Social

Cine este cel care i-a tăiat cu sabia pe agenții Scutul Negru, în Romantic? Procurorii au refuzat arestarea lui

7
Distribuie
  
14
  
  
  



 

Tânărul care i-a tăiat cu sabia pe cei doi agenți Scutul Negru, duminică dimineața, în clubul Romantic, a mai avut probleme cu legea.  

 

Flaviu Breaz, în vârstă de 29 de ani, a mai devastat în 20 ianuarie un magazin din comuna Florești, pentru că nu i-a plăcut cum miroase în interior.

 

Tânărul a fost reținut pentru 24 de ore, dar procurorii au refuzat să îl prezinte în fața judecătorului cu propunere de arestare pentru 29 de zile, pe motiv că nu ar reprezenta un pericol social.

 

În dimineaţa zilei de 26 ianuarie, Poliţia municipiului Cluj-Napoca a fost sesizată prin serviciul unic de urgenta 112, despre faptul că, în incinta unui local public din municipiul Cuj-Napoca a izbucnit un scandal.

 

Poliţiştii au intervenit la locul indicat, unde au identificat doi bărbaţi agresaţi, de 31 şi respectiv 41 ani. Persoanelor rănite li s-a acordat primul ajutor la faţa locului, ulterior fiind transportaţi la UPU 1 Cluj-Napoca pentru acordarea îngrijirilor medicale.

 

Din cercetările efectuate a rezultat că între cei doi bărbaţi şi un tânăr de 29 ani ar fi avut loc un conflict spontan, pe fondul consumului de alcool, iar acesta   i-a agresat, provocându-le leziuni la nivelul capului şi membrelor.

 

Agresorul a părăsit localul şi este suspectat de poliţişti de săvârşirea infracţiunii de tentativă de omor, cercetările fiind continuate sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul Cluj.

 

Poliţiştii desfăşoară cercetări pentru identificarea şi prinderea suspectului.

 

Infractorul din Romantic s-a mai CONFRUNTAT cu Scutul Negru, după ce a distrus un magazin din cauza unui parizer

coral1_1.jpg
27-1-2014, 14:45
448 vizualizări
21 comentarii
gogu11-2-2014, 12:49
Un lucru e clar ... lumea e maxim de frustrata si isterica, comenteaza orice oricat despre oricine...de la foamea de parizer romanii trec la foamea de dreptate .... ahahaah. Bivolilor daca aveti ceva de spus iesiti in strada, acolo sa va vad curajul
checka28-1-2014, 15:33
http://old.clujeanul.ro/articol/ziar/cluj/drumul-lui-flaviu/1257/
mai bine te tineai de fotbal :)
Protonic28-1-2014, 9:44
Nu ne este permis sa ne facem singuri dreptate.
Fiecare sa plateasca pentru ceea ce face.
Daca individul a cumparat salam stricat atunci trebuie sa depuna plangere la protectia consumatorului si sau Directia sanitara.
Patronul cumpara marfa pe baza de Certificat de garantie si/sau calitate si nu o gusta.
andy28-1-2014, 1:10
In primul rand o sabie adevarata taie ,il al doilea rand din poza aceea sabie e de artizanat,
in al 3-lea rand nu le plangeti de mila la ce-i de la scutu negru ca si ei au bagat in spital multi
tineri nevinovati,ai e reversul medaliei si au stat pe arest cateva zile si nu mai stie nimeni nimic.
Cred ca daca avea un pistol pe post de bricheta cum sunt la multe artizanate era cu sigurantau un criminal in serie.
oty28-1-2014, 2:27
ai mare dreptate andy,cand s-a dus Benche cu Marian si cu inka vreo 10 de la Scutul Negru si l-au nenorocit in bataie pe Baias parca nu a fost asa grav,au fost 10 pe unu,akuma a fost unu la trei si vai ce mare tragedie,aia nu erau in timpul srviciului ci erau la distractie si au agatat si ei,mai ales cheala aia batrana nu stiu ce mai vrea,stie ea care
eu!!!!28-1-2014, 11:49
PT..ANDY SI OTY...IN PRIMUL RAND VA DAU LA..M..UIE!!!ASSA...IN AL DOILEA RAND ..SABIA DIN IMAGINE NU E AIA....IN AL TREILEA RAND ASA DE TARE TAIA SABIA CARE O AVEA DE IA RETEZAT LA UNU SCALPUL FF USOR..SI LA CELALALT MUSCHII SI TENDONUL DE LA MANA SI LA CAP TAIAT...SI IN RESTUL RANDURILOR CA SA STITI SI VOI FEMEILOR NU ERA SCUTL NEGRU ACOLO!!!SPER SA APARA CAT DE REPEDE FILMAREA SA NU MA BATETI DIN PI..DELE DE GURA!!!!!!

