Social

Cluj-Napoca: Nouă linie de autobuz: Centru - Romul Ladea - Borhanci

  



 

Compania de Transport Public Cluj-Napoca SA informeaza publicul calator ca incepand cu data de 8 ianuarie 2018, infiinteaza o noua linie urbana de transport in comun.

 

Autobuzul nr. 18 va circula pee relatia Str. Posada – Str. Voievodul Gelu, avand urmatorul traseu: 

 

- Dus: Str. Posada, P-ta Baba Novac, Str. C-tin Brancusi, Str. Romul Ladea, Str. Voievodul Gelu – Str. Borhanciului;   

- Intoarcere: Str. Borhanciului, Str. C-tin Brancusi, P-ta Cipariu, Str. Posada.

 

Statiile de oprire de pe traseu vor fi comune, pe ambele sensuri de mers, cu ale liniilor 21, 32 si 32B pe str. C-tin Brancusi, respectiv 21 pe str. Borhanciului pe sensul de intoarcere. Pe str. R. Ladea se infiinteze trei statii suplimentare: Nordului, Uranus si Voievodul Glad. 

 

Statii de oprire:

 

- Dus: Posada – P-ta Cipariu S – C-tin Brancoveanu V – Malinului V – Alverna V – Nordului – Uranus – Voievodul Glad – Voievodul Gelu E:

- Intoarcere: Voievodul Gelu E – Theodor Pallady – Borhanciului – Alverna E – Malinului E – C-tin Brancoveanu E – Posada.

 

Linia va functiona experimental dupa urmatorul program:

 

Plecari Posada: 6:20– 7:00– 7:50– 8:50 …………12:15– 13:00– 13:45– 14:25– 15:10– 16:00– 16:50– 17:35– 18:20;

 

Plecari Voievodul Gelu: 6:00– 6:40– 7:25– 8:25– 9:10 ……… 11:55– 12:40–   13:25– 14:05– 14:50– 15:40– 16:30– 17:10– 18:00– 18:40 Parcare;

coral1_1_1.jpg
4-1-2018, 13:04
257 vizualizări
15 comentarii
relu5-1-2018, 19:57
Corcodele, " se stie " " se cunoaste " ? expresia favorita, poate esti chiar tu sile sau dan manastur, doi scelerati
corcodel5-1-2018, 20:27
Lasa-ti neuronul sa se zbohotesca-n voie, hai fuguta ca ti-a venit otobuzul electricus in statie, sa te duca la portul Cora, sa iei feribotul spre Hamburg!
n5-1-2018, 15:57
https://www.neobux.com/imagens/banner9.gif
Calin4-1-2018, 14:26
Era frumos daca autobuzul avea acelasi traseu atat la dus cat si la intors, altfel se repeta experimentul nereusit de pe linia 21. Autobuzele puteau sa intoarca la capatul strazii Voievodul Gelu, in zona podului de peste parau.
Romul Ladestean4-1-2018, 16:25
Ma tem ca nu ati mai trecut demult pe Romul Ladea sa vedeti cate familii locuiesc acolo - si ale caror batrani nu conduc cu totii masini mici. Asadar salutam aceasta initiativa si multumim CTP Cluj.
marius4-1-2018, 16:45
Pai tocmai despre asta vorbea Calin mai sus, ca era corect /optim/ fezabil sa fie la intors pe acelasi traseu pentru a putea beneficia locuitorii de pe Romul Ladea. Pe situatia descrisa in articol, nu exista intoarcere din Romul Ladea, doar dus...:). Astfel pe intoarcere se suprapune cu linia care merge in Borhanci ==> nu vor avea suficienti calatori ==> experimentul ( ca inteleg ca este in aceasta faza ) va fi considerat nefezabil si vor elimina linia. Si astfel vor raspunde oamenilor ca ai ei au incercat....Sunt sigur ca daca ar fi un traseu optiim , nu doar cei in varsta, ci mult mia multi ar putea / ar dori sa il foloseasca.
cetatean onest4-1-2018, 17:06
SUBSCRIU lui Romul Ladestean. 'Calin' si 'marius' =acelasi postac...
corcodel4-1-2018, 17:10
Cetatene imbecil, vezi ca ti-a fatat cocosul un soarece mort in gura, de aia te-o musca scroafa de puta? Foaie verde stalp, curge apa in beci. Pricepi moima?
cetatean onest4-1-2018, 17:19
@ corcodel,calin,marius,etc: te-am atins la nervul sensibil,repede te-ai mai simtit cu musca pe caciula!:) Stai sa-ti pazesti cu injuraturi postarile triple,escrocule?:))
corcodel4-1-2018, 17:56
Ramane cum am stabilit, tu ori esti beat, ori prost, ori sifilisul tertial ti-a ucis si unicul neuron functional. Posibil toate 3 la un loc. Acum hotareste-te care esti, Ceacanica ori Colombo? Ca de-ti spun Garcea iar te razgaiesti. Moima cefalopoda.
dan manastur4-1-2018, 18:16
Comentac corcodel, bun nume ti- ai ales, n- ai tu fata de Marius, de Calin !Are dreptate ala, ti se recunoaste stilul de la o posta, dar faci oamenii sa rada asa ca te iertam !
corcodel5-1-2018, 7:40
Dupa ce ca iti dai o denumire a cuiva cu adevarat onest, in speta Dan Manastur, vorbesti in numele unui grup sau asa vrei sa para. Se cunoaste, se stie, sunteti din beciul Primariei, hraniti cu Nutella organica, la lingurita ori polonic.
geo5-1-2018, 9:22
Pentru ce sa se intoarca pe acelasi traseu? Urcati pe R Ladea si in 5 minute sunteti deja pe coborare pe str Borhanci, ca pe R Ladea nu-i trafic. Daca nu va convine, folositi-va masina.
sorin @corcodel5-1-2018, 19:57


Dan Manastur --- cetatean ,,cu adevarat onest" ! ! ---ma c a c pe mine de ras ! ! !
corcodel5-1-2018, 20:24
In cazul asta iti recomand Lukmed. Nici Ciomu nu te-ar trata mai bine.