamenii pe nimeni!
Unul dinte salvamontisti a spus ca rezolva el sa ii scoata daca dau 500 lei. Iar o alta persoana de acolo ia amenintat ca ii bate si ca le da foc la masini cand doar stationeau deasupra partiei.
Am fost martor la tot incidentul.
Unu21-1-2018, 23:33
Radu....Numa bun sa pui stampila pe Boc... Bou te-a facut mata....