banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

CLUJ: Șofer prins drogat la volan. Polițiștii l-au găsit cu mașina ”înfiptă” într-o țeavă de gaze

  





Polițiștii clujeni au fost seseizați, ieri noapte, privind un accident accident rutier pe strada Calea Victoriei, din Turda.

La data de 9 noiembrie a.c., în jurul orei 3:00, poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Turda, Biroul Rutier, au fost sesizaţi cu privire la producerea unui accident rutier pe strada Calea Victoriei”, informează IPJ Cluj.

La faţa locului, poliţiştii au identificat un bărbat, de 23 de ani, din Câmpia Turzii, la volanul unui autoturism care se afla în afara părţii carosabile, oprit într-o ţeavă de furnizare a gazelor naturale.

Cel în cauză a refuzat să fie transportat la spital pentru investigaţii medicale suplimentare. Fiind testat cu aparatul etilotest, a rezultat faptul că nu se afla sub influența alcoolului.

Fiindu-i solicitate documentele de identitate şi ale autoturismului, conducătorul auto nu a fost coerent, motiv pentru care a fost condus la unitatea medicală în vederea recoltării probelor biologice pentru a se stabili dacă acesta se afla sub influența substanţelor cu efecte psihoactive.

Oamenii legii continuă cercetările pentru stabilirea împrejurărilor exacte în care s-a produs accidentul şi pentru luarea măsurilor legale care se impun.

coral1_1_1.jpg
10-11-2017, 11:52
39 vizualizări
8 comentarii
Pac pac12-11-2017, 11:02
SA SE LEGALIZEZE IARBAAAAA!!!
#OameniidinUber11-11-2017, 8:32
Povestea lui Florin de meserie drogat si in timpul liber partener Uber. Tocmai incheiase o cursa.
Dan10-11-2017, 22:05
Tot mai multe cazuri de consum si trafic de droguri in Cluj. Ar trbui sa faca politia mai mult in acest domeniu. Daca mergi la gara seara te crucesti ce vezi acolo. Se consuma la greu si se face trafic. Asta nu i Clujul nostru , asta i Clujul facut de vinituri !
@dan bostan10-11-2017, 23:58
Danut asa te cheama? Da chiar ca te-am observat ieri prin Cluj! Tu esti singurul crucit din Clu, ma da chiar toate viniturile!j
Pana si TEDEA are stire10-11-2017, 20:53
Ma da era teava,tede sa tava?
asddsa10-11-2017, 16:15
"a refuzat să fie transportat la spital pentru investigaţii medicale suplimentare" si "motiv pentru care a fost condus la unitatea medicală în vederea recoltării probelor biologice"
ioi10-11-2017, 19:34
HA HA
Pai i-au propus sa mearga la spital. Daca ar fi vrut sa mearga de buna voie, poate il lasau sa mearga acasa. Asa, daca au vazut ca REFUZA, l-au DUS CU FORTA la spital, sa ii faca in ciuida :-DDD
Florin10-11-2017, 14:41
"cu mașina ”înfiptă” într-un țeavă de gaze" ?