banner-castane 160-600_1.jpg

Social

Cluj: Angajat de la Selgros bătut de un client

  



 

Un angajat de la Selgros Cluj a fost bătut de un client care s-a dus să returneze mărfuri. 

 

Conform primelor informații, clientul s-a prezentat la magazinul Selegros, din cartierul Someșeni, pentru a returna o serie de produse.

 

Bărbatul a intrat într-o dispută verbală cu angajații și a izbucnit un scandal, unul dintre vânzători fiind lovit cu pumnul. Se pare că angajații nu au vrut să îi primească înapoi toate mărfurile cumpărate.

 

Poliția a fost chemată la locul incidentului și a deschis un dosar penal. Autorul agresiunii are 38 de ani și este din Cluj-Napoca.

coral nou_1.png
6-6-2017, 16:13
701 vizualizări
9 comentarii
hihi !7-6-2017, 7:07
Si batausul asta era tot cocalar , nu-i asa ? Vai de capul vostru de tzaranoi la fel ca cel ce va conduce !
hm !7-6-2017, 3:50
Uite de-aia rad ungurii si nu-i stimeaza pe bocii care-i sufoca in cluj cu primitivismul lor secular . Bocii astia n-au trait in orase decat in procent de 5% si chiar si atunci erau slugi la unguri . Acum sunt la prima sau a doua generatie de oraseni dar le mai trebuie inca o suta de ani sa devina civilizati .
un guru7-6-2017, 7:02
Lasa ca-i bine. Ungurilor le-au trebuit 1000.
clujean7-6-2017, 11:46
....si-s tot necivilizati.
faradelegi6-6-2017, 17:44
Mi se pare lipsa totala de respect,sa nu poti returna marfa inapoi.Adica ce Magazinele nu isi asuma nici o raspundere,si nu ofera nici o garantie la produse???Clientul ar trebui sa aiba dreptul sa returneze marfa,indiferent de motive!!!
Magazin6-6-2017, 18:43
Haine purtate la diferite evenimente (nunti, botezuri, etc) și apoi returnate sub diverse pretexte , asta ți de pare bun simt la românașii noștri ???
esti prostia pe pamant6-6-2017, 20:19
Doamne fereste sa te inmultesti la ce iti coaca bila!!!!Orice produs are garantie sau termen de expirare ,dar sa vrei sa returnezi produse asa cand ti se pune pata e tare de tot!!!
anonimus7-6-2017, 2:51
si eu la firma x unde lucrez luam retur de la clienti, dar in aceasi timp refuzam tot ce a avut urme de montaj sau is aduse inapoi deteriorate, mi se pare cv normal sa nu iti ia ceva inapoi ce ai folosit ca patronii firmei x sau y nu osa arunce produsul sau sa il deie mai ieftin ca ii mai usor sa puna angajatu sa plateasca produsu respectiv ca firma nu il mai poate vinde ca un produs nou si mi se pare normal ca angajatii sa fie atenti si sa refuze orice ce pare in neregula, ca nici eu nici alti oameni nu lucram doar asa sa platim batjocura altora si din puct de vedere a clientilor nu cred ca ii convine la careva sa deie suma x de bani pentru ceva deja folosit
victor7-6-2017, 9:20
Orice ar fi NU_TI faci dreptate cu pumnul !
Exista Protectia Consumatorilor daca nu exista o intelegere amiabila dar nu dai cu pumnul .
In Ohio la romani schimba produsul dupa maxim 48 ore la magazine de bricolaj...pentru ca luau o drujba (de exemplu) o foloseau 28 de zile si o aduceau inapoi dupa ce-si terminau casa . Asa si aici , cumpara de la magazinul x boxe de 40 mil. sau un tv de 160 cm sa se dea mari fac un chef si dupa vin cu ele inapoi .
Astea toate atrag noi legi care tot pe consumatorul corect il afecteaza ...asta e.