banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg
Image 1 of 4

Social

Câine ”măcelărit” pe trotuar, în zona FSEGA. Dulăii au scos capul prin gard. Putea fi un copil - FOTO

  



 

Un câine plimbat de stăpân în zona FSEGA a fost înhățat de doi câini catalogați prin lege drept periculoși, chiar prin gardul spațiului pe care îl apărau.  

 

Vreau sa trag un semnal de alarma pentru toti cei care se plimba singuri, sau isi plimba catelul in zona FSEGA, pe langa depozitul de materiale de constructii Tiranasteel. Nu vreau sa acuz fara dovezi, dar ma gandesc ca numai patronul putea lua decizia de a avea in curte 2 spurcaciuni de caini (cred ca rottweiler) antrenati special sa atace si sa ucida. Depozitul are un gard tip grilaj, prin care potaile alea jegoase isi pot scoate capul in strada.

 

In seara aceasta (duminică seara), imi plimbam catelusa de doar 5 luni pe trotuarul de langa depozit, si de nicaieri, din intuneric, au aparut cele 2 potai care au inhatat-o, ea fiind destul de aproape de gard (insa nicidecum lipita de gard sau chiar intrata acolo). Un caine i-a luat boticul in gura in timp ce celalalt tragea de o labuta sa o sfasaie.

 

N-am crezut niciodata ca poti avea sentimente la fel de puternice pentru un catel ca si pentru un om. Durerea si urlete de disperare ale bietei mele Reeva ma bantuie si acum, dar mi-au dat puteri, ca alaturi de alte 2 persoane sa o pot scoate intr-un final din falcile potailor de acolo, speriata si plina de sange.

 

Sper ca tu, cel care ai luat decizia sa iti pui 2 animale ucigase in curte, si sa le lasi atata libertate incat sa poata scoate capul pe trotuar, suficient cat sa inhate pe cineva, sper sa mori in cele mai groaznice chinuri, si chiar sper ca vei fi mancat de potaile alea jegoase.

 

Desi nu sunt niste imagini placute ochiului, totusi voi posta si poze cu ranile produse”, a relatat clujeanul.

 

Patronul depozitului i-ar fi transmis bărbatului că el este de vină pentru cele întâmplate. 

 

În urma discutiei telefonice cu patronul, se pare ca din punctul lui de vedere eu sunt singurul vinovat, pentru ca, pe domeniul public fiind, eu nu aveam de ce sa imi las catelusa sa mearga pe langa gard, si ca ea a intrat la ei si i-a provocat. El nu crede ca rottweilerii puteau sa isi scoata botul si sa o prinda printr-o distanta dintre gratii pe unde lejer bagi un pumn fara sa atingi gratiile. 

 

De asemenea, muscaturile si zgarieturile cu care m-am ales incercand sa o salvez pe Reeva sunt tot din vina mea, pentru ca cine m-a pus sa ma bag sa ii despart, si ca e normal ca am patit asa ceva”, a relatat proprietarul câinelui mușcat.

 

Problema este că în locul cățelului putea fi un copil care trecea pe trotuarul de lângă depozit. Paznicul depozitului este acuzat că a asistat la incident și nu a inervenit. 

coral1_1_1.jpg
17-9-2018, 23:13
220 vizualizări
71 comentarii
Iulius19-9-2018, 14:52
Oare de ce nu mi-a apărut comentariul ???
CLUJUL18-9-2018, 23:10
Clujul s-a implut de caini periculosi fara botnita si lesa.

Aia 2 sunt intr-o curte, dar putea la fel de bine sa o pateasca pe strada.

Nimeni nu le face nimic frustratilor care poseda animale periculoase si le plimba fara botnita si lesa.
contele de monte cristo18-9-2018, 21:53
Unu,daca tii cont de faptul ca ma-ta behaia de placere cand i-o trageam,da,se poate spune ca imi place.
angela18-9-2018, 23:50
da- ti foc !
Contele de monte cristo18-9-2018, 19:31
Caline esti unul dintre milioanele de analfabeti functionali din tara asta inapoiata.Unde mama dracului am afirmat si am repetat ca imi place sa fiu lins de caini,idiotischen?Esti ilegal de prost.Te excita sa fii chiar atat de idiot?


