banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg
Image 1 of 2

Social

Caz șocant în Piața Mărăști. A căzut în refugiul de pietoni și a murit: La 112 nu au răspuns!!! - VIDEO

  



 

UPDATE

 

Clujenii care se aflau în Piața Mărăști au susțin că au sunat la 112 pentru a chema o ambulanță, dar medicii au sosit abia după 15 minute. În plus, în prima fază nici nu a răspuns nimeni la apeluri. ”Am sunat la 112 și nu a răspuns nimeni. Cum e posibil așa ceva”, a spus un clujean

 

Bărbatul a cazut pe asfalt și s-a lovit la cap. 







 

------------------------- 

Un bărbat de 54 de ani a murit vineri, 31 august, în Piața Mărăști, în refugiul pentru pietoni. 

 

O persoană de 54 de ani din Cluj-Napoca se afla pe refugiul pentru pietoni și echipajul sanitar a constatat decesul”, a precizat Poliția Cluj. Incidentul a avut loc în jurul orei 11.30.

 

Persoana s-a și lovit la cap, dar nu se știe care este cauza decesului, urmând ca acest lucru să fie stabilit ulterior. Cert este faptul că acesta nu a fost lovit de vreun autoturism. Unii martori au speculat pe grupul Info Trafic jud. Cluj că bărbatul s-a împiedicat și s-a lovit la cap, dar încă acest lucru nu s-a demonstrat. 

 

