Image 1 of 2

Social

Cluj-Napoca: Tânăr drogat și-a bătut joc de Polițiștii Locali în centrul orașului - FOTO

  



 

Un om al străzii, drogat din câte se pare, a demonstrat încă o dată lipsa de utilitate a Poliției Locale, fără un cadru legislativ clar și condiții de angajare.  

 

Tânărul a rupt cu pumnii un coș de gunoi și o dală de la Monumentul Eroilor, cu care a aruncat după doi polițiști locali.

 

Scenă incredibilă, azi, în spatele Catedralei Ortodoxe din Cluj-Napoca: un boschetar drogat rupe, în pumni, un coș de plastic de pe un stâlp și o dală de la Monumentul Eroilor. Apoi aruncă cu ele după doi polițiști locali, incredibili de borțoși, ca majoritatea de altfel de la Poliția locală, dovadă că Boc și Bonțidean au deschis aici un adevărat sat de vacanță - cu curve și lăutari - toate pe banii naivilor contribuabili. Boschetarul s-a apropiat mereu de ei, la câțiva metri, i-a tot momit, i-a înjurat în voie - de, chestii mai vechi, se pare, între ei! - și le-a dat întâlnire la Secția II de Poliție... Și în alergare ușoară, în timp ce bieții polițiști locali nădușeau după el de mama focului, intră și se predă polițiștilor de la secție... Încă o dovadă a faptului că Poliția locală e un organism total anacronic, fără vreo posibilitate de a interveni în vreun fel și a face ordine în Clujul nostru sălbatic! La un moment dat chiar mi s-a făcut milă de borțoși: păreau niște morse eșuate pe un țărm! ȘI, CIREAȘA DE PE COLIVĂ! UNUL DINTRE EI M-A MUSTRAT PENTRU CĂ NU L-AM PLACAT PE BOSCHETAR MANIFESTÂNDU-MI SPIRITUL DE SACRIFICIU PENTRU ORAȘ ȘI BOC! POATE, DIN FERICIRE, MĂ ALEGEAM ȘI CU VREUN CUȚIT ÎN BURTĂ ȘI ATUNCI ÎMI FĂCEA BOC FUNERALII DE EROU! IATĂ O MOARTE PE CARE, ZĂU, NU MI-O DOREAM, LIPSITĂ TOTAL DE MĂREȚIE ȘI POEZIE!”, a relatat jurnalistul Sorin Grecu. 

coral1_1_1.jpg
24-7-2018, 16:16
263 vizualizări
41 comentarii
Votez Boc!25-7-2018, 13:55
Boc a declarat la un post de radio local că, în acest moment, orașul Cluj-Napoca este unicul său obiectiv și că nu se întoace în "politica mare”.