Unu18-9-2018, 19:36
Te dai cunoscator de germana acum ? HA ,HA .HA !Dar capre iti place sa f u t i ?
...18-9-2018, 19:41
ma, tu nu cumva esti "conte de flocesti"?
hehehehe18-9-2018, 20:16

Esti PROST ca POOLA
contele de monte cristo18-9-2018, 15:32
GRIGORESCU,ok,eu cu scrisul,ma-ta cu oralul.Si sa stii ca nu respinge pe nimeni,suje la toti.Ti-a povestit ca la 13 ani a fost sodomizata si,unicul caz in istorie,te-ai nascut tu?De aia pe tine nu te miros si ling cainii,ca puti a kk.
@18-9-2018, 16:52
Pe linga aberatiile pe care le postezi, nu te supara, tu te mai simti cumva si ,, conte ''? . . . Vai de pla ta:) . . . Vezi ca ai probleme la bibilica .
@contele18-9-2018, 16:57

hatereală de 2 lei,se vede de la o poștă că ești f_utut în cap
Calin18-9-2018, 17:22
Imi place ca tot repeti la obsesie faptul ca tu esti lins de animale ,iar altii nu , spune sincer ,faptul acesta te Excita ?
Bogdan18-9-2018, 15:26
Poti sa faci o sesizare la Politie sa isi faca gardul cum trebuie, uar javrele lui sa nu mai muste pe cineva
grigorescu18-9-2018, 15:20


" contele de monte cristo" este un M I S O G I N si un Z O O F I L ....

si-a demonstrat in scris ura fata de femei, (probabil respins repetat de mai multe femei), si prefera sa fie lins de animale (solutia!!!)

















@grigorescu18-9-2018, 15:42
taci in p_izda ma-tii de prost ce esti.
Alex @ @grigorescu18-9-2018, 16:47
Ha, Ha, Ha ! !Ce repede te- ai simtit ! !
jean18-9-2018, 15:04
Hai bai ce dracu, e vb aici de bo$$ de la Tirana. E pe barosaneala!!!!
declic18-9-2018, 14:05
Conform declic.ro conteaza f mult 100 000 semnaturi, cate strang ei la o petitie, dar nu conteaza 3 000 000 semanturi care cer un lucru
dan18-9-2018, 14:34
3 milioane?de unde mah?exact alea s-au adunat anapoda,mortii din Teleorman si alte judete din sud au semnat si ei pun pariu.
Teodosie18-9-2018, 12:19
Un pic de carne amestecata cu o cutie de ace de gamalie rezolva problema.
Sau un cozonac (ceva dulce) cu antigel functioneaza la fel de bine

