Social

Clujenii ies în stradă, de la ora 19.00: ”O.U.G 13 revine! Suntem aici și îi vom opri!”

  



 

Protestatarii se adună și duminică seara, în Piața Unirii, de la ora 19.00. 

 

Nu plecăm până nu suntem ascultați! 

 

SOLIDARITATE! Hai în stradă!

 

După 600.000 de oameni în stradă în 2017 și alte zeci și sute de mii ieșiți anul acesta, infractorul suprem dorește să ”reînvie” fatidica OUG 13. A cerut scuze infractorilor încarcerați în penitenciare că nu au mai multe drepturi decât cei care respectă legile țării. 

 

Oamenilor cinstiți nu le va cere vreodată iertare, fiindcă nu poate înțelege cum poate cineva să aibă o viață prosperă în timp ce îi respectă pe ceilalți. Dar noi înțelegem și știm că fără un stat corect, viețile noastre sunt la mila infractorilor!

 

Ce vrea Dragnea acum: 

• Impunerea unui prag de 200.000 de euro și scăderea limitelor pedepsei, de la 2 la 7 ani cât este în prezent, la 1 – 5 ani.

 

Codul penal va intra în dezbaterea comisiei speciale condusă de nimeni altul decât obedientul Florin Iordache, fostul artizan al Ordonanței de Urgență 13.

 

Reamintim că Liviu Dragnea a fost condamnat pe 21 iunie, în primă instanță, la 3 ani și jumătate de închisoare cu executare pentru instigare la abuz în serviciu”, se arată în mesajul protestatarilor, postat pe Facebook.

coral1_1_1.jpg
24-6-2018, 9:59
48 vizualizări
16 comentarii
mda...27-6-2018, 3:23
Niste tarani! Sunt puradeii securistilor si turnatorilor de securisti si pe langa ei o adunatura de naivi semianalfabeti cultivati cred ei pe FB.
indobitocitilor #rezist...24-6-2018, 22:03
...veti scoate din nou in strada sustinatorii celeilalte parti si veti provoca razboi civil, CRETINILOR
toma24-6-2018, 22:11
Tradatori,nu cretini. Ca stiu f. bine ce fac,dar sint platiti pentru a indemna la Anarhie si Haos..
viszontlátásra24-6-2018, 20:50
hai ca s-a cam terminat si azi, tot PSD ramine
zorilor24-6-2018, 17:12
Wow, ce interesant! Ca eu zic ca vor pleca acasa cu manile-n jeburi. Asa cum au venit si ca de obicei. Facem pariu?
dreptatea24-6-2018, 20:31
Vad ca se ingroase gluma, daca PSD isi trimite gloata nu-s asa de sigur ca se vor intoarce tot asa cum au plecat, multi vor veni in scandura sau ologi, cine seamana ploaie culege furtuna.
@ dreptatea24-6-2018, 20:38
tu te denumesti 'dreptatea' ? vai de plua ta :))) cum a zis asta de mai sus, facem pariu ca beliti plua si de data asta ?
@dreptatea24-6-2018, 20:44
LOL!! Se ingroas'e' s'ula din gura ta
MBA24-6-2018, 16:05
Clujenii ? Doar niste persoane spalate pe creier, rezultat al politicii noii ordini mondiale, necunoscatori ai istoriei , consumatori ai hranei din plastic. Daca nu au habar ce inseamna laptele , untul , painea sau ciocolata adevarata, cum sa aiba habar de ceea ce inseamna lumea . Se hranesc cu alimente contrafacute si stiri contrafacute. Orbi condusi de alti orbi.
Stefan24-6-2018, 17:30
Ţie ţi-ar plăcea să trăieşti ca în Germania sau Marea Britanie. Dar pentru asta trebuie să avem Legi şi politicieni ca acolo, nu bandiţi comunişti care să ne mintă şi să ne fure.
@ Stefan24-6-2018, 18:00
A auzit "Stefan" de Marea Britanie.... Doamne, cati imbecili exista in Clujul asta...
cetatean24-6-2018, 19:33
Domnule Stefan daca poporul nu are educatie, nu-l intereseaza despre indivizii pe care-i trimite in Parlament, in cel European, in CL, CJ, Primar, la ce sa te astepti? Dar daca nici macar nu-si urnesc fundul din pat sau din Bar sa mearga sa-si exprime odata la cativa ani parerea? Fara suparare, dar daca asemena indivizi, ma refer la Cluj, Itu, Nicoara, Cataniciu, Stamatian, despre care se stia ca sunt niste corupti, cu probleme penale, de ANI sau comportamentale au ajuns acolo inseamna ca cei care i-au trimis sunt si mai iresponsabili, iar cei care nu s-au ostenit sa voteze ia ajutat de asemena sa acceada acolo. De aici incep problemele, ca odata ajunsi acolo ei formeaza guverne, de si mai idioti si corupti.
jos ciuma pesede24-6-2018, 20:16
v-om traii ca pe Monaco !
Praf24-6-2018, 14:22
Ce manipulare uriasa a prostilor care habar n-au de politica, nu urmaresc 2 min pe zi, citesc doar titluri tendentioase pe facebook!
Schimbarea nu vine cu ajutorul habarnistilor care nu stiu decat sa mestece niste lozinci.
Adela.24-6-2018, 16:16
Că bine ziceti, cei ce se cred justitiari " rezistând" in corturi azi la ora 9 nici picior de ei ,sufla vântul ne tin proști ,se străng pe inserate la plimbat copiii, patrupedele, mai o tacla cu " pretenii " o dezmortire până in cartiere repetând ca papagalii lozincile răsuflate dictate prin porta voce ,vor să schimbe CE ? din '89 aceiaș MĂRIE CU ALTĂ PĂLĂRIE ,să pice dracu guvernu să vină al lor ,ai noștrii ,ai tuturor ,au uitat prin omisiune să pună ștampila de vot de obositi, frustati, beti drogati cine știe dar acum sunt tari trăind doar pe " facebuc" că propriile idei nu-și fac loc in capurile pătrate.
dancp24-6-2018, 18:08
cine vrea sa demonstreze nu am nimic impotriva
DA curtea constitutionala pe care unii se caca
a declarat oug 13 CONSTITUTIONAL
ca psd lo scos e traba lor
fara legi clare sintem in buda
chir daca sint cu plata in clufrumos si inteligent a lui boc