Social

Cluj: Bărbat FILMAT când îndoia ștergătoarele mașinilor de pe o stradă - VIDEO

  



 

Un bărbat nemulțumit că mașinile erau parcate pe strada lui, deși nu îl încurcau, a trecut la îndoit ștergătoarele de parbriz. 

 

Parcat in aceasta zona, fara a bloca accesul la curti. Persoana respectiva a indoit stergatoarele la 6-7 masini”, a explicat șoferul păgubit.

 

Se pare că bărbatul locuiește pe strada respectivă și a vrut să se răzbune pe șoferii care parchează acolo. Ghinionul lui a fost că într-una dintre mașini era o cameră de filmat, care s-a activat când acest s-a pus pe ”treabă”. 

 

Clujenii cer intervenția poliției, în acest caz, pentru a-l pedepsi pe acest bărbat care distruge mașinile. 



coral1_1_1.jpg
20-3-2018, 17:02
493 vizualizări
52 comentarii
advocat22-3-2018, 9:37
Domnule avocat, nu vad ca a distrus sau le-a adus in stare de neintrebuintare, le-a indoit ca is elastice, oamenii s-au saturat de atatia nesimtiti din Cluj si in special din alte locuri .
Mihai21-3-2018, 19:33
Sunt Avocat , luati de cititi si bagati de seama , ce patesc oamenii precum individul din imagine

Art. 253

Distrugerea

(1) Distrugerea, degradarea sau aducerea în stare de neîntrebuinţare a unui bun aparţinând altuia ori împiedicarea luării măsurilor de conservare sau de salvare a unui astfel de bun, precum şi înlăturarea măsurilor luate se pedepsesc cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă.

Respectivul domn , daca i se blocheaza accesul pe trotuar s au in fata portii nu isi face dreptate singur , ca exista legi , ca altfel el va fi sanctionat dur pentru distrugere.
Nu are nimeni voie sa isi faca dreptate , sunt organe abilitate care i au masuri in orice scopuri
si mijloace .
In cazul de fata trebuia contactacta Politia Locala din Cluj , la nr, 0264 955 si situatia era rezolvata , prin amenda , si ridicarea , dupa caz a autovehiculului daca contravine legii in vigoare si ocupa calea de acces a spatiul pietonal s au este oprit/stationat , in fata portii de acces sau a garajului unui apartinand unui imobil in parte ( casa particulara / apartament ).

Asa ca respectivul nu a procedat conform legii in vigoare si va fi sanctionat atat el cat si conducatorii de vehicule in cauza din clipul video.

De aceea sunt legi ca noi cetatenii sa luam masuri si sa anuntam sa isi faca datoria ca doar sunt toti platiti de banii contribuabililor ( cetateanului ) , si aici ma refer la Politia Romana , Politia Rutiera , Politia Locala , Ambulanta , Jandarmeria Romania cat si Inspectoratul pentru Situații de Urgență atat din Cluj cat si din celelalte judete ale tarii , deoarece sunt servicii de stat platite din banii cetatenilor romani , singurul serviciu care este privat si este pe banul sau , este Smurdul care se intretine pe banul sau si nu a cetateanului.
Cetateanul doar daca doreste sa ajute prin cedarea de cei 2 % din impozit pe venit o poate face dar nu este obligat , poate ca cei 2 % sa ii distribuie in alt cont a unei Fundatii sau Asociatii de caritate indiferent de natura sa , ori daca nu doreste sa ii distribuie i se duc automat in bugetul statului.
Sper ca v am lamurit pe unii !!!
In rest toate cele bune si aplicati legile nu faceti dupa cum va taie capul ca veti fi si poi pusi la plata , lasati oameni buni sa isi bata altii capul ce sunt platiti de noi , cetatenii
Emil21-3-2018, 19:41
Esti ruda cu Liviu Alexa? Sa iti fie rusine daca esti intr-adevar avocat si scrii in modul execrabil pe care ni l-ai oferit. Problema si mqi mare este faptul ca esti doar unul din multii care termina facultati si ocupa posturi valoroase, insa valoarea lor este nula.
@emil21-3-2018, 19:54
ce ai patroane?
@ @emil21-3-2018, 19:55
Da' tu ce ai??
Dan manastur21-3-2018, 20:31
Mai Emil, este un Dr (Mengele poreclit), care vrea sa ajute, il găsești in alte comentarii, e f drăguț si prietenos, am apelat si eu odată si m-a lăsat fără vârf.
Dr Ciomu22-3-2018, 7:23
Eei, mai gresete omul, dar intodeauna am vindecat, normal, ce s-a amputat nu s-a mai imbolnavit, deci? Asa ca de va doare capul veniti dragii mei, ca va scot eu gargaunii si vocile!
Da22-3-2018, 11:49
Sa începi cu ma-ta, și venimmmmmm.
Stai pe-aproape!
poov21-3-2018, 19:15
Total de acord, sa fie prins si pedepsit.

