Social

Cluj-Napoca: Pe Dorobanților închiriază o ”celulă” de 20 de mp cu 300 de euro

  



 

Un nou anunț postat de agenția imobiliare.ro a stârnit valuri pe Facebook. O cameră ca o ”celulă” a fost scoasă la închiriat cu suma de 290 de euro

 

De inchiriat, Garsoniera, 1 camera, 20mp, semidecomandat, confort 2, Parter, Cluj-Napoca, Marasti, 290 Euro, este anunțul sponsorizat de imobiliare.ro pe Facebook. Nu este exclus ca astfel de anunțuri să aibă scopul de a crește prețurile chiriilor, deoarece încăperea prezentată este sub orice critică. Dacă pentru așa ceva se cere 290 de euro, atunci pentru un apartament modern se poate ajunge la 1000 de euro pe lună. Cert este că anunțul apare ca nefiind activ, dar cei care intră pe site sunt îndrumați spre alte chirii. 

 

Comentariile celor care au văzut anunțul sunt savuroase: 

 

Cat de nesimtit si retardat mintal sa fi sa ceri o asemenea suma pentru niste conditii mai urate ca intr-un lagar de concentrare”.

 

Un tupeu grosolan sa ceri aproape 300 de euro pe celula asta de puscarie. De la atatea topuri fictive in care a fost bagat Clujul: cel mai tare oras, cel mai frumos oras, cel mai IT-ist oras,etc, cred ca ati innebuni de-a dreptul clujenilor. Va faceti iluzia falsa ca e cel mai tare oras din lume si v-a crescut tupeul sa dati orice ghena de gunoi cu 200-300-400 euro. Adevarul e ca romanul pentru bani, si-ar vine si mama si tatal”.

 

coral nou_1.png
13-9-2017, 11:08
7088 vizualizări
16 comentarii
Om13-9-2017, 16:51
Chiria ar trebui să fie 10% din venitul net al celui care plătește. Așa a rânduit Dumnezeu lucrurile... pentru muritorul păcătos.

Calculați puțin să vedeți în ce eroare și batjocură trăiesc sclavii acestui popor de anesteziați, conduși de nas de viermii de pământ...

Vă faceți singuri sclavi și-apoi vă mirați și vă plângeți că viața-i grea.

NU VIAȚA-I GREA, dragii moșului...
VIAȚA E MINUNATĂ ȘI SFÂNTĂ.
UITAȚI-VĂ LA FLORILE CÂMPULUI(...)
DAR ANIMALUL INTELECTUAL, GREȘIT NUMIT 'om',
E IGNORANT(să nu zic 'prost', că nu-i estetic pentru unii...)...
IAR IGNORANȚA SE PLĂTEȘTE SCUMP.

= grrreu la deal cu boii blegi =

TREZIREA,...
adormițiimaiciidomnuluipapurăvodăprinlobodă!!!...
Alex13-9-2017, 18:56
Pari un om deștept ..păcat ca furi curent !
Burdujel13-9-2017, 21:23
Chiria trebuie sa fie atat cat e dispis chiriasul sa plateasca dar nu mai mica decat e dispus proprietarul sa inchirieze.
Nu are nici o legatura cu veniturile chiriasului.
Nu-si permite sa stea in Cluj, atunci sa nu vina.
-13-9-2017, 15:11
Nu v-a chemat nimeni sa locuiti in Cluj-Napoca.Clujul este pentru CLUJENI!
Ofof13-9-2017, 16:59
Esti la fel de retardat/-a ca si proprietarul care cere 290 de euro pe acel cotet.Nu ne cheama nimeni,doar necesitatea de a studia la o facultate buna!Si orasul asta "minunat" nu asigura,din pacate, locuri la camin pentru toti studentii.In cativa ani,o sa plece tot tineretul din cluj si o sa va iasa aerele astea "ardelenesti" din cap.Cu ce te crezi mai bun decat un mitic daca ai o asemenea mentalitate?
George13-9-2017, 13:20
nu-i prost cine cere...
clujean suparat13-9-2017, 14:50
perfect putea sa ceara si 1000 euro. 100000 euro, oricat e dreptul lui de proprietar, ca o sa stea cu ea asta-i partea a doua, dar aceste chirii sunt din cauza suprapopularii orasului. Se va gasi vre-un ghertoi cu jaguar nou in leasing sa o inchirieze sa arate ca-i de pe strasse.
georgian13-9-2017, 12:18
Oferta este pentru cineva care vrea neaparat sa stea in zona centrala si nu-si permite chiria pentru un spatiu decent! Pe Dorobantilor un apartament decent e de la 500 de euro in sus, daca nu iti permiti trebuie sa gasesti alternative, cea din anunt e una din ele, la aceasi bani iti inchiriezi un apartament dragut cu 2 camere in Floresti. Sigur, s-ar putea sa cam puta pe acolo sa nu ti se ridice gunoiul cu lunile si sa faci 1 ora jumate pana pe Dorobantilor, iti irosesti 3 ore din viata zilnic doar cu drumul la job. E mai bine asa decat intr-o "celula"? Fiecare hotaraste pentru sine!
Apartament13-9-2017, 15:33
Apartament ai spus, nu celula asta!
ardei gras14-9-2017, 4:51
@georgiane tu ai pus anuntul...?!
dan13-9-2017, 11:58
lacomia e mare la Cluj
asa e pe orice piata13-9-2017, 11:58
Raport cerere / oferta. Daca e peste pretul pietei nu-l inchiriaza veci, daca il inchiriaza e norocul lui. Sunt ieftine in Floresti, Apahida, Baciu ... nu te obliga nimeni sa stai in oras, la fel cum nu toti conduc Mercedes, nu toti beau sampanie Dom Perignon etc. Asta inseamna democratie / capitalism !
geo13-9-2017, 11:19
Asemenea proprietari si-o merita in felul urmator. Luati apartamentul acum cu cat cere, ca nu aveti incotro. Iar luna viitoare cand preturile isi mai revin, va cautati ceva mai bun/mai ieftin si plecati. Atunci, proprietarul ce voia sa se imbogateasca peste noapte, va putea sa-si deie cotetul in chirie la valoarea ei: 150E.
dancpd13-9-2017, 14:14
val cotet 150 RON! nu eur
gigi13-9-2017, 11:18
Nu va agitati chilotii degeaba. Is fake anunturile astea, numai asa. Repede toti faceti pe voi.
neluuutu13-9-2017, 11:28
este un pret rezonabil...pe an