banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg
Image 1 of 3

Social

Cluj: Imagini LIVE cu un șofer beat care era să omoare un om. Să îl facem CUNOSCUT - VIDEO

  



 

Un șofer a dat dovadă de o prezență de spirit ieșită din comun, pe drumul dintre Florești și Gilău, unde un șofer beat i-a tăiat calea. S-a luat după el și a încercat să îl oprească.

 

Azi 04 Oct. Mergeam din directia Floresti spre Gilau. La intersectia cu drumul spre Somes, inainte de OMV, de pe sensul opus mi-a taiat fata Audi A6 CJ-27-LIV fara sa se asigure. Am reusit sa evit un impact la limita, nici mie nu-mi vine sa cred ca am scapat fara nici o dauna.

 

Binenteles ca soferul de la Audi nu a oprit, am mers dupa el si nu mica mi-a fost mirarea cand am coborat sa constat ca soferul de la Audi se clatina si duhnea a bautura (si-a cerut scuze).

 

Am sunat la 112 pentru ca nu mi se parea normal ca acest sofer sa mai puna in pericol si alti participanti la trafic, in timp ce vorbeam la telefon soferul baut s-a urcat la volan si a plecat mai departe.

 

Sunt curios daca politia a luat vreo masura, la telefon mi s-a spus ca vor trimite pe cineva acolo. Astfel de oameni omoara oameni nevinovati ! Imi pare rau pt lipsa sonor!”, a explicat șoferul care a filmat totul.

coral1_1_1.jpg
5-10-2018, 8:15
14578 vizualizări
25 comentarii
Eu6-10-2018, 9:46
Era sigur secui prost din Harghita si Covasna ca astia ne invadeaza orasul.
Ungur = domn educat civilizat
Secui = taran prost needucat necivilizat violent betivan IQ redus nespalat
Corect !7-10-2018, 5:19
Secui=mocan clujean etc.etc.
mica6-10-2018, 0:10
Măaa ala era Alexa!!!
diasporean5-10-2018, 23:03

