Social

Cluj-Napoca: Drogații fumează chiar în autobuz! - VIDEO

  



 

Tinerii au ajuns să se drogheze chiar în mijloacele de transport în comun din Cluj-Napoca. 

 

Pe lina 36L, marți, 15 mai, în jurul orei 16.00, doi tineri au fost văzuți de călători în timp ce trăgeau dintr-o țigară ”scurtă și făcută manual”. ”Au tras câteva fumuri de marijuana cred, chiar acolo in autobuz... Nu am reusit sa filmez exact cand fumau pentru ca abia atunci am scos telefonul si pana am gasit o pozitie ok... Nu eram singur, au vazut si altii colegi de job ca au tras cateva fumuri...”, ne-a relatat un martor.

 

Starea în care se afla unul dintre tinerii filmați este evidentă. Acesta nu putea sta drept și nici măcar să vorbească ceva coerent. Astfel de situații s-au înmulțit alarmant la Cluj, dar procurorii DIICOT și Poliția par a fi depășiți de fenomen.

 

VIDEO - Drogat în Cluj-Napoca. De abia umblă pe stradă

coral1_1_1.jpg
16-5-2018, 12:52
83 vizualizări
21 comentarii
hahaha18-5-2018, 12:41
cica a tras marijuana.. pai daca iarba face asta eu ma impusc in cap! Dezinformare totala. Sa-mi bag p***-n guvernul romaniei pentru legalizarea acestor droguri care imbecilizeaza si cretinizeaza tineretul de azi numite etnobotanice.
gogu18-5-2018, 0:35
drogatii se masturbeaza la poza lu' Boc in autobuz?
Vlad17-5-2018, 14:19
Nu cred deci Clujul e jalnic. Ieri mi sa infundat toaleta si primarul Boc nu a venit sa mi-o desfunde ce nesimtit. Cand Transilvania era a maghiarilor era mult mai dezvolata. PS. Traim in secolul 21 si Transilvania e tot a romanilor deci revenitiva in secolul actual:))
Consumator candva17-5-2018, 13:40
Oameni buni,cand mai vedeti asemenea persoane sunati la politie si ii va duce la psihiatrie la dezintoxicare.Degeaba ii filmati ca nu ajutati cu nimic.Spun asta ca stiu cum e cu aceste persoane,anuntati politia si ii va recolta pe toti.1 cate 1 nu vor mai fi drogati.
Ion A.21-5-2018, 0:38
solutia este sa-i adune pe dealerii de "recreative", iar etnobotanicele sa fie interzise in bloc
Mutpefata17-5-2018, 12:48
Ce pana mea de treaba are Boc cu asta mai? Daca imi intra unu in curte si se pisa acolo, tot Boc e de vina? Ca sa nu va bag in ceata cu prea multe subtilitati, o sa va zic ca sunteti prosti, frate. Da prosti gramada, nu doar prosti. Acum ... tipa care a comentat toata treaba asta e si mai proasta. Daca nu stii ce au fumat, nu mai presupune, tampita p u l ii mele. Poti sa iti rulezi tigari din tutun, dar vad ca pe tine te surprinde si lumina zilei. Mare noroc ca mai vin alti oameni in orasul asta ca daca ramaneati doar voi ...
realitate17-5-2018, 0:10
Necazul mare este altul: drogatii cosasului isi fac treburile in autobuz. Este o rusine ce a ajuns clujul candva maghiar.
:))17-5-2018, 0:17
Ce mă. Și crezi ca nu-s unguri printre drogații ăia? Cu ce-s ungurii mai cu moț?
neutru17-5-2018, 0:52
Au maghiarii de cine rade.
Johnny17-5-2018, 9:41
sa mi-o beliti bozgorilor !
Sectia 4 politie16-5-2018, 19:04
Sectia 4 politie stie de unde provin drogurile, dar nu ia nici o masura.
V16-5-2018, 18:54
Daca nu.i politie prin oras......
antoldeanu16-5-2018, 17:20
Ca tot in ziarul de azi s-a dat stirea cu alt terminat droggy care, filmat fiind, umbla pe asfalt printre masini!... Daca nici imagini filmate nu mai constituie dovezi de incompetenta, despre ce vorbim!?
Hmm17-5-2018, 2:25
Maine ma filmeaza un prieten cum umblu asa ca ala drogat si trimit la redactie sa aibe stire. Astea sunt fake
antoldeanu16-5-2018, 17:14
Boc ce face, ptr ce nu asigura un viitor acestor tineri? A promis marea cu sarea la alegeri, tunele ca la New Yorck, Somes navigabil pe unde sa ne vina yackhturi din Amsterdam, trenuri suspendate, etc etc
Criculae16-5-2018, 22:13
BOC acum o ....pe ma-ta.
Moc an16-5-2018, 16:48
Boc, se vedeheee, se audeheheee? Ai pacalit Clujul, am votat cu tine dar ...a fost ultima oara! Si multi gandesc ca mine!
nick16-5-2018, 15:47
E invizibila tigara? Sau "e asa de drogat"..... dar totusi te pacaleste sa nu-i vezi tigara? Inseamna ca esti mai drogat sau mai prost ca el... Daca afirmi ca e marijuana, pai filmeaz-o, tata..... Nu faci articol, dar pe film nu apare nimic
Vasi16-5-2018, 15:08
Par alcoolisti
adevarul16-5-2018, 14:53
aia sunt beti,nu drogati
dancp16-5-2018, 15:01
domnu boc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!vede?aude?
politia nu cauta furnizorii! ia cibiuc de la ei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
procurorii si judecatorii ce fac?????????????????????????