ovidiu27-1-2014, 23:10
se umple clujul de samurai, pistolari, jucatori de golf si boxeri :))
eu27-1-2014, 18:53
totii care punetii botu la ce scrie in ziarr sunteti niste botanisti cu B mareeee si niste fraieriiii cum sa credtei ca ala a mers iin magazin si nu ia placut cum miiroazeee si a facut scandal muiiii la ziarrrrr sa va ia naibaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa de oamenii fara viitorr ....baiatu asta era sa moara ca a cumparat un salam scticat ddin florestii produse expirateeeee oamenii buniiiiii sii tot patronul a avut tupeu si a sarit in sus .....
lil_me27-1-2014, 22:26
Da, si daca ti se intampla sa cumperi ceva expirat te duci ca un cretin si devastezi magazinul ca asa e corect. Suntem oameni fara viitor pentru ca citim un articol dintr-un ziar si ne exprimam parerea in legatura cu un comportament clar antisocial, iar tu esti o persoana cu un mare viitor exprimat clar din modul in care scrii si in care gandesti ........sper sa intelegi sarcasmul.
xyz27-1-2014, 23:52
da uita ma ca n-a murit si era sa omoare el pe altii ca e smecher!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@eu28-1-2014, 10:38
Ba' limbric! Cred ca tu ai pus botu' in ceva ''praf'', dupa halul in care scrii aici.
Cand te trezesti, mai incearca odata sa postetzi, poate-ti iese ceva inteligibil, om de maaaare viitor ce esti tu!
eu27-1-2014, 18:26
http://old.clujeanul.ro/articol/ziar/cluj/drumul-lui-flaviu/1257/ ce-a fost si ce-a ajuns.....rusine....
gigel27-1-2014, 17:07
Sa il bage putin la racoare sa faca aia cremvusti din el
AaA27-1-2014, 15:13
Sa inteleg ca un barbat care fura 2 gaini sa isi hraneasca copiii, reprezinta un pericol social, primeste 20-30 de zile de arest, dupa care e condamnat la 5-6 ani de puscarie.
Rebutul asta al societatii, nu reprezinta nici un pericol social, dupa ce a devastat un magazin ca asa a vrut p*la lui, iar acum a atacat si ranit cu sabia 2 barbati. GENIAL !!

Multa m*ie justitiei din Romania, care de la revolutie incoace, apara toate jegurile astea ce se auto-intituleaza interlopi.
De acord cu tine27-1-2014, 16:14
Justitia e ca powla la noi in tara!
Stefan27-1-2014, 16:16
Cel care fura 2 gaini pentru a-si hrani copii este si ala HOT si trebuie, la fel, ca si golanul asta sa raspunda in fata legii. Legea trebuie aplicata tuturor. Iar a fura pentru a-si hrani copii nu este o circumstanta. Nu cred ca daca ar fura de la tine ai fi tot atit de indulgent. Cei care aveu gainile au muncit pentru ele. Hotul de gaini de ce nu munceste? Cind vom vedea lucrurile corect, poate atunci vom avea si noi o justitie normala.
AaA27-1-2014, 16:20
Stefan, ai dreptate, insa eu am vrut sa subliniez cat de corecta e justitia, nu sa iau apararea celor care comit furturi. De obicei asa se intampla, cei care merita sa fie aspru pedepsiti scapa de puscarie, iar cei care nu au pus viata nimanui in pericol, infunda pucaria ani multi.
kle27-1-2014, 17:27
Pentru astia care nu aveti habar cu ceea ce sa intamplat ar fi mai bine sa nu discutati aiurea si sa va vedeti de treaba si sa nu doriti nimanui rau,sunt multi in clujul asta care se agata la scandal si merita ceea ce primesc.
AaA27-1-2014, 19:02
Nu ma intereseaza daca cei de la paza meritau sau nu sa fie agresati. Ma intereseaza strict faptul ca gunoaiele care ar trebui sa faca ordine in tara asta, au considerat ca atacatorul nu reprezinta un pericol public. Un om care devasteaza un magazin, ataca oameni cu sabia, ti se pare ca nu reprezinta un pericol ?
un om7-2-2014, 14:48
ba da ai dreptate .ar trebui sa se faca ceva in privinta drogurilor .de ce nimeni nu vorbeste nimic despre acest flagel ce a cuprins Romania ?pt Kle imi place ca ai o parere sa de buna despre agresori ,sper ca intro zi sa-ti parcheze si tie o sabie in cap si atunci o sa te contactez sa vedem daca ti-ai schimbat opinia ,,durule "
unu11-2-2014, 20:59
BREAZULE ai pus o!!!!!Milu pe care l-ai tăiat are multi recidivisti frati adevarati care te v-or face fetitza unde te va prinde!!! Nu uita!