Cainii morti nu musca.
Teodosie18-9-2018, 17:50
Mori tu mai bine jegule.
Teodosie18-9-2018, 20:26
Stai linistit ca o sa mor. Sigur ca mor, doar nu o sa traiesc vesnic.
Utc Rachitele18-9-2018, 10:58
Firma respectiva are camere de supraveghere si cred ca se va lamuri totul , din ce am vazut pe pagina de fb a plangaciosului si-a scos certificat de la IML si a facut plangere dar nu stiu cum o sa le explice politistilor si procurorului ce cauta el cu mainile in gura cainilor care erau in curtea respectiva , iar faptul ca plangocea îi doreste unui om " sa moara in chinuri " spune totul despre caracterul lui.
attila18-9-2018, 20:53
daca era un copil ,il mai faceai plangacios,ma jeg uman in ce lume traiesti,f** rasa ta de cocalar prost
whatever18-9-2018, 10:02
culmea ca pe acel gard este semnul cu atentie caine rau, daca esti prost normal ca patesti tot felul
radu B18-9-2018, 10:25
''Desteptule''semnul cu ''caine rau''se refera la interiorui locului pazit de caine nu la exterior.
lulu18-9-2018, 11:02
Mah destepule semnul se refera la patron cai cane rau.
radu B18-9-2018, 15:49
Dupa cum scri chiar ca semeni cu ''lulu'' ala de mai demult din Cluj.
whatever18-9-2018, 16:28
bravo radu, a iesit cainele din curte sau cum? daca ai semnul cu caine rau nu te apropii de gard si nu patesti nimic, inteligentule
radu B19-9-2018, 9:21
Poate ca nu sunt eu asa destept ca tine whatever dar eu stiu si am avut caine de paza care pazea incinta si nu trotoarul din fata incintei.!
Cornel30-9-2018, 18:20
multi prosti pe lumea asta, printre care si whatever, mai bine te-ai gandi de 2 ori inainte sa scrii, poate iti vine minte la cap, mizerabilule
coadaVacii18-9-2018, 9:41
acuma toti taranoii sar in sus. Au ajuns de la coada vacii la oras si brusc nu le mai plac animalele.
Cainii sunt mai destepti decat multi care au comentat pe aici aceasta stire. Din pacate educatia romanului ii de joasa speta si asta face sa avem o atitudine de 2 lei fata de animal. Daca ar intelege fiecare comportamentu cainelui nu s`ar intampla asa ceva. Fiecare idiot care isi plimbra progenitura prin preajma cainilor are pretentia ca i se cuvinta tot. Va meritati soarta, taranilor. Sa va mance cainii pe toti daca sunteti asa prosti incat sa nu aveti grija de voi, de copiii vostri sau de cateii vostri pe care ii plimbati pe unde nu trebe.
Stefab18-9-2018, 10:12
Catre toti "iubitorii de animale" care va credeti civilizati : daca sunteti asa de civilizati ce cauta rahatii de caine pe trotuare, inclusiv in centru? Nu sunteti decat niste bolnavi la cap. Va lasati linsi de catei dupa ce acestia au mancat rahatul de pe strada si si-au bagat limba in fundul catelelor in calduri. Si mai ziceti ca sunteti civilizati!!!???
contele de monte cristo18-9-2018, 10:37
Stefab,deci sa intelegem ca tu,care te infunzi pana la refuz cu laturile gatite de nevasta-ta aia de 120 kg dupa ce a iesit de la buda unde a lasat un kktoi de 4,8kg si bineinteles ,nu s-a spalat pe maini,care te duci la Faget si Tarnita si lasi tone de gunoaie dupa tine,care mananci seminte non stop,lucru de mirare de altfel,ca ai dinti lipsa grupir,etc,etc,te crezi si te pretinzi a fii un om civilizat?In toate tarile civilizate din lume,cine a calatorit mult a putut vedea asata,imensa majoritate a locuitorilor au animale de companie,in special cini.Aici,in locul,cum spunea Sadoveanu,in care nu s-a intamplat nimic,noi avem specimene ca Stefab,niste taranoi retardati.Asa popor,asa tara.
dan18-9-2018, 10:41
bravos @conte,i-ai dat-o la gioale la partzarul asta,sincer in zona centrala rar vad rahat de caine,ma refer la strazile principale,amu boul asta o vazut o data si hop cu generalizarea,el mare destept,corect,un kkmaka.
@Stefav18-9-2018, 14:15
taranu-i tot taran. du-te la mall si baga o shaorma si calm down. lasa chestiile sensibile la altii, ca tu esti prost de-ti pute capu
Stefab18-9-2018, 16:10
