banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

”Cascadă” pe scările de la Cluj Arena, în urma ploilor VIDEO

  





Ploile de săptămâna trecută au cauzat mari bătăi de cap infrastructurii din Cluj-Napoca, mai multe străzi fiind inundate, din cauza canalelor care au refulat, deoarece nu făceau față volumului ridicat al apei.

Fără probleme nu a fost nici stadionul Cluj Arena, de pe care apa curgea în șiroaie.

Toată apa de pe acoperișul stadionului a pica direct pe scările de acces, ca o ”cascadă”, în loc să ajungă într-un sistem de burlane special amenajat.




coral1_1_1.jpg
18-6-2018, 17:29
31 vizualizări
9 comentarii
Ayyy19-6-2018, 9:49
Rusine!!!!!!!!!
Semaca19-6-2018, 6:03
Banii aruncati aiurea, in scurt timp se vor aloca sume mari pentru refacerea lucrarii si au de castigat Kiati- Diferiti si alte capuse, cu parandaratul dat altor oameni de bine din Primarie si Cons. Jud. Cati prostalai au pus botul la vot, ce mistio e Arena, Polivalenta, Clujul orasuul comoara, bla- bla. Sui totusi DNA doarme inca la Cluj. Zbori Codruta, zbori....
Murphfy19-6-2018, 22:22
Semacaccccccccccccc, mi-a fost dor de tineeeeeee si de prostiile debitate.
Moc an18-6-2018, 23:40
Ctitoria lui Boc se darama! Ha ha ha!!!..
Eu19-6-2018, 0:02
Si a lui Stefan cel Mare s-a daramat! Hi, hi ,hi!!!...
Boc isi bate joc18-6-2018, 22:38
Intelegeti o data ca la cat e de corupta primaria, nu se poate face nimic.
Nu au cum sa amendeze constructorii care infunda canalizarea orasului, fiindca atunci acestia se vor oftica si vor spune cui au dat spaga prin primarie.

Normal ca exista si "rupere de nori", dar mai nou, la orice ploaie canalizarea refuleaza din cauza ca e plina de moloz.

Ati vazut voi vreodata in Cluj-Napoca constructor amendat ptr noroiul/pietrisul/mazga/materialele de constructii care se scurg in canalizari?
Ati vazut voi vreodata constructor sanctionat din cauza ca de pe santierele lui pleaca bascule cu rotile pline de noroi?
Serios acuma, adulatori sau nu, ce nu va e clar?
Tise18-6-2018, 21:38
Constructia aceasta iesita din putzul gandirii megalomanice a lui Tise, este aidoma lui. Cu interior "gaunos de putred". Am avut ocazia sa parchez pe vreme buna in subsol. E plin de infiltratii, toti stalpii sunt plin de saruri la baza. Nu tine mai mult de 15 ani fara sa-i puna bulina rosie. Si se prabuseste fara cutremur!
cosmin18-6-2018, 17:59
ingineri unu si unu,cum spunea debilul ala mintal de funar,avem oameni foarte bine pregatiti.autostrazile se crapa,blocurile noi sint facute de mintuiala,canalizarile idem,time to go.na sti nimeni ca m-am dus,numa or vedea ca nu-s.
Ion A.19-6-2018, 0:38
Cosmin, inginerii sunt buni, dar trebuie 1. sa li se ceara si 2. sa fie lasati sa lucreze corect; cand din valoarea devizului tu trebuie sa dai 20-40% ca spaga, ori aduci bani de acasa, ori lucrezi prost; sigur, mai ai varianta sa nu licitezi si sa-ti desfiintezi firma; la mareata DNA degeaba te duci cand e vorba de Boc sau Tise, fiindca sunt oamenii sistemului; nu ti se pare curios ca firma Diferit castiga majoritatea contractelor cu primaria, de ani de zile, desi lucreaza prost, incet si scump? food for thought