Social

CLUJ: Un bărbat s-a sinucis după ce un șofer i-a lovit câinele și i-a cerut bani de daune

  





Un bărbat din comuna clujeană Câțcău a fost găsit spânzurat, zilele trecute, în podul casei.

Vecinii acestuia susțin că omul era foarte stresat şi deprimat în ultima vreme, din cauză că avea de plătit daune unei persoane.

Câinele bărbatului a fost lovit de o maşină, iar şoferul i-ar fi cerut bani pentru reparaţii. De atunci, săteanul a intrat în depresie şi a fost internat, timp de o săptămână, şi la psihiatrie. Medicii i-au prescris un tratament şi l-au lăsat acasă, scrie dejeanul.ro.

Totuși, la scurt timp, acesta a fost găsit spânzurat.

„La data de 26 iulie, în jurul orei 09:45, poliţia a fost sesizată, prin apell 112, despre faptul că în localitatea Muncel, judeţul Cluj, un bărbat, în vârstă de 67 de ani, din localitatea Săcălăşeni, judeţul Cluj, a fost găsit decedat în podul unui imobil.. Poliţiştii s-au deplasat la adresa indicată şi au efectuat cercetarea la faţa locului, fiind constatat decesul bărbatului. Cadavrul a fost transportat la IML în vederea efectuării necropsiei. În cauză se fac cercetări pentru stabilirea exactă a împrejurărilor în care a survenit decesul acesteia”, potrivit IPJ Cluj.

coral nou_1.png
28-7-2017, 10:11
52 vizualizări
6 comentarii
LKw30-7-2017, 23:13
cate specimene de soferi de dumineca ,,,nu-i de mirare ,,1prost sau fff prost 2nu iubeste animale ,,, 3 viteza ???
Dedu30-7-2017, 10:36
Daca lasi un animal nesupravegheat si da cineva cu masina peste el, pagubitul poate cere daune de la proprietarul animalului. Asa zice legea. Si zice bine. Animalul nu e vinovat ca se plimba pe strada ci omul neglijent care ii da voie.
Alex29-7-2017, 13:27
Trebuie sa fi o rasa aparte de imbecil sa ceri daune la asa ceva.
Dreptate29-7-2017, 16:08
Chiar asa, dar eu i-as fi dat pla la frecat eventual cum i-am mai dat la unu care o insinuat ca l-as fi frecat si cand colo el s-a frecat de mine in ceva parcare ca ii era dinainte lovita masina..Eu ii ceream un singur lucru in instanta cu care il lasam si pieton o vreme daca nu putea demonstra, si anume sa demonstreze ca a calcat cainele trecand strada, si mai mult ca daunele de la masina sunt provocate de accidentul respectiv, care fara martori trebuie expertiza speciala pt care cam garantat ca nu are bani...si mai e o chestie culpa cam e comuna in astfel de cazuri pt ca in interiorul localitatilor e valabila regula cu redusul vitezei pana la evitarea oricarui pericol, astfel orice lovesti esti macar partial de vina!!!
Serghei28-7-2017, 22:29
Vor urmari jurmalistii Stiri de Cluj cum evolueaza cazul?
harasou29-7-2017, 9:54
Ma tot intreb, nu-ti este greu sa apesi pe tastatura? Cred ca nici tu nu ai inteles nimica din coment, chiar esti prost.