Din nefericire astia sunt votacii mokanului. Au gena de consumator inca de cand au alaptat la mamicile lor. Nu intamplator ungurii i-au declarat de casa inferioara lor. Au acum de cine rade zilnic.
Decebal6-10-2018, 8:20
La jigodia de mat.a te referi, cateaua in călduri, normal ca rad toate națiile, dar nu cred ca jigodia e totuși inferioară, a știut sa ia mooie atunci când te-a procreat, deci e superioară.
Calin5-10-2018, 18:19
Un alt exemplar de PUI DE DANCILA !
Nae5-10-2018, 17:38
Unii cu soricul gros, inconstienti, nu doar tinerii isi permit asa ceva. Tupeul asta se face cu "nici asa nu-i politie". Cam asa e treaba, pica plevusca care circula noaptea, marea majoritate si din astia opriti la filtre parati sau cand fac accidente. Se pune o intrebare, de bun simt adresata sefilor politiei, in special Cluj. Unde e politia rutiera, de ce nu-si fac treaba? Sunt insuficenti, timorati, legi proste? In anii trecuti in fiecare partrula de politie de siguranta publica era si un ul care avea specializarea de rutiera, avea si cascheta alba. De ce nu-i vezi facandu-si treaba? Ii vad in masini, plimabari- patrulari dar nu-i vad activi, doar pande pe la treceri de pietoni deficitare unde oricine poate ramane fara permis daca un pieton doreste asta. Iar alta problema, cum poti sa tolerezi niste anomalii cat lumea asta ale administratorului drumului public, in speta Primaria Cluj? Cate informari, sesizari s-au facut de catre Politia Rutiera?
E doar un lucru de cateva minute sa colinzi in zona Gheorgheni, in jurul sediului de pe Albac si ti se face parul maciuca, da, acolo, masini parcate in intersectii, pe treceri de pietoni, blocheaza o banda de circulatie, trotuatrele ocupate de masini, pietoni pe strada, ce sa mai vorbesti de oras sau judet. Chiar nu aveti un pic de jena?
Rutiera5-10-2018, 21:33
Nu avem ca si noi acolo lasam masinile.
toti idiotii5-10-2018, 15:49
cum plm sa zici ca omul mergea cu 150? se vede clar de pe filmare ca are o viteza decenta. toti cei care comentati aiurea ori n-aveti masina, ori n-ati iesit din oras vreodata ori sunteti cei care merg cu 70 in afara localitatii si tot intrati in stalp ca idiotii.
Viteza , aha...5-10-2018, 21:34
Ăștia chiar cred că Loganul prinde peste 100 ...
iii5-10-2018, 22:43
Oare?!? Autostrada Arad-Timisoara, Logan 2007 GPL, 75 LE, 1400 cmc, 165 km/h maximum. Deci...
mircea5-10-2018, 14:42
Dar tu ce viteza ai avut?Sigur ai avut peste 100,dupa cum se vede ca mergi..Deci ciocu mic,in primul rand trebuie sa fi tu amendat pentru viteza,dupa aceea omul acela.
Adrian5-10-2018, 15:00
iti doresc sa iti iei si tu in plin una indiferent de viteza cu care mergi...imbecilule, ai 90 in afara localitatii. Are dreptul unul baut la volan sa intre in tine? Cretinule!!!!
haha5-10-2018, 15:23
@mircea: mergi te rog si recalibreaza radarul din ochi. Masoara foarte eronat. Acela este un drum european unde poti merge cu 100 km/h. Treci si pe la oftalmolog. Ai probleme grave cu vederea. Daca avea viteza "peste 100", cum se face, ca, fara sa franeze in prima instanta (se ducea glont in imbecil) si totusi opreste in 20-25 m?
Cei ca tine ne baga in mormant. Pentru voi tot timpul exista o scuza pentru criminali si aruncati vina pe cel nevinovat.
Sper ca esti un copil amarat de 13 ani si nu un adult cu permis de conducere.
tulai5-10-2018, 15:44
@mircea: ma crucesc cand vad ca poate exista atata prostie intr-un singur om!mai poti?
Lucian5-10-2018, 19:16
Cat de prost trebuie sa fii ca sa zici ca trebuie amendat unul care banuiesti ca mergea cu viteza in timp ce alalalt era baut? La bulau direct cu el si permisul anulat cretinul dracului sa mearga baut
Hank Rearden5-10-2018, 14:12
Ce drift o facut filmaciu'.
Tre' c-avea si el viteza destul de mare de s-o putut intoarce asa.

Daca meri cu 150 la ora, cam greu sa te vada careva.
haha5-10-2018, 15:24
Alt retardat cu radar in ochi ...
@Hank Retarden5-10-2018, 16:15
Sti cat e viteza maxima legala pe drum national-european? Sau despre ce vorbim aici? Ca nu era in localitate. Normal ca avea viteza. Omu mergea legal, chiar sub viteza maxima legala pe tronsonul respectiv din ce se vede.
alexutu5-10-2018, 12:54
Dumnecatu` lor de beamvisti....ni ce faci !!
Alex5-10-2018, 11:16
PSDragnea dorea ca probele video să nu mai fie valabile în Instanță. Adică, poți să filmezi un astfel de șofer idiot cate taie calea unui autoturism care circulă regulementar, iar la proces filmarea nu are nicio valoare.
@Alex5-10-2018, 14:47
Esti dezinformat...
@Alex5-10-2018, 15:38
te speli pe cap cu sampon de la Digi24 care-ti face creieru patinoar.
sofer5-10-2018, 10:26
Ce pot sa spun ? felicitari soferului pentru reactia pe care a avut-o !
Daca ar fi macar 70% din cei de la volan cu asemenea reflexe s-ar reduce considerabil numarul accidentelor iar camera de pe bord face toti banii si nu mai pune la indoiala declaratiile care in situatia aceasta sunt "cuvantul meu contra cuvantului tau " adica nule - camera nu minte !
Doc5-10-2018, 10:09
trebuia sa spuna ca a avut accident si ca a fugit vinovatul de la locul accidentului. La ce tumba a facut, sigur se pot gasi daune...chiar si pe jenti e destul pentru a se incadra ca accident