Dar inainte, cele 6-7 masini sa fie ridicate si duse de acolo pentru ca sunt parcate ilegal
Sergiu21-3-2018, 16:07
Ce atâta tam tam.
Cei care au parcat neregulamentar să plătescă amenzi.
Cine a produs pagube să fie dat în judecată pentru distrugere.
laudatio21-3-2018, 15:24
Bravo domnule, sa se planga cotetarii de vinituri obraznice si indolente, ca nuuu-iii biinneee la cluuujjj!
Hmm21-3-2018, 11:47
Pare a fi zona marasti-groapa-dambovitei. Acolo e dezastru in zona caminelor studentesti. Parcheaza satenii si in copaci nu doar pe trotuare.
boc ancu21-3-2018, 17:58
Acolo-i floare la ureche, sa vezi zona de la Clinicilor in sus pana pe Observator. Nici aia ce stau la case nu-si parcheaza in curte ca nu mai iasa pana la vacanta.
Hopaaa21-3-2018, 9:54
A procedat corect. Plin de tigai cu numere de alte judete pe trotuare, intrari in bloc sau curte. Unii mai curajosi isi lasa conserva pe locurile cu abonament. Ne-am saturat de vinituri.
Indefinit21-3-2018, 13:17
Omoara-te atunci daca te-ai saturat sau daca nu fa parcari! Vinitura esti si tu pe pamantu asta,ghiolbanee!!
Mo21-3-2018, 16:40
Sa s*** pula jeg de vinitura ce esti
Calin21-3-2018, 9:53
Trotuarele sunt pentru PIETONI!!! Pistele de biciclete sunt pentru BICICLISTI!!!
Doar strada e pentru masini.
Moc an21-3-2018, 5:50
Am vinit la Cluj cu mosina luata din Jermania care o fost la un doctor batran si o stat in garaj si nu o fost rulata ca si daca era aia au drumuri bune. Asa ca mama si tata or vandut doua juninici si cateva oi si m-or tremis sa fac scoli la facultate de lebede si amu is la Prot Mediu anul 3 terminal si m-oi angaja pe la Stat. Ca aici am de stat nu de lucrat si am venit si cu mosina pe care o arunc pe strazi pe unde se poate sa nu mi-o redice boahterii de la locala ca recuperatu ii mai scump ca mosina. Si ca mine mai sintem multi, vreo 30 mii cee bineeiii laaa Cluujjjjjjj!
Hmm21-3-2018, 9:50
E bine daca ar pleca vinituriile. Dar trag aici ca la miere de rau ce e. Toata tara vine la Cluj@ de nu mai putem respira de vinituri.
Criculae21-3-2018, 12:50
Vin aici, pt ca au dreptul sa aleagă ce e mai bun pt ei, si au auzit de Manastur inca din Parlament, si clujenii le plac pt ca sunt deștepți, perspicace, si voteaza constant si corect de foarte mulți ani.
Moc an21-3-2018, 14:39
Deacord, sunt perspicaci.
gusti21-3-2018, 14:53
Numai mutre noi, iesi pe strada si nu mai recunosti pe nimeni ,de zici ca esti in alt oras
@Moc an21-3-2018, 15:39
Și eu sunt DE ACORD.esti cel mai perspicaci, când te caci.
Moc an21-3-2018, 16:40
Dar de unde stii tu cand ma c..c? Sunt perspicace, vad ca-mi urmaresti Nutella, dar moca e doar acolo, pe Motilor. A mea e otravitoare ca-i acida, arde prostii si lingaii, mai bine acolo in subsol, e calda mereu, vine pe teava canalizarii, direct in pahare, cani, carafe, unii si-n galeti aduna ca deh, familie grea, renumeratie ( sic) mica, pretentii, diverse. Hai salut ca mi-a sosit pizza!
@Moc an21-3-2018, 17:49
Sa ma iei de ea , cu ma-ta jegoasa nenorocita și ordinara, berbecule. Sa pui Nutella pe pizzda , fraiere, și servește-i și pe ceilalți din familie ca draga le e sula cu cacao.
Dan manastur21-3-2018, 0:39
Invidioșilor, nu sunteti ca Sile.
El învârte, sucește, răsucește, va casca gura si va bagă p..a.
Aloo Politia !20-3-2018, 23:56
Speram ca dosarul penal al individului este deja pregatit, la fel ca in orice alta tara civilizata din UE.
dosar21-3-2018, 12:02
dosar pentru?????? nu pare in video sa fi RUPT vreun stergator !!! DOSAR PT ATINGERE DE STERGATOARE???
Carlos21-3-2018, 13:54
Care defapt sunt niste lamele.. initial speram sa vad un zmeu care indoaie bratul stergatorului... cand colo, apucaturi de mamaie, bemiar pla
