Social

Cluj: S-a răsturnat pe liniile de tramvai de lângă Cluj Arena

  



 

Un șofer a reușit performanța de a se răsturna lângă Cluj Arena.

 

Șoferul a venit dinspre podul Garibaldi, a virat stânga, dar a pierdut controlul asupra mașinii și a derapat, răsturnându-se. Acesta a prins și liniile de tramvai și a alunecat ca o sanie, lovind parapeții metalici de pe marginea drumului. 

 

Foto: Liana Miron‎ / INFO TRAFIC jud. CLUJ

12-7-2017, 13:12
56 vizualizări
10 comentarii
C++12-7-2017, 20:13
chiar azi dupamasa stateau 2 militieni cu pistolul cu radar vis a vis de locul unde s-a rasturnat masina, manca-le-as cascheta
Adi12-7-2017, 14:47
Acolo aproape ca poate sa cada pe tine semnul de lumitare de 30 la ora. Oare e asa de greu sa se respecte regulile de circulatie? La 30 la ora suta la suta nu ai cum sa te rastorni. Dar asa e romanul. In loc sa respecte niste reguli mai bine da vina pe altii ca nu i-au facut autostrada pe acolo ca sa poata el merge cu 120 la ora prin oras.
geo13-7-2017, 9:10
Vina o are si primaria. A f*tut 40 mil Euro pe niste sine de tramvai. Care produc accidente!!!
Consiliul local13-7-2017, 13:24
Accidentele le produc prostii nu sinele de tramvai. La scoala de soferi te invata cum se conduce pe drum cu sine de tramvai. Adica sa nu intre ambele cauciucuri fata in contact cu sina simultan. Ca nu esti tramvai sa mergi cu masina fix pe sine.
ma nanaca radarul12-7-2017, 13:53
si ca de obicei, reactia politiei va fi sa puna radare :)
drumul e prost construit in zona.
Dudu12-7-2017, 14:39
de ce e prost construit? Cum ar trebui sa fie? asa dupa tine?
soferu12-7-2017, 15:20
Linia de tramvai nu avea ce cauta acolo si nici in alte locuri din oras, mai mult incurca decat aduce foloase, dar banii trebuie sa curga in reabilitari si alte manarii.
asdfas12-7-2017, 16:13
tramvaiul e cel mai economic si rapid mijloc de transport din oras,
gorki12-7-2017, 16:45
urangutanule, masinile nu au ce cauta acolo! tramvaiul isi are perfect locatia, voi incurcati traficul cu masinile voastre cu tot. ce frumos ar fi sa circulam numai cu mijloace de transport in comun si cine vrea masina, sa plateasca taxa zilnic !
soferu13-7-2017, 8:20
Mai coate goale, poate pici naibii din tramvai, la cat de bostan esti si vei avea nevoie de Ambulanta, pe unde va veni? Sau iti fata nevasta un pui de bou si taxiul va ocoli , ca i s-a mrupt apa, ce faci, esti mos ori moasa? O, scuze, am uitat, ai prin vecini vreun cabinet veterinar?