Prostu', la fel ca si mortu' habar n-au de starea in care se gasesc. Asa si voi!!! Niste primitivi prosti plini de fite!!! Adica cocalari !
Doc18-9-2018, 9:32
du intr-o seara niste carne tocata cu ace, sau paine imbibata cu antigel...poate o gaseste patronu si o manaca el :)))
@Doc18-9-2018, 9:37
ia da-i la ma-ta tocana cu ace, vezi ce zice.
@doc18-9-2018, 10:00
Io zic sa îți dam ție sa vezi ce bine o sa te simți, nici măcar nu o sa mai scoți arata c**** pe gura.
Emil18-9-2018, 9:10
Bolnavilor care comparati un caine cu un copil
Astia kr plimbati caini get a life!
Plimbati-va cu un om si nu mai faceti drame aiurea
voi va creati singuri "probleme" frustratilor
@Emil18-9-2018, 9:17
get a life?care life?ala al tau cu un copil prost educat?ala nu e life,man,ala e sinucidere,inseamna ca esti degeaba.
@Emil18-9-2018, 9:38
esti prost. stai jos, ai un 4!
Ion A.18-9-2018, 12:39
la ce oameni sunt, mai bine caini
Cristi18-9-2018, 20:08
Dar tu Ion A, esti om, sau te pisi pe gura?
Emil19-9-2018, 8:54
primele 3 raspunsuri- faceti parte din pulime, nu ganditi singuri
poov18-9-2018, 8:25
Patronul probabil a apelat la caini pentru ca ei nu beau si adorm in post, nu fac intelegeri cu prieteni ca sa fure materialele de constructii si sunt si mult mai ieftini, din pacate trebuia sa se asigure ca ei nu au cum sa iasa din perimetrul respectiv, deci trebuie sa raspunda pentru ce s-a intamplat, probabil va primi o amenda.
Utc Rachitele18-9-2018, 8:40
Cainii nu au iesit din perimetru , catelusa a mers la ei si au inhata-to prin poarta , plangaciosul trebuia sa o plimbe cu lesa , nici nu vreau sa ma gandesc ce facea daca o lovea o masina .
pentru taranoi18-9-2018, 9:14
Bai tarane cu cei doi caini, nici nu vreau sa ma gandesc la ce probleme ai avea daca un copil mic ar trece pe acolo si in joaca ar pune mana pe gard sau mai rau, prin gard. Daca s-ar fi intamplat asta, fi sigur ca eu eram in a doua secunda acolo sa le tai gatu la cei doi caini sau poate ajungeam la tine. Idiot de om.
@pentru taranoi18-9-2018, 9:21
Te rog nu te reproduce. Asta numai ca sa eviti posibilitatea de fi nevoit sa-ti plimbi copilul pe proprietatea altcuiva.
Deci18-9-2018, 0:58
Domeniul public in mintea de gaina a patronului nu tine pana la gardul lui, ci afara, langa gard, la o distanta mai mica sau mai mare de acesta dupa cum ii convine.
Probabil ca asa si-a adunat si capitalul stabilind el de unde pana unde sunt banii lui si ai celorlalti.
Eu l-as da in judecata ca sa-i tai din aroganta.
Mi-e mila de rotweileri ca ii vor fi luati cu siguranta si ei nu au nicio vina ca stapanul lor e neprevazator, prost si i-a dresat sa fie agresivi.
MILA (DE VOI)18-9-2018, 4:55
DA MAI TERMINATI ODATA CU JAVRELE ASTEA ?
SUNTETI INTRE CELE MAI SARACE TARI DIN UE, VOI NU PREA AVETI CE MANCA SI VA SCALDATI IN LIPSURI SI NEVOI, DAR VA PREOCUPA AL DRACULUI CAINII
judex18-9-2018, 6:55
@MILA (DE VOI), s-ar putea sa ai dreptate. Cred ca ar fi bine sa vedem in ce baza functioneaza acest depozit in zona rezidentiala! Si daca tot suntem la capitolul asta, poate n-ar fi rau ca si ANAF-ul sa cerceteze cam ce se petrece p-acolo! Dupa aceea ne putem ocupa si de caini.
Vecinu18-9-2018, 8:08
Sa vezi distractie cand intra cate un TIR acolo, pe straduta aia ce face legatura intre Mihali si Vaida, mai ales cand e plin de masini studentesti si se blocheaza totul pana la Iulius si Pasajul Vlaicu. Nu mai zic de Flexuri, polizoare industriale care fac discoteca de la 8 la 17 afara, ca nu au hala sau ceva antifoane. Locul unui depozit cu vanzare de fieratanii, table, tevi, corniere nu e printre blocuri locuite.
@mila (de voi)18-9-2018, 8:31
ba idiotule @mila( de voi)
dar tu unde te-ai nascut de zici suntem cea mai saraca tara ai imigrat si tu undeva si ai uitat de unde ai plecat mah jegule.... sa iti dau la...
@vecinu18-9-2018, 8:32
Cand si-a facut omul depozitul acolo era in camp nu printre blocuri ,oricum banuiesc ca in curand o sa "rasara" un bloc si pe terenul respectiv si inca 50-60 de masini