Ion A.23-4-2018, 11:55
amenda pentru el, dar numai dupa ce ii rupe in amenzi pe aia care, in loc sa parcheze oriunde, numai ilegal sa nu fie, incurca traficul cu cotigile lor
normalitate20-3-2018, 23:17
Zi-le clujeni rachiteleni si trage apa dupa ei!
:)))21-3-2018, 8:18
te numesti normalitate?cine p..a mea te crezi de ne faci pe toti rachiteleni handicapat prost ce esti sa iti iau neamu in p..a
@normalitate21-3-2018, 13:55
Sa ma labuiesc in c.ur la tine bai latraule
Cocalarul20-3-2018, 23:03
Trebuie luat numarul masinii proprii,daca are,si trecut la actiune.(pene,zgirieturi etc).Dinte pentru dinte-ochi pentru ochi.In cazul asta ”merge”o fraza a lui Mircea Badea de acum citiva ani,cind intr-o dimineata l-a sicanat unul in trafic:”cu un gunoi trebuie sa te comporti ca un gunoi.”P.S.Nu v-ati pus niciodata intrebarea de ce sint masini zgiriate,aparent fara motiv ?
Ziar de Cluj20-3-2018, 19:36
Este fratele mai mic a lui Alexa. A vrut sa scoata o stire.
Bocila20-3-2018, 19:52
A vrut sa scoată maciuca din ma-ta.Era amantul bou al proastei.
O daaa20-3-2018, 20:31
Cum se imflameaza slugile lui Alexa :))))) 1% :))
@ O daaa20-3-2018, 22:18
Trollule de aici care care te legi de "sile" nici nu-ti dai seama ce erou ai facut din acest personaj prin raspandirea ideilor lui. Ai cazut in propria ta capcana.
@@O daaa20-3-2018, 23:56
Vezi-ti de treaba, imbarligatorule si lasa omul sa se exprime liber, nu-i încalca dreptul , câștigat cu atâta truda in Cluj-Napoca. Bine ca-l avem pe primar de partea noastra, si ne mai da cate ceva din beciul igrasios.
@@O daaa21-3-2018, 1:07
Nu esti Sile, esti un terchea berchea ce posteaza aiurea doar, doar sa demonstreze cat e de prost Sile , criticul piticului. Face parte din echipa de subinare prin defaimare, calomnii, etc al celor ce mai au ceva de spus, in afara de linsul obedient al dosurilor bociste. La fel de multe postari semnate Dan Manastur, Bocila, Bocian, bocet, moc an, etc. De multe ori scrie agramat sau foarte vulgar ori ca in cazul de fata, fara nici o legatura cu articolul. O metoda securista folosita de DIE in occident pentru a defaima disidentii. Cam acolo a ajuns paranoia unora.
Burdujel21-3-2018, 8:22
Tu nu ești cumva prostul Clujului, ăla care vrea sa-l extermine pe Boc și Tise?
toata ziua buna ziua21-3-2018, 12:03
M U I E ALEXA
liviu alexa 21-3-2018, 13:37
Sunt un gunoi de om,recunosc....nu va certati pe seama mea! Eu l-am pus pe varu sa faca chestiile alea! Asta sunt,un mincinos si un om de nimic!
Subsemnatul21-3-2018, 13:51
Nimeni nu m-a pus nimic, e doar conștiința mea cetățenească de clujean, căruia ii place orașul , cu bune și rele și dacă nu pot face mare lucru, nici nu încurc,mai puțin pe aia care urla zi și noapte despre Boc , Tise și despre ce nașpa e Clujul.
Cob Lime20-3-2018, 18:14
Foarte bine. Toti s-au obisnuit sa parcheze unde au chef si nimeni nu-i amendeaza.
Serios ?20-3-2018, 23:59
Te pomenesti ca e strada lui taica-so si nu stim noi. Poti veni cu acte, daca detii ceva in acest sens.
justitie20-3-2018, 17:52
politia s ia masuri sa le ridice masinile smardoilor alora de parcheaza pe trotuar si sa le dea amenzi sa nu mai aiba bani nici de camere video
Irina21-3-2018, 16:23
se vede clar ca masinile NU sunt parcate pe trotuar.
:)20-3-2018, 17:37
Ala e membru PSD. L-am vazut azi cand intra in sediu.
Emil20-3-2018, 17:33
Ala e iubitul lui Liviu Alexa, nu stia care e masina cu care a mers Liviu la alti dosnici de pe acea strada.
@Emil20-3-2018, 19:31
Avea in mâna si o maciuca, a spus ca lui ma-ta ii place asa dur.
G20-3-2018, 23:10
Alex polițistul din Gheorghieni de la rutieră