Image 1 of 3

Social

Cluj - O nesimțită și-a aruncat doza cu bere de pe geamul mașinii - FOTO

  



 

Un clujean aflat în trafic, prin pădurea Făget, a surprins o scenă foarte des întâlnită pe străzile din România. 

 

O cetateana aflata de pe bancheta din spate a unei masini — CJ 10 UMY (de culoare galbena-kaki) — arunca o doza de bere goala chiar in fata mea, in mijlocul drumului.

 

Astfel de cazuri nu sunt singulare. Trebuie trasi la raspundere.

 

V-as fi recunoscator daca mi-ati spune unde pot reclama asemenea cazuri pentru a fi sanctionate?”, întreabă cel care a reclamat cazul.

 

 

Dacă ați surprins un eveniment care poate deveni știre și ați vrea să ajungă la urechile autotirităților, ne puteți scrie pe adresele investigatii@stiridecluj.com, office@stiridecluj.com sau pe rubrica ”Fii reporter!” (Colt dreapta sus pe www.stiridecluj.ro). 

coral nou_1.png
19-3-2017, 10:54
73 vizualizări
16 comentarii
Christian27-6-2017, 22:46
Imi pare rau ca aseara nu am reusit sa fac poza la un gunoi de om care a aruncat paharele de unica folosinta in timpul mersului. Daca esti proprietarul/soferul masinii BH 04 YUL, esti un GUNOI!
lex21-3-2017, 10:28
prindem MATIZUL in parcare....
lulu cluj20-3-2017, 23:23
A fost PARASUTA la antrenament ,,,si s-a revigorat cu o berica !!! ce mare TamTam !!!!
Florin20-3-2017, 7:59
Cum ar raspunde taranca: "Si ce mah? Am aruncat-o la tine in gradina? Ce te intereseaza pe tine? Vezi-ti de treaba ta, descurca-te tu cum stii, fa bani, lasa astea, corectule care esti!"

Probabil se cacase in doza aia si nu mai putea sa o tina in masina... gura mamii lor de ordinari, astia-s exact genul de oameni care f** viitorul.

Oricum, numarul de inmatriculare l-ati dat deci este destul de probabil sa ii ia cineva masina la omor.
Mnm19-3-2017, 16:08
Urat gest...o taranca proasta.
Dar zici ca a aruncat doza in fata ta...din poze se vede ca filmezi cu o camera de bord...care e pusa in spate sau erai pe contrasens??
Sau esti pe bicicleta si te dai pe contrasens?
Dupa cum sunt facute pozele sigur nu erai in spatele matizului.
haha19-3-2017, 16:14
Si daca umbla in mainsi si camera era atasata de piciorul aflat in aer ar avea vre-o relevanta? Ce conteaza cum a filmat?
....19-3-2017, 16:15
....sau era pieton si se deplasa pe partea stanga a drumului cum zice legea.....
exe19-3-2017, 13:14
Sa specificam totusi ca acest comportament cocalaresc nu apartine unui BMW-ist. Nu de alta dar trebuie sa contribuim fiecare atat cat putem la educarea anumitor cetateni deficitari intelectual care discern asemenea comportamente doar cand sunt comise de conducatori de BMW. Printr-o "camapanie agresiva" asa cum fac eu, pe timpul meu, se pot misca cat de cat lucrurile. Si mai putin e bine, conteaza intr-o oarecare masura....

:::)))::))))))))
Razvan19-3-2017, 13:22
Stai linistit, ca intre timp spalatii pe creiere, sau cum ii mai numesti, s-au calmat in legatura cu marca BMW. Acum insa, au lansat o noua moda, anume, blamarea viniturilor. Apropo, masina are numar de CJ, deci nimeni nu comenteaza. Sa fi vazut numa ce scandal faceau clujenii daca era masina din orice alt judet.
@Razvan19-3-2017, 13:38
Stai linistit,noi stim ca viniturile au luat credite pe 30 de ani si si-au cumparat locuinte in ghetourile rezidentiale din Cluj,asa ca mai nou se falesc cu buletin de CJ si isi inmatriculeaza cazanele tot pe CJ. Crezi ca daca esti vinitura se rezolva cu un credit pe viata? Sclavilor de vinituri, asa-i ca va place la oras? Lasati apucaturile de cioban pentru sarbatori cand va vizitati rudele p-acas'
dan19-3-2017, 16:45
de acord,depinde si de vinituri,zona din care provin,daca sunt din nord-vestul tarii,mai sunt sanse,poate cu exceptia unora din bistrita si judetul cluj,dar daca is din sud-est sunt mari sanse sa fie ciobani,sa fi beneficiat de o educatie precara.
Vinitura19-3-2017, 17:39
Voi, trebuie sa tineti cont ca daca toate "viniturile" plecam din Cluj, in 3-4 ani o sa fiti muritori de foame. Mare parte din firmele din Cluj sunt ale "viniturilor " implicit dispar locurile de munca. Mare parte din studentii din Cluj, sunt "vinituri". Nu uitati ca succesul unuia din cele mai mari concerte anuale din Europa, se daoreaza "viniturilor". Pot continua cu exemplele mult si bine dar nu cred ca conteaza pentru niste "frustrati". Sa aveti o zi buna.
jet bejet19-3-2017, 18:32
Prefer sa mor de foame, decat sa mai respir besinile voastre sufuroase, taranoi cocalari.
dottore19-3-2017, 21:16
adevarul este ca multe vinituri si-au cumparat apartamente in ghetourile rezidentiale din cluj, apartamente la care multi dintre clujenii bastinasi nici nu viseaza. de ce? simplu, nu isi permit! La fel si cu "cazanele" or fi inmatriculate in cj dar sunt de cateva ori mai scumpe decat "cazanele" clujenilor. Pai ce sa faci daca nu ne putem permite unele lucruri.....macar sa comentam....aiurea.
Murphy20-3-2017, 11:25
casa sa fie confortabila, iar masina sa ma duca! nu sa fie scumpa si sa sune tare, cum le place cocalarilor cu greieri in calcaie :))
ro19-3-2017, 11:53
In debrecen...unde ?la politie domnule,pt ca fapta s-a consumat pe strada,si asta tine de militia rutiera.