cluj18-9-2018, 0:06
Si-a luat omu caine de paza.de ce p*** mea l-ai lasat sa mearga sa latre potaia la gard?
Cluj-N18-9-2018, 8:38
Daca era un copil mic in locul cainelui? Daca era copilul tau?
@Cluj-N18-9-2018, 9:24
Daca i-i ofera tot aceasi atentie copilului cat i-a oferit si cainelui s-ar intampla exact la fel.
@Cluj-N18-9-2018, 9:38
daca ai copil, ai grija de el ca de aia esti parinte
cluj18-9-2018, 9:50
Potaile astea mici sunt al dracului.stai linistit ca nu ii facea nimic la copil.la lasat omu liber si a mers de a latrat la gard.
eliS oglindit17-9-2018, 23:32
VOTATI BOC!!... Boc este bun, este fara greseala, el merita inca muuulte mandate de Primar al Orasului!...Poate asa se vor invata minte Viniturile, datta viitoare poate o vinitura va fii prinsa de acesti dulai!
dasdasd18-9-2018, 0:42
Stai linistit ca votez... nu tre sa imi spui tu
@dasdasd18-9-2018, 2:29
Chiar te rog sa il votezi pe piticul care sustine politia locala incompetenta. patronul are pile la primarie, de aceea politia locala nu il ia la rost cand cainii lui isi pot scoate capul prtin gard. Esti unul din aia care striga "Coruptia ucide" dar sustine coruptia prin votul sau. Felicitari!
@ilse18-9-2018, 5:26
aliS oglindit este defapt un Nutellist de-a Bocului, posteaza ca un las , luand numele unor critici de-a piticaniei, tocmai in ideea de a arata cat de prosti sunt acestia. Sile , ilse, slie, etc totul pe baza lui Sile, cel original si critic, cu mult umor si aplomb , nu posteaza asemena magarii, asemena ineptii despre viniturile care sunt muscate sau care musca caini si cateluse. Acesta posta in trecut cu greseli intentionate, era in esenta pro Boc dar posta anti Boc, intr-un stil finit, usor naiv dar bine calculat. In rest niste imitatii de luzeri lingai.
Sile18-9-2018, 7:17
Ma întorc la coi, acum iau niște ore de gramatica și rumana sa nu ma mai puteți ataca și număra griseliille, ca mindiard s-ar pi mine Antonica bombonică sau alți bocisti corciti.
@Sile18-9-2018, 10:36
esti un fake,lasa vrajeala,stilul lui Sile e unic,degeaba incerci sa-l imiti,rahatzel mic:)
Eu18-9-2018, 14:30
Ce bine ca nu ma mai depistați!
Va dau ocazia sa ma depizdati.
Sile18-9-2018, 14:53
Mai ILSE, cum adică posta mai demult cu greșeli intentionate, eu chiar aveam educație aleasa, încercam sa-mi aduc aminte de anii de scoala, dar tot timpul greșea calculatorul, nu capul meu.
Acum văd ca nu se prea greșește, sunt mai mulți "intelectuali " din pesta academica a Clujului.
@ilse18-9-2018, 17:17
Gurite nutelliste, deschise la orce ora din zi si din noapte , mai felatori de Cora , vinituri de AB, HD, SJ, MM, etc, etc, etc... Chisama-asa pe voi si neamu lu ma mele vostre de sugai si hoituri!
Sile , cel original si critic, pe care il urmaresc in fiecare zi si il citesc cu nesat:
Nu iniura.
Nu foloseste cuvinte de la periferia limbii romane tip de genu: jeg, felatie, gahuoaza etc..
Nu greseste niciodata intentionat la cratime.
Are logica solida, de necombatut in ce scrie.
Se refera la idei sau la personulitati politice gen nume grele , nu se leaga de comentatori.
In comentariile scrise, el aduce argumente ire f.ut abile , pe care NIMENI nu le poate combate!
Asa ati aparut voi , VINITURILE, nutellisti din beciul grasios de pe Motilor, din lipsa de argumente din partea echipei de dezinformare a primarului, platiti de El cu cate un bon de masa, aruncat pe ici pe colo....
Si DA, se cunoaste , S-A AFLAT!!: FIRMA Kiat Diferit , afacerea de cassa a primarelului nostru drag , La anu va fi tot asa dar in preajma alegerilor, in 2020 se va incepe ceva, apoi in 2024 vor fi gata dosarele, actele si in 2030, cu voia si votul clujenilor va incepe lucrarea, Kiat Diferit va termina in 2034 iar daca ma ajuta Dumnezu si mai scot un mandat, pe 2036 am sa inaugurez cu paharul cu apa, pe bord, dar numai dupa alegerile locale.
Antonia.18-9-2018, 17:35
Acest site n-are farmec fără SILE.
Haide, haide Sile, nu te lasa silit.