Social

Cluj: Comportament nedemn de un medic la Policlinica de pe Moților

  



 

Un lector universitar clujean a relatat un caz care aruncă din nou o lumină negativă asupra sistemului sanitar

 

În vizită la secția de Ortopedie a Policlinicii de pe str. Moților, et. 3, cabinet 94. Doctorul: ”Azi nu mai am chef de consultații, de mâine intru în concediu”. Și iese din cabinet. Asistentul, mai empatic: ”Eu nu mă pricep, dar vă sugerez să mergeți la altă clinică”, a relatat Mihai Cucerzan, lector la Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară.

 

Postarea a atras rapid furia celor de pe Facebook, care au început să relateze alte întâmplări șocante. ”(Dr.) Tomoaia?? Doamne fereste!!! Mamei mele i-a cerut "dreptul" ( a se intelege spaga) in versuri. Nu a primit, nu s-a rezolvat- si-a pus proteza la genunche la Spitalul din Deva. Asta dupa ce a diagnosticat-o aiurea si i-a recomandat operatea varicelor, mama suferind de gonactroza. 

 

Urla la usa plina de pacienti ca ii asteapta lacabinetul sau privat. Erau numai iameni amarati acolo... nici nu vreau sa-mi mai amintesc. Mi-a fost rusine de mama ca am pus-o sa faca un drum degeaba de la Deva la Cluj si retur, in loc sa o las sa se opereze la Deva, unde totul a decurs perfect si s-a rezolvat in 3 saptamani, prin plata CAS-ului, etc. La Cluj astepta 7 ani dupa proteza!”, a scris cineva.

 

Singura soluție pentru aceste cazuri este întocnirea unor plângeri la DSP Cluj și la conducerea Clinicii. În cazul în care nu se iau măsuri, o altă soluție este demascarea publică a cazului, singura măsură care mai pare să funcționeze în România. 

coral1_1_1.jpg
8-9-2017, 14:54
109 vizualizări
24 comentarii
Andi9-9-2017, 22:04
va dati seama, ca barbat sa mergi la o consultatie la ăsta, sa nu stii ca e homalau si sa te puna sa te dezbraci..... nu vei stii niciodata la ce se uita si daca te-a dezbracat pentru ca chiar era nevoie, sau ca sa se uite mai bine la partile tale intime
homosexualii sunt mult mai agresivi ca cei hetero( normalii), de aceea insista sa se tina de mana pe strada, ca sa fie vazuti, sau sa se mangaie unul pe altul prin restaurante si in general unde este cat mai mult public, ca sa vada toti cat de adevarata e dragostea lor
miti11-9-2017, 9:22
...cum stii tu cu homalaii, esti profesor vad
system9-9-2017, 17:55
Singurul vinovat este asistentul.
pacient9-9-2017, 8:01
La policlinica nu pica asa de bine spaguta. La Interservisan primeste bani buni la consulatii dar grosul il ia la clinica. Nu doar Tomoaie ci toti medicii de acolo is niste spagari ordinari. Au pus la punct un sistem diabolic de a incasa bani grei. Atat de la CASS cat si de la pacienti in plic. Poate cineva ar trebui sa se sesizeze.
Eu9-9-2017, 1:52
O matusa s-a operat recent, i s-a cerut spaga 1200 Euro bani pe care i-a si dat
Doru10-9-2017, 23:49
Sa mearga la DNA toti cei care i-au dat spaga imputitului, sa vada si el din fundul beciului cat de jos a ajuns.
Murphy8-9-2017, 23:59
genunche si gocartroza! mersi, parerea respectivului isi clarifica valoarea :))
uru9-9-2017, 8:10
nu este singurul medic de la policlinica de pe motilor si nici singura specialitate unde medicul te trateaza cu dispret si te asteapta la cabinetul privat pardon la unul din ele
nik9-9-2017, 20:17
asa este si la urologie stai la calmane pina te saturi sau te ducem in 10 min la lukmed scoti banu in doua ore iesi sanatos
Hmm8-9-2017, 18:37
Doctorul respectiv e mare spagar. Nu stie meserie dar pune diagnostice inaginare. Spaga sa fie grasa.
dfvwbs8-9-2017, 15:52
Tomoaia e homosexual pt cine nu stie......
nic8-9-2017, 15:57
Si ce are homosexualitateacu marlania?
victor8-9-2017, 16:40
ce are, nicule? dereglari pe la creier are, nu prea te duce capul?
wow8-9-2017, 16:58
se pare ca esti chiar tu cu piciorul pe frana, mai victore;

cu homosexualitatea te nasti. rasfoieste si tu cu curaj google-ul si vei avea marea dezamagire sa afli ultimele studii in acest caz.

marlania este o alegere premeditata.

@nic8-9-2017, 17:36
Era un avertisment pt cei care au tot dreptul sa nu-i plac pe bulangii pt a nu se duce sa fie tratat de un bulangiu. Plus gunoi infect in cazul asta....
Conf.8-9-2017, 18:02
Pt "wow" - Drăguță, dacă tu de pe google îți iei "informațiile" și "Ştiinţa", nu putem decît să te compătimim.
@Conf8-9-2017, 18:26
hai ba desteptule,bine ca iti iei tu carti de la Academia Romana,ne lasi?! mari oameni de stiinta folosesc internetul,google pt informare,dar romanul tot vrea sa para cel mai cel..
Burdujel8-9-2017, 19:57
Internetul aka Facebook (in cazul vostru) e locul umde orice prost poate scrie orice.
De exemplu ca te nasti homosexual, ca nu e o boala de cap.
Se gasesc evident, destui care sa-i creada.
Jomosexualii sunt niste bolnavi.
măi burdujel8-9-2017, 21:52
… te doare tare capul? dacă nu, atunci tu esti dovada vie că prostia nu doare. bulangereala, ca să stii si tu e o chestie genetică si dacă esti bulangiu ai sanse mari să mai ai si alți bulangii in familie. personal am cunoscut bulangii care erau oameni superfaini si de cele mai multe ori uitam ca si-o trag in kur. asta asa ca să stii si tu. să nu mori prost. prostule.
@ măi burdujel9-9-2017, 5:44
Esti amuzant!! Dupa cum ai folosit sintagma ,,chestie genetică", imediat ne-am dat seama ca nu ne vorbeste oricine, ci un om cu 12 clase!

Liceul tot pe google l-ai facut?
măi burdujel9-9-2017, 18:35
te rog eu frumos să nu te superi că te-am făcut prost însă eu asa procedez cu prostii, le spun că sunt prosti. câtă vreme poți numi gheii bolnavi psihic eu te numesc dobi. am cunoscut ghei ok si ghei naspeti. după cum am cunoscut si neghei ok si neghei naspeti. nu este ceva legat de sănătate mintală sau de abuzuri in copilarie.
@ măi burdujel9-9-2017, 21:11
:-)))))

:-)))))))))))))))
@@mai burdujel10-9-2017, 13:13
Mai burdujel, tie iti bate lantu rau, un popo e bolnav mintal si asa va ramane