Social

Boxerul clujean Călin Mărincuș a făcut scandal la un eveniment LADO unde se discuta problema migrației - VIDEO

  



 

Boxerul clujean Călin Mărincuș a întrerupt și a făcut scandal la un eveniment LADO, unde s-a discutat despre tema migrației. 

 

Astazi la Cluj-Napoca, pseudo intelectualii, prostituate pentru fonduri, fac o mega conferință despre aducerea de falsi refugiați islamisti in toata România! O sa vedeti in filmulete trădători ai Romaniei”, a explicat Mărincuș.

 

Acesta a intrat în sala unde era organizată conferința și a provocat un scandal, fiind evacuat cu ajutorul poliției. 

 

Călin Mărincuș este renumit pentru pozițiile lui extremiste. El a înființat în 2015 pagina de Facebook ”Nu islamizării României”, unde a adunat zeci de mii de Like-uri şi sute de postări anti-refugiaţi şi anti-islamişti. 

 

El a organizat atunci și un miting la Sala Sporturilor, dar numai zece oameni au luat parte. ”Scopul mitingului a fost informarea oamenilor în ceea ce priveşte islamizarea, în ceea ce priveşte ceea ce ni se pregăteşte de către Guvernul României. Aproximativ 80% din populaţia României nu cunoaşte nimic din ceea ce ne pregăteşte Guvernul României, anume ştergerea identităţii poporului român. Sunt dezamăgit că nu a ajuns foarte multă lume la miting. Sunt mai multe cauze, una dintre ele fiind lipsa banilor, s-au anunţat foarte mulţi că vin de la distanţe mai mari de o sută de kilometri, dar nu-şi pot permite. Asta e realitatea din România”, a susţinut atunci organizatorul.

 

Marți, 5 septembrie 2017, el a întrerupt eveniment LADO pentru a cere să nu fie aduși imigranți de către asociațiile umanitare. Vezi mai jos postările lui.

 




coral1_1_1.jpg
5-9-2017, 17:57
128 vizualizări
31 comentarii
RonaldDTrump21-11-2017, 18:18
Din pacate, lasand la o parte ca e la fel de violent precum jihadistii din ISIS, adica o alta fata a monedei, si lasand la o parte si intelectul deosebit de subtire, baiatul asta si Catalin Berenghi sunt instrumente de propaganda rusofila in Romania!

https://thetruthwithschmidt.blogspot.be/2017/11/binomul-anti-islamizare-calin-marincus.html
muuuie lado7-9-2017, 0:32
afara cu ongurile anti romanesti din tara! plecati in germania si duceti acolo imigranti, nu la mine in tara!
M. Bogdan6-9-2017, 13:10
Oare ar fi posibil, sa aflam care este si parerea clubului TENGU, despre acest extremist agresiv? Totusi, pe fb apare ca, Călin Mărincuș este membru activ la acest club de MMA.

Tind sa cred, ca vom vedea tot mai multa agresivitate si poate chiar multa violenta din partea acestor indivizi extremisti. Ca in orice tara civilizata, autoritatile de la noi ar trebui sa se autosesizeze cu privire la astfel de oameni periculosi.
mario6-9-2017, 21:34
Astfel de oameni nu se pot integra in societate. Vezi si exemplele din vest.
Acesti imigranti, refugiati, teroristi sau ce or fi sunt o cheltuiala pentru statul roman asta in timp ce in Romania sunt inca copii care se culca flamanzi.
mario6-9-2017, 21:40
Omul nu e mai periculos decat imigrantii care vor sa intre fara documente in tara.
Asa ca las-o mai moale cu clasificarile astea (ca extremist, nazist, nationalist) tipice "ongistilor" platiti.
Ion A.8-9-2017, 11:37
in felul lui, mai bolovanos, Marincus face ceea ce ar trebui sa faca "stilatii" care il condamna: sa stopeze planurile de tip Kalergi in Romania
Ronald D Trump3-12-2017, 20:39
Omul nu e mai periculos decat imigrantii care bla bla bla? Omul asta e bolnav psihic. Dupa ce l am acuzat cu dovezi ca e rusofil, a inceput sa ma injure, sa ma ameninte, sa ma hartuiasca aproape zilnic. A trebuit sa blochez si nr de telefon. Omul este un psihopat de rang inalt si sper sa fie lovit de un camion intr o buna zi!
Alah akhbar6-9-2017, 10:38
Vrem islamizarea Romaniei, vrem milioane de islamisti teroristi pedofili violatori in