banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg
Image 1 of 3

Social

CLUJ: Motociclist spulberat de un șofer neatent, care încerca să întoarcă neregulamentar FOTO

  





Un accident rutier, soldat cu rănirea unei persoane, a avut loc, sâmbătă, în jurul orei 12.20, pe raza localității Vâlcele, din județul Cluj.

Conform reprezentanților IPJ Cluj, un bărbat de 31 de ani, din Cluj-Napoca, în timp ce se deplasa cu motocicleta pe banda a doua, pe sensul Cluj-Turda, a fost lovit de un auturism care se deplasa pe aceeași direcție, dar pe banda 1.

Din primele informații, șoferul ar fi încercat să efectueze o întoarcere neregulamentara, intrând în coliziune cu motociclistul.

Bărbatul a fost rănit destul de tare, însă era conștient. Acesta a fost transportat la unitatea medicală pentru a primi îngrijiri de specialitate.

Oamenii legii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care a avut loc acccidentul.


FOTO: ISU Cluj


coral1_1_1.jpg
7-7-2018, 16:41
94 vizualizări
15 comentarii
TR9-7-2018, 13:47
dada, las ca stim noi cum e cu motociclistii/ si viteza.
militist7-7-2018, 22:01
Cine le da carnete acestor tarani incapabili sa devina soferi?
buna intrebarea8-7-2018, 9:59
Te referi la motociclistii care circula cu 100+ in localitate, nu ? Indiferent de trafic si conditiile meteo.
Spulberat?!?7-7-2018, 19:59
Spulberat?!?
In cate bucati s-a dezmembrat?
Ba ala de-ai scris stirea, ai notiuni elementare de jurnalism? Cunosti sensul cuvintelor? Ai idee ce inseamna un formator de opinie si ce responsabilitati ii revin in raport cu societatea?
.....7-7-2018, 20:27
No linisteste-te no....
Dr.7-7-2018, 20:55
Spulbere, ia un distonocalm, un dus rece, o laba, ceva. Ai probleme, nu mai vin rezistii, nu poti zbiera?
Bogu7-7-2018, 22:17
auturism. Mai are redactorul una.
Ion A.7-7-2018, 17:48
motociclistul circula cu viteza legala in acea zona? daca venea cu 150 kmh, iar soferul a considerat ca ala vine cu viteza legala, totul se explica
Moto7-7-2018, 18:00
Aia nu e motocicleta de 170/h carcotasule. Altfel bine spus!
Mihai7-7-2018, 18:22
Da ce conteaza ma autistule cu ce viteza venea? Tai dubla continua cum vrei tu? Tara plii. Tara unde oamenii apara violatorii ( ca deh, sigur victima o fost de vina) , infractorii din politica( a furat maica da macar o si facut ceva) si multe alte exemple. 0 educatie, 0 respect. De abia astept sa te calce cineva pe trecerea de pietoni sa pot comenta si eu " sigur era cu ochii in telefon si nu o vazut masina”
Central7-7-2018, 18:27
Ion A. : un pensionar cu doi neuroni.
sofer7-7-2018, 18:32
Corect spus Mihai, incredibil cata prostie si cata lipsa de educatie, ca doar asa poti explica asemena atitudini, te gandesti cu groaza ca asemena ipochimeni care habar nu au de regului elementare rutiere detin permis si circula printre noi. Mai daunezi la o stire despre un pieton lovit pe trecere, erau zeci de comentarii despre vina pietonului, ca isi facea sephi, ca era cu ochii in facebook, etc. De fapt era vorba despre o batranica de 80 de ani.
Adi R67-7-2018, 18:38
Ca si motociclist, iti pot spune ca nu ai cum sa mergi cu 150 acolo. Fiecare curba are nisip,pietris sau urme de ulei.
Ioska7-7-2018, 19:47
Fratilor in tara asta nu mai exista reguli doar fiecare se uita la interesele personale si atat.ex parlamentul tarii de doi bani rusine.
Stefan9-7-2018, 10:40
Mihai si Ion A, la viteza de 120-150 la ora a motociclistului (si este cat se poate de credibil, ca doar ii vad in trafic), te uiti in retrovizoare, nu vezi nimic, faci manevra de intoarcere si te trezesti cu inconstientul in masina. Daca circula cu 50 de km la ora ce cauta pe banda a 2-a? De ce toti dau vina doar pe sofer? Sigur, donatorii de organe sunt feciare si respecta toate regulile, nu ??!!
Imensa majoritate a motociclistilor incalca cu buna stiinta regulile de circulatie si apoi vor respect !!!