"Mulțumesc tuturor care se gândesc la mine. Nu am decât un singur și unic obiectiv – acest oraș și Primăria municipiului Cluj-Napoca, vă spun cu toată sinceritatea. Am văzut ce e și sus și jos, și pe vale și pe deal, mă interesează acum ce este aici la noi acasă și dacă împreună putem face acest oraș să fie unul în care să ne simțim foarte bine și să fim mândri de el. În rest, altceva, este vreme la alții, cum o zis omu' de la țară, mai este vreme și pentru alții”, a spus Emil Boc.
localnic25-7-2018, 17:05
cit esti platit de Boc ca sa postezi gunoile acesta ?
Eu25-7-2018, 20:08
O fac de placereeeeeeeee, cum o fac doar cu cele de sex opussssssss, fraiere!!!!!!!
Fără, fără, doar putin .....de P***, moneda Botswana, nu lei cum va credeti voi.
HA HA !26-7-2018, 2:08
Ce politica mare? Taranul al daca mai calca prin Bucuresti il baga aia la spalat in Dambovita si apoi la vale pe Dunare.
DIICOT25-7-2018, 12:17
Trebuia sa cheme pe agentii de la Lege si ordine si pe cei de la DIICOT !
cluj25-7-2018, 7:24
asta prima data e cioara infecta si apoi cioara infecta drogata
locala25-7-2018, 6:38
Vai de capul lor, ma pun si eu in pielea lor, pusi sa amendeze la greu iar seful suprem nu face locuri de parcare dar schimba borduri si dale pietonale anual, cu acordul si ordinul lui Kiat si Diferit si alte firme sugative de bani. Amendati baieti, iar astora care de lene si comoditate nu va deplasati la vot va doresc sa va luati masinile din depozitul cu supra taxa!
drog napoka24-7-2018, 23:50
Sunt imagini de rachitele. S-au mutat taranii bocului in cluj unde s-au dedat la 'civilizatie'. Este incredibil ce fac drogatii in cluj! A ajuns raiul drogatilor.
lulu24-7-2018, 20:03
MOARTE !! MOARTEE!!!!
RADU cluj 24-7-2018, 20:00
MOARTE DROGATILOR !!!!!!!!!!!!!!
napocist24-7-2018, 19:59
POLITIA(MILITIA ) SI ARMATA ROMANA AR FI DE DORIT DESFIINTAREA LOR CIT MAI REPEDE
Stefan24-7-2018, 20:15
Niciun român nu vorbeşte aşa de Armata Română. Tu ce etnic minoritar eşti?
@ Stefan24-7-2018, 20:41
Popor de prosti si de saraci....
@@Stefan24-7-2018, 21:16
Vecinii...????
andrii popa24-7-2018, 22:14
@Stefan alo,toasu colonelu,pot sa-ti spun Nelu?napocistul nu a vorbit nicicum de institutia aia de care pomenesti tu,doar a spus ca nu vede rostul ei.tu ce etnic minoritar esti de nu intelegi romana,cap de pod ce esti?
@andrii popa25-7-2018, 12:38
Mai fecior ... esti un prost!
Criculae24-7-2018, 19:26
De politia locala rad si curcile. Niste grasuni analfabeti, plini de aere si prosti.
--24-7-2018, 19:08
Povesti si dincolo am vazut 5 deabia au reusit sa anihileze un individ.
rody24-7-2018, 19:07
la politia locala sunt numai mosi carunti sau grasuni de 120 kg. cum au trecut ei probele fizice?. pe pile, fireste. sunt numai neamuri, cumnati, socrii, fini, cumnati, nasi de botez si alte grade de rudenie. de multe ori am vazut cum masina politiei locale face un fel de taximetrie pentru sefi, oprind la primarie si coborand din masina cu nene civil, ceva functionar din primarie.
Votati Boc24-7-2018, 18:02
VOTATI BOC !!
lulu cluj24-7-2018, 17:24
bok lea dat droguri ? sau voi ? s***-ti si nu aveti GUST ?
Gog24-7-2018, 17:19
Poate erau ocupati cu amenzile de parcare, in rest sunt doar niste frecatori de banana pe banii(fraierilor)nostri
Hun24-7-2018, 17:03
Un politist agent de rand are salar 3400 lei NET in mana + 600 lei pt chirie !!!
Napoca24-7-2018, 17:02
POLITIA & ARMATA ROMANA = MAFIA DUSA IN SPATE DE OMUL DE RAND
Mihai24-7-2018, 17:19
Confuzi Politia si Armata cu politia locala loiala lui boc. Dar ai dreptate, ca la cluj, nu i coruptie nicaieri. Si e valabil si pentru Politie , si pentru Armata de la cluj
SANYI24-7-2018, 17:51
DE ACORD !
Cerem reorganizarea Politiei Locale !24-7-2018, 17:00