Foto: Utilizatori Info Trafic jud. Cluj

coral1_1_1.jpg
31-8-2018, 12:20
281 vizualizări
34 comentarii
Ion2-9-2018, 11:57
Ce oameni prosti...asistati sociali cartier de muncitori...cum sa ii zici "nesimtitilor" la medicii de pe ambulanta?
omg1-9-2018, 19:53
asta e guvernul psd. zero bani pt sanatate. ambulante defecte
Eu 1-9-2018, 0:43
Nu mai intervine nimeni ....doar pentru a filma
bulka1-9-2018, 16:44
sa se laude mai apoi, baiul e ca nu suntem pregatiti pentru astfel de interventii se simte lipsa cursurilor de prim -ajutor, ar trebui bagata materie obligatorie in scoala.
bagau1-9-2018, 19:13
Tie dejeaba ba tarane, nici sa baje abecedarul ca tot prost ramai, bagati-ai...
Florin Martin1-9-2018, 0:16
am fost acolo si omul sa oprit si i sa facut rau si a lesinat si a dat cu capul de refugiul de pietoni ,a ramas inconstient si a sangerat ./nimeni nu a intervenit asupra faptului ca omul sangera eu eram copil si nu stiam ce safac dar nimeni nu a intervenit si au scos telefoanele si au filmat .omul a fost resuscitat dar inzadar pt ca ambluanta a venit dupa 30 min ,si 15 min ma tinut si pe mn la telefon ca nu este ambulanta libera si in 30 min a zacut mortul pe jos .Este vina dispeceratului nu a paramedicilor
Husseinn31-8-2018, 23:52
Bai Adalbert, zici ca ai sunat la o ora și a venit salvarea după 15 minute .
Ma tu ești prost, spune sincer?
BagPula in Lume si ti-o fac cadou1-9-2018, 12:44
Proasta e mata, si invata sa citestii incultule.
Husseinn1-9-2018, 13:08
Ma-ta e cea idioata și se scrie despărțit, idiot de ungur poponar.
De la 10,54 pana la 11,04 după creierul tău rânced sunt 15 min. Așa-i idiot de ungur nespalat?
Da, "ori cum " ai face și ai spune idiot ungur handy, sa știi ca mat.a e mândra de așa un prostalau ca tine. Câteodată e mai bine sa taci sau sa nu rămână scris nimic după tine, decât sa elimini orice dubiu ca nu ai fi tâmpit, ungure măgar.
Husseinn1-9-2018, 13:20
Sa "citeștii”cu atenție și cum ma-ta ai trecut prin gimnaziu, ungure spurcat?
mario31-8-2018, 15:33
Daca e adevarata informatia ca ambulanta a ajuns dupa 30 de min. cei de acolo ar tebui trasi la raspundere.
Cum sa ajunga in 30 de min in centrul Clujului?
peeeeeeeeeeeeeeeeeentru31-8-2018, 15:37
caaaaaa pasajele subterane nu mai functioneaza si portalul pentru teleportare e folosit de boc sa ajunga mai repede la fundul lui Iohannis
mario31-8-2018, 15:58
Nu ced ca se poate invoca in nici un caz aglomeratia.
Stai sa vez aglomeratia cand incep iar scolile.
Singurele schimbari in infrastructura au fost instituirea de noi sensuri unice, sensuri giratorii si schimbari de borduri.
Prostimea untoldista n-are nevoie de pasaje, tuneluri pe sub Taietura Turcului sau un parc de transport public modern ( nu autobuze casate de francezi).
AAA31-8-2018, 16:12
ambulanta a ajuns in timp util . am trecut de 3 ori pe acolo cat timp il resuscitau . povesti de babe ca a ajuns in 30 de minute . altii ziceau pe info trafic ca e intr-o balta de sange . povesti de babe de la coltul strazii ...... am trecut de 3 ori pe acolo . prima data era un echipaj de la salvare , a doua oara mai aparuse un echipaj si doar a treia oara cand am trecut era si politia acolo sa dirijeze traficul . NU VA MAI LASATI PROSTITI DE MEDIA SI DE PULE DE CAL !!!!! SALVAREA NU ARE CUM SA APARA IN 30 DE MINUTE !!!! NU ARE CUM !!!! IN 5 MINUTE E ACOLO MAI ALES CAND E VORBA DE ASA CEVA !!!
PULE DE CAL DE ALE LUI liviu alexa . S U G I P U L A alexa !!!!!
@AAA31-8-2018, 19:24
aaaaa te fooote Alexa,aaaaaaa,asa-i ca-i bine?no atunci taci din gura.
martor31-8-2018, 20:48
Si ieu am vazut ca Alexa o fos pi acolo si lo inpins ca o vrut aista mortu s-al critice ca de ce spune ca boC ii rau si ca no facut nimica la cluj ca ii plin de blocuri printre casi, no ha?
defibrilatie1-9-2018, 18:28
Ba cretinoizi care va legati de Alexa, asta a fost singurul candidat care a propus ca in fiecare zona aglomerata sa existe cate un defibrilator. Ce idioti puteti fi! Va meritati soarta, sa muriti pe strada in stres, poluare sau calcati de masini in jungla urbana pe care o pastoreste dibaciul Boc, un incompetent si papagal de fraierit prostii si tantalaii.
Mălin Bou t31-8-2018, 14:04
Mare erou Rezist a fost,de la Victoriei se trage, efectele gazelor se vor vedea si dupa 95 de ani cand de abia se injumatateste subsanta chimica ucigasa. Jos PSD, iesiti in strada, ne mor oamenii!!!!!
@Malina31-8-2018, 15:09
da proasta mai esti Malina,efectele gazelor din 10 august se vor vedea in curand,urmatorile vor fi simtite de gasca penala,sclavo
generatia gaz31-8-2018, 15:38
^ s-a trigaruit spalatu pe creier , hesteg rezistentule :)))
@generatia31-8-2018, 15:46
vb precum un cocalar,deci sigur esti sclavul ciumei rosii,asistatule
gastroen31-8-2018, 22:41
Da, e generatia gazelor, intestinale.
CLUJEAN31-8-2018, 14:02
Ai trait 54 de ani pe lumea asta ca sa sfarsesti murind din senin in timp ce traversai strada fara sa te atinga vreo masina, foarte trista ironie :(
mda31-8-2018, 15:39
macar de l impingea careva sub masina , s-a dus dracului si spiritul civic la romani
Razvan31-8-2018, 23:43
E ... eficient. Aproape ca muritul in somn. :)
Carmen18-9-2018, 22:32
Scuzati-ma cei ce ați FC comentarii neadecvate de o pers.pe care nu o cunoașteți.voua daca era din fam.va placea acestea comentari
tzeegan31-8-2018, 13:46
L-a omorat si pe asta jandarmii sao l-a gazat? Ce parere aveti,sorosistilor o sa-l folositi si pe asta pe post de victima PSD/Politie/Jandarmi/Biserica/Normies?
muiepsd1-9-2018, 19:57
o sa folosim guvernul dezastrus veorica-dragnea. ambulanta tine de minister. care e subordonat guvernului. daca aloca dragnea bani pt sanatate,"poate aveam si ambulante
Sorina31-8-2018, 12:28
Grupul ala e plin de dobitoci care fac poze in timp ce conduc masinile si își dau ei cu parerea dupa ce vad, ca ei sunt experti la tot si nimic.
dan31-8-2018, 12:49
Dacă ar fi după ei, bietul căzut a fost gazat și bătut de jandarmi.
@dan31-8-2018, 13:13
ori era platit de Soros...
dan31-8-2018, 13:17
Ori de Boc, cu bani putini.
eu31-8-2018, 15:07
nuuuu,Alexa e de vina:)
dan1-9-2018, 1:40
auziti maaai proprietari de cj,fomistilooooor,aveti de lucru:))