Social

Cluj-Napoca: Vezi Aftermovie -ul Revelionului 2018 - Primii 100 de ani impreuna! - VIDEO

  



 

Peste 15.000 de clujeni au fost în Piața Unirii în noaptea de Revelion, pentru a sărbători alături de cei dragi trecerea în noul an.

 

Aftermovie -ul Revelionului 2018 este impresionant și marchează debutul sărbătorii Centenarului Marii Unirii de la 1918.

 

Piața Unirii a fost plină în ajunul Anului Nou, iar petrecerea s-a întins până după miezul nopții. Au fost concerte pe scena mare, s-au servit bunătăți la Târgul de Crăciun și doritorii de mișcare au putut patina.

 

Focul de artificii de la miezul nopții au fost ”piperat” cu jocuri de lumini și lasere. 

 

Primăria a deschis și câteva sute de sticle de șampanie pentru ca cei din Piață să poate ura așa cum trebuie ”La mulți ani!”.

coral1_1_1.jpg
2-1-2018, 18:30
81 vizualizări
17 comentarii
Dinu3-1-2018, 6:53
Aftermovi-ul?Băi frate astia nu mai stiu romaneste s-au americanizat toti?Ati uitat limba romană inteligentilor?
Silea3-1-2018, 6:41
Mi-e sila, citesc comentacii si ma apuca jalea, unde a ajuns Clujul, orasul cultural, cu 12 Universitati, cu 7 Spitale universitare, cu 2 Teatrae si Opere Nationale, unde am ajuns cu importul masiv de forta de munca, din saracia Moldovei , din bazinele carbonifere inchise , din zonele agricole,de parca nu era indeajuns migratia din anii 70 cu ocazia CUG, urmasii inculti si lumpeni ai acestora , mari clujeni, si astazi se evidentiaza inca, cum de e posibil ca 2 idioti incompetnti, impreuna cu gastile obediente, sa reuseasca sa conduca destinle Clujului de mai bine de un sfert de secol? Iata cum, prin aceste fesivaluri si balciuri, prin masuri pouliste de o sfidare a bunului simt. Ne miram ca e plin de coca si piti, ca e jale in trafic, ca nu circula CTP, ca nu avem alternative, ca murim de cancere din cauza poluarii, de la masini la groapa de gunoi? Ce alternativa are un cetatean clujean cu bun simt, la locul lui, nascut aici de generatii intregi si educat in spiritul omeniei, respectului reciproc? Nu viniturilor, nu voi pleca din Cluj ca asa vreti voi, neplatitori de taxe dat amatori de balciuri din impozite mele, nu , nici vorba.
Napoca3-1-2018, 9:21
Uite unde s-a ajuns din cauza ungurilor nomazi asiatici ce au navalit aici pt timpul maghiarizarii fortate dintre 1867-1918 si din cauza secuilor turcaleti care dupa ce si-au distrus judetele prin coruptie si furt acum au navalit in Napoca sa ne distruga si pe noi.. bine ca noi le punem tablite in limba lor asiatica la intrare in oras...
@silea3-1-2018, 15:27
Ba, esti prost de puti !!! Cum ma, tu esti "nascut aici de generatii intregi" ????Serioooos ???? Pute comunismu' din tine, bai tzarane !
Eu3-1-2018, 19:46
Silea ii si UNGUR si PROST :)))
Eu2-1-2018, 19:46
Muzica tiganeasca din ultama jumatate de ora din 2017 a fost extraordinara :))) ne-a pus Boc muzica tiganeasca multimum Boc !!!
WOW2-1-2018, 19:52
Dar consideri că meriți mai mult? La cât de analfabet ești, nu meriți nici atât.... Mută-te la Budapesta, că acolo nu sunt ți gani:)....
Ungur tiga-n asiatic2-1-2018, 23:08
Ungurii sunt tiga-ni asiatici ce au venit in Europa acum 1100 de ani la furat si violat. Ungurii tiga-ni asiatici sunt condusi de un bulibasa tiga-n Viktor Orban. Ria ria India !
Am fost acolo2-1-2018, 19:36
Multi tineri care se simt bine, dar se vad si persoane mai in varsta. Superb!
Hopaaa2-1-2018, 19:34
Respecte maxime primariei si domnului Boc
aftermivie2-1-2018, 19:37
Ce e asta?
Aftermivie2-1-2018, 19:02
Ce e asta? Pentru cine prezentati aceste stiri? De ce nu scrieti tot in engleza, macar am sti cui sunt destinate aceste stiri.
...Ce e asta? ...2-1-2018, 19:36
un HATER de c acat ... e asta...
clujean2-1-2018, 23:46
Da' chiar asa! Snobii astia nu mai stiu vorbi romaneste?
2 cents3-1-2018, 10:40
se numeste globalizare. toate limbile folosesc cuvinte imprumutate din alte limbi. dau pariu ca ziceti selfie sau hamburger sau alte cuvinte de provenienta straiana de mai multe ori fiecare zi, dar repede ati sarit ca niste stresati. relaxati-va oameni buni!
2 cents3-1-2018, 10:43
PS: filmuletul e cam jalnic, foarte slabuta productia
@2 cents3-1-2018, 21:38

Snobule, ce ar fi sa ne obisnuim sa vorbim romaneste?
Acolo unde nu pot fi utilizate cuvinte romanesti, sau cuvintele straine sunt deja acceptate de lexicul limbii romane, sau nu exista sinonime, apar si trebuie sa apara neologisme in rest e fudulie de semidocti. Hamburger nu are corespondent la noi, dar selfie poate fi inlocuit totul depinde de bunavointa utilizatorului.

Iar cei din ziare, in loc sa promoveze limba romana corecta, nu stiu sa puna o cratima si se izmenesc cu tot felul de absurditati.

Scrieti in engleza toate stirile si nu voi avea nimic de comentat.