Domnule Boc, va solicitam sa luati act de repetatele nemultumiri ale cetatenilor si sa organizati concurs pentru absolut toate posturile (inclusiv de conducere) din Politia Locala. Proba fizica (eliminatorie) + proba teoretica (in functie de post) ... Nu trebuie desfiintate locuri de munca, ci doar ocupate de cei care, fizic, pot aduce un plus sigurantei cetateanului ! Clujenii platesc sume considerabile si nu este normal ca multi dintre angajatii acestei entitati sa nu poata macar alerga dupa un infractor, ce sa mai vorbim de a face fata in cazul unui eventual atac. Cireasa de pe tort : cazuri concrete de reclamatii privind activitatea defectuoasa a Politiei Locale, ramase veci pururi amin fara raspuns ... sau termenul de 30 de zile nu se aplica si in acest caz? Pana la angajarea unor persoane conform criteriilor de mai sus, rugam Politia Locala sa se abtina de la participarea la parada de 1 Decembrie, sincronizarea defilarii fiind ... cea pe care o puteti vedea in numeroase filmulete de pe internet, inclusiv pe paginile de umor.
Bocila24-7-2018, 18:04
As zice deci sa incepem chiar cu el, cu Boc!
Napoca24-7-2018, 16:59
INDIAN BRONZAT BINE, ca de obicei. Poti scoate INDIENII din jungla dar nu poti scoate niciodata jungla din INDIENI.
andi25-7-2018, 10:19
acuma daca nu-i ungur deja ii indian....recunoasteti si voi ca-i ruman...are booletin rumanesc.
Mihai24-7-2018, 16:49
Era sa uit. Am vazut ca unii poarta pistol. Cat antrenament au in utlizarea armamentului? La cate trageri merg intr un an? Nu prea cred ca au tras in poligon, mai ales ca politistii locali nu au nici macar program de pregatire fizica. Asa ca, sa nu va mirati daca veti fi impuscat de un boc local care vrea sa traga in aer :))))
E24-7-2018, 16:47
Nu pot să cred ! Cum știu EU candidații pt. poliția locală pe lângă cunoștințele teoretice din leg. 333/2003 , leg. administrației locale, și Constituția României , mai dau examen și din pregătirea fizică , alergare 1000 m pt, bărbați și 800 m pt. femei. Asta li se cere bineînțeles dacă nu sunt cumva din Răchițele, sau dacă mai au cumva vreo rudă angajat în cadrul primăriei din Cluj
Au pile24-7-2018, 17:03
Exact la asta ma gandeam si eu. Apoi mi-am amintit cum treceau examenul cu pile, iar unii mai competenti eram respinsi. Poate acum ca am scapat de kovesiu, DNA intra si peste Boc si gasca lui.
Ion A.24-7-2018, 19:14
in aceste zile, pentru angajarea a 30 de "locali", cu dedicatie pentru politisti pensionari, proba fizica a fost eliminata
Mihai24-7-2018, 16:44
Politia locala, o institutie absolut inutila pentru cetateni, dar numai buna pentru boc sa si numeasca clientela in functii bine platite. "Politia" locala nu stie decat sa pazeasca cladirea primariei si sa puna amenzi in parbriz. In rest, nimic. Dar boc le cumpara masini electrice. 26000 de euro bucata, ca sa mai marcheze o premiera si sa apara la tv. Si asta in timp ce adevarata politie umbla cu loganuri ruginite si intervin prin cartiere, acolo unde"politia" locala nu are curaj sa intre decat insotita de mascati.
John24-7-2018, 18:12
Nu numai în Cluj e inutilă Poliția asta sătească.
@ Mihai24-7-2018, 23:06
Stau si prin cartiere. Stau ciorchine la povesti si tigari in fata la sectia de la Cinema Marasti. Sau i-am vazut de mai multe ori, minim 3 (trei) agenti la povesti sprijiniti de masina, in fata la parcul Cartodrom Gheorgheni, dupa-amiaza cand soferii cauta disperati un loc de parcare si ar avea nevoie sa fie dirijati de cei pe care ii platesc cu mult mai multi bani decat merita. Solutia ar fi un referendum local prin care clujenii sa aleaga daca vreau sa dea banii unor firme care chiar sa asigure paza localitatii pe baza de contract cu Primaria sau sa continue cu "politia locala". Nu cred ca ar trece de 20 % din voturi localii si asta cu conditia sa-i voteze toate rudele si angajatii din Primarie ...
Eu24-7-2018, 16:40
Abia astepta Boc sa te decoreze. Unde se dau premii si medalii hop si Boc, chiar daca n-are treaba cu evenimentul.
dan24-7-2018, 16:51
da clar,Boc n-are cu nimic treaba,mafie imobiliara nu exista in oras,constructiile sunt toate legale,politistii isi fac treaba,totul e bine,n-are Boc treaba cu astea,doar cu festivalurile.
napuka25-7-2018, 2:26
Cand vor face astia copii, atunci sa vezi orasul Bocului! Si asa este plin de caricaturile astea provenite din parinti ce-au supt de la nastere palinka Acum o ard tare pe droguri.
dancp25-7-2018, 19:02
nime nu la face nimic
se fac ca nu vad
boc are ochelari de cal vede numai banii de ciubuc(comision)
dna sa vina sa te ia/da nui voie/