banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Cluj: DN 75 blocat de aluviuni. 100 de mașini au fost surprinse - FOTO

  



 

Drumul Naţional 75 este blocat pe circa 100 de metri de o viitură care a angrenat și aluviuni pe șosea. 

 

Reprezentanții ISU Cluj au anunțat că se lucrează cu utilajele de la Primăria Iara şi de la Drumurile Naţionale.

 

Drumul Naţional DN75 este blocat de aluviuni la intrarea în localitatea Buru, dinspre Turda. Au fost angrenate aluviuni de un torent de pe versant, la faţa locului intervenind utilaje de la Primăria Iara şi de la Drumurile Naţionale pentru curăţare. Drumul este blocat pe o porţiune de peste 50 de metri, circa 100 de maşini fiind oprite în trafic în această zonă”, susțin reprezentanții ISU.

 

Mașinile nu au mai putut înainta din cauza aluviunilor, urmând să aștepte deblocarea drumului.

coral1_1_1.jpg
17-7-2018, 22:52
87 vizualizări
9 comentarii
padurili18-7-2018, 20:45
nu taiat padurili!
Paduraru18-7-2018, 17:20
Ati taiat padurile, neghiobilor, macar de ati fi plantat ceva in loc.
Bocila18-7-2018, 9:01
Stiati ca Boc a fost: UTC -ist?...
radu B18-7-2018, 9:32
Mai ''Pocila''sa stii ca precis boc a dat ordin pt.cea ce s-a intamplat la Buru.
B radu18-7-2018, 18:15
Ma moc an, ti-o zis asta oaia principala, asa ti-a behait, beee behehe, cea ce ...ca daca tot l-ai implicat pe" boc" sic, de Buru si la Buru, de ordin dat si alte prostii, ai tu, analfabet de inalt rang vreo dovada, un ordin scris, o inregistrare, ceva? Tu esti mai prost ca si oaia pe care o pastoresti, chiar si magarul stanii e mai inteligent decat tine, detractorule prost.
Surprinsule17-7-2018, 23:12
Bai formatorule de opinie, cand spui ca 100 de masini au fost surprinse nu te gandesti ca bagi in boale peste 100 de familii care cred ca ai lor sunt ingropati in aluviuni?
Unde ai invatat sa redactezi stiri la Universitatea Dancila in Videle?
Aiurea !18-7-2018, 8:12
Sigur a absolvit UBB la fel ca nulitatile kovesi, boc , lazar , johanis etc etc. Numeste macar un roman pregatit de top livrat de UBB?
lumea veche18-7-2018, 8:52
Aiurea, ti-ai pus bine numele ala! Pesedist prost!
@Aiurea18-7-2018, 12:35
Matei Corvin. UBB de atunci.