Social

Cluj: ”Smardoii” s-au dat jos din mașină să îl AMENINȚE - VIDEO

  



 

Road-rage în Mărăști - Un road-rage în trafic a avut loc în zona Leroy Merlin, în Mărăști, după ce doi constructori au simțit că trebuie să dea drumul furiei. 

 

Șoferul care a filmat scena circula pe Aurel Vlaicu și a intrat pe breteaua care duce spre Calea Someșeni, dar din parcarea Leroy Merlin a ieșit un autoturism condus de un șofer care s-a simțit ”presat” de faptul că primul șofer nu a încetinit. Au urcat gesticulări pe geam, iar când cei doi șoferi au ajuns unul lângă altul au fost de ajuns câteva cuvinte pentru ca totul să erupă.

 

Din autoturismul care a ieșit din parcarea Leroy Melin au coborât doi constructori, care au trecut la amenințări. S-au calmat când au aflat că sunt filmați, conform trafictube.ro.  

 

Proba VIDEO este relevantă în acest caz și demonstrează cine este vinovat.



coral1_1_1.jpg
5-5-2018, 14:40
185 vizualizări
46 comentarii
bula7-5-2018, 10:42
ce,ce,ce ma,cei,cei....
adventro7-5-2018, 9:34
vinovat, de la inceput pana la sfarsit, este cel care filmeaza. In prima situatie, nu cred ca l-a deranjat cu nimic faptul ca ala a iesit de la leroy, dar mai mult ca sigur s-a simtit el indreptatit la flash-uri. In a doua situatie, unde te incadrezi in sens pentru iesirea aia? in nici un caz unde erai tu...
razvan7-5-2018, 10:01
Road rage si pasiv si activ...dar de incadrat s-a incradat bine: is 2 benzi intrare- iesire. Banda 1 (sens gira.) dreapta/inainte si banda 2 inainte/ stanga/intoarce. Ala de pe banda 1 la iesire din sens (spre Selgros), din cauza ca banda 1 e ocupata cu masini "parcate" o taie pe banda 2. Ce obligatie avea desteptu ala cu camera (banda 2) sa il lase (in afara de bunu simt)???

Marcaju se vede prost ca traim in Romania, dar vezi aci:

https://www.google.ro/maps/place/Cluj-Napoca/@46.7819401,23.6403669,117a,51.9y,2.16t/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47490c1f916c0b8b:0xbbc601c331f148b!8m2!3d46.7712101!4d23.6236353
TT7-5-2018, 3:41
Cauti material ptr TT la fel ca T.C. si GeluCJ? Bine te-au invatat jegurile, sa provoci situatii pe care sa le speculezi.
Ma gandesc sa public adresele si numerele de inmatriculare jegurilor ca tine care filmeaza si posteaza pe TT.
Cucu7-5-2018, 0:22
Si tu smardoiu nr 3,ca în sensul giratoriu erai obligat sa circuli in stanga,luandu'ne dupa marcaj si încadrarea ta...dar ai tinut MUSAI MUSAI sa le tai un pic "fata” si sa faci o stire...bravo!Esti cineva!
La coasa6-5-2018, 15:13
Proveniti din rural sau cu parintii veniti cu ocazia CUG. E plin de ei in Cluj.
Serios 6-5-2018, 17:36
..... Și tu de unde?
dan6-5-2018, 18:12
el din curul lui Boc direct
Necioplitu6-5-2018, 9:02
Problema se rezolva foarte simplu.Cind iti arata unul degetul mijlociu(adica iti da un pic de mumu)ia-i numarul si cind gasesti masina fa-i un ocol cu un cui sau surub.Poti sa-i lasi si un mesaj in parbriz sa vada care-i cauza pt.care smardoiul si-a gasit masina zgiriata.Nu recomand penele,acum cauciucurile second sint ieftine.P.S.Nu v-ati intrebat vreodata de ce unele masini sint zgiriate?Aparent fara motiv ?
!!!!!!!!!!!!!!!!!!6-5-2018, 6:26
Road-rage pentru taranoii din Rachitele !!!!!!!!!! Este ridicol pentru acesti analfabeti sa folosesti astfel de englezisme.
Alexandru6-5-2018, 18:08
Intr-adevar ,multi n-au habar de limba romana ,dar tare le mai place. sa foloseasca "englezisme"mai peste tot!
Ptiu ,aracan de neamul lor!
Ii Gjk6-5-2018, 2:44
Jeguri. Lucreaza la patron pe 1500 de lei, umbla imbracati in salopete si tot ei sunt smecheri. Astia merita sa fie purtati vreo doi trei ani prin procese si apoi pusi sa achite daune de sa fie ei si famillile lor muritori de foame. Daca iti permiti un avocat bun, da-i in judecata si ia-le si ce n-au avut. Imputiti penali
Adr cluj6-5-2018, 8:53
Jignirile dumneavoastră sunt din dorinta de a te uita in jos la oameni care muncesc. Situatia e una de fortare a prioritatilor. Ambi sunt agitati prin urmare calmativa si respectativa.
Hldch6-5-2018, 11:04
Da, ma uit in jos la oamenii care muncesc si au un comportament ca si cei doi din filmare. Ma uit in jos la ei pentru ca ala e comportament de interlop, nu de dulgher, tamplar, zidar, faiantar etc. De la un interlop te astepti la asa reactii din cauza mediului in care traieste si unde trebuie sa se impuna tot timpul. Dar pisatii astia ce sunt? In buzunarele salopetei au surubelnite, nu bani. Uite ce masina conduce, un Renault de acum 15 ani. Pai daca esti la nivelul ala, stai in banca ta si daca gresesti, cere-ti scuze sau cel putin nu mai fa pe smecherul ca tot parlit ramai.
Ii respect pe oamenii care muncesc si isi vad de treaba.
Hgghhh6-5-2018, 12:55
Fara acele jeguri sau cum le spui tu care lucreaza la un patron ai locui ca. Boschetaru si ai manca doar iarba , faptul ca poate tu ai invatat si ai salar de 10.000 euro pe luna nu iti da dreptu sa vb asa despre acele persoane pe care nu le cunosti . Poate ei au firma lor si sa iti vopseasca o camera iti ia 1500 , treaba facuta in 2 h . Calmativa si fiti civilizati . Se greseste tot timpul in trafic daca poti evita daca nu incearca sa nu mai fi cu gura pe sus .Respecta daca vrei sa fi respectat !
@Hggghh6-5-2018, 18:10
stai draga linistit,ce salariu de 10.000 euro?aici pe net toata lumea e cu gura mare si se da mare,unii daca au 3000 de ron sau 1000 de euro salariu deja se simt regi,ii compatimesc profund.
@12:557-5-2018, 1:37
Sa inteleg ca tu consideri normal comportamentul celor doi reprezentanti ai clasei muncitoare??
ro6-5-2018, 0:02
SS cene de oameni prosti,niste labari care nu stiu sa comunice,trebuia sa multumeasca cu avariile si totul era perfect,prostul ce filma vb ca un birjar,iar ceilalti doi,niste labari ce pierd timpul pt o scena cu iz de putoi.
maria5-5-2018, 23:38
cei 2 mi se par f.frumosi si sexy,cocalarul din masina probabil e un slabanog,un invidios
ro6-5-2018, 22:21
Marie!!!tu te gandesti doar sa ti astupi gaurile?e vorba de trei labari,care nu stiu sa comunice,nu e vorba de nora pt mama labailor.
carlos™5-5-2018, 22:27
la secunda 42 trebuiau executati taranoii !
tura vini5-5-2018, 20:57
Oamenii sunt nervosi, iar de aici pana la gesturi reprobaile, nu-i decat un pas. Ti se taie calea, degete pe sus, injurii, claxoane, intoleranta. Toate astea din cauza traficului de cosmar si lipsei Politiei din trafic. Din pacate orasul asta a ajuns o jungla. Nimeni nu s-a civilizat prin constiinta, doar prin coercitie. Sa nu credeti ca neamtul, luxemburghezul sau elvetianul e cetean model. Nici vorba, dar un deget ridicat aiurea, o tigara aruncata din masina fimata de alt particpant la trafic il costa foarte scump.
LtCommander Alex5-5-2018, 20:46
Smardoiul 1, singurul de altfel e la volan și are camera pe bord. Crapa onania din el daca frana un pic și își vedeau toți de drum. Gaozari și retarzi care sunt nebăgați in seamă și hop și ei cu o filmare. Eu îmi vedeam de drum. Că nu mă premiază nimeni. Eu daca eram in locul la cei doi îi arătăm direct p**a și mă și pi*am pe el.
Comandor5-5-2018, 21:01
Esti o vinitura agresiva si proasta, asa sa faci cu aia ce te-o defecat in sant, plina de sculament si bube.
Kkk5-5-2018, 21:23
Ai cameră pe bord .filmezi bine stai sa filmezi și cînd o f** pe mă-ta cu 5 lei ora .
@kkk5-5-2018, 23:03
@kkkk Mai bine un film cu mama ta, ca o se f. te mai ieftin: 3 ron ora ....inclusiv oral:))))
Kkk6-5-2018, 17:29
Mai bine cu mă-ta la ăștia cu cameră le plac curvele retardate .care au făcut plozii retardați frustrați care au o viață activă cînd le vine pensia de handicap.
g5-5-2018, 20:41
Nu va suparati D-lor de la politia romana, dar in Marasti sunt adevarate concursuri. Puneti niste limitatoare de vireza, radare, nu stiu... ca ne omoara pe toți!
Zeno5-5-2018, 20:36
Ce pixul meu comentati aiurea....parliti de navetiști nu au dat prioritate, după care coboară din mașină ca la văzut pe asta singur. E plin Cluj de vinituri cu masini de 30 ani..cu zilieri adusi din munti care se cred in pădure. Futui in g#*@ de nespalati. Trebuie fututi la politie cu ei !!
poov5-5-2018, 19:23
Nu e chiar adevarata relatarea, daca ascultati sunetul filmarii o sa vedeti ca soferul din spate le-a facut de 3 ori din faruri, se aude cum apasa maneta ca sa aprinda faza lunga si de acolo a scos soferul mana pe geam, nu ca s-a simtit "presat" ca n-a pus asta frana, ci l-a intrebat de ce i-a facut din faruri.

Dupa a urmat sicanarea de la sensul giratoriu unde vina e impartita pentru ca asta din spate nu trebuia sa traga langa ei ci sa se incadreze in spatele lor daca vroia sa mearga la dreapta.

Ultima faza intr-adevar e vina celor doi, dar daca vezi ca sunt vai de ei intelectuali, nu e mai ok sa cedezi daca vezi ca nu ai cu cine?

N-au dat prioritate, e adevarat, dar se intampla asta odata la 5 minute in Cluj-Napoca, nu avem cum sa ne luam toata ziua la bataie ca nu da cineva prioritate.
Marius6-5-2018, 8:21
Așa e !
Asta micu cu camera lui e foarte viteaz si tensionat in același timp si el ii șicanează pr cei 2 in trafic. Normal ca aia au cedat si s au dat jos la el.
Dacă el era mai deștept decât cei 2 nu cred ca punea la suflet ca au ieșit aia in fata lui , oricum au ieșit si au mers cu viteza normala , altii îți iasă in fata si merg cu 20 la ora.
Vasile5-5-2018, 19:06
Toti smardoii frustrati comenteaza aiurea. Va doresc sa va iasa zilnic in fata pizdoi din astia ce is smecheri si nu dau prioritate. Ce daca cel din spate avea camera? Are dreptul. Ce daca a dat flash-uri boului ce a iesit din leroy? Io il bagam ai in p**** ma-sii
Hopaaa5-5-2018, 16:54
Pizzda cu camera e tare in clanta isi baga si iai scoate iar cand coboara aia jos se caka pe el de frica cei cei mamiii hai ca ma bate cei cei atata a mai scos pe gura pisicutul. Daca esti mare smardoi pe sosele si injuri trebuie sa iti asumi si riscul ca unii nai opresc. Daca nu te tine stai in banca ta. Cei ma cei cei :))))
Dan5-5-2018, 16:34
In sens banda doi (pe care se afla cel care filmeaza) merge in stanga nu in dreapta. Asta care filmeaza i-a provocat si a gresit mai tare decat cel care a iesit din parcare...doar pt ca are "camera de filmat"
sms5-5-2018, 16:51
gresit banda pe care se afla cel care filmeaza are marcaj inainte (merge inainte sau stanga) banda 1 se ingusteaza te obliga la dreapta
Paul5-5-2018, 16:34
Bah boule ai camera mah ești tare in gura o trebuit să îți spargă și camera bulangiule.iti găsești tu o data nanasu
gogu5-5-2018, 16:25
mare bou cel care a filmat..sper sa.ti gasesti nasu.. cat de bou sa fii
tibi5-5-2018, 15:20
Asta care filmeaza e un BOU FUSTRAT !!!!!
intr-un oras mare si aglomerat nu exista situatia perfecta. Cei doi au iesit din parcare dar nu au deranjat, au accelerat suficient sa nu-l incurce. Dar fustratul asta plictisit a accelerat intentionat si prin comportamentul lui a provocat situatia tensionata. Cred ca vaneaza conflicte in trafic sa-si faca vizualizari pe youtube sau unde dracu o mai fi postand. Rusine.
TTT5-5-2018, 15:23
Merge si invers coaie...daca te-a claxonat ca i-ai iesit in fata, o accepti si treci peste nu te dai jos la scandal si bataie. Sau daca nu poti cu nervii, claxonezi si tu si faci famfara, nu devii violent!
el5-5-2018, 15:36
mai respectati si regulile de circulaie nu mai umblati cu furatul,nu mai flesuiti si invatati circulatie ca omorati oameni nevinovatiiar cei doi smecheri nu sunt cuvinte sa ii califice circuli corect oriunde si ai grija sa nu faci accident iar cei doi sa se gandeasca este distrugere de bunuri ?!oare stiu????????????
exe5-5-2018, 15:08
Dar nu pot sa cred........smardoii nu s-au dat jos dintr-un BMW...!!

::))):::)))))))
cluj6-5-2018, 8:28
Adevaratii bmw-isti erau la ora aia la peco cu pitipoanca : baga benzina de 30 de lei ,10 lei ora de parcare langa diesel,10 lei mai raman de 2 cafele la aparat in centru, reteta perfecta ,restul sunt baieti-baieti!!!
Unu5-5-2018, 15:00
Dacă vă uitați atent cand vede ca iese cel cu masina visinie cel cu camera accelerează.. deci.. păcat ca nu ia dat si două.
Razvan5-5-2018, 15:16
La politie si cazu se la frata e rezolvat.
Andrei5-5-2018, 17:27
Si care e problema daca a accelerat? Daca aia doi si-ar fi asteptat randul civilizat, nu mai erau ei smardoi. Dar smardoii or trebuit sa forteze iesirea
gigica5-5-2018, 19:04
Daca ai casca bine ochii la secunda 12 ai vedea ca oamenii erau deja iesiti si nu aveau cum sa il vada mai repede, asta ce filmeaza era la 50 m distanta. Ce trebuiau sa faca? Sa se dea unul jos si sa mearga 50 m sa se uite daca vine ceva apoi sa ii fluiere la colegul ca poate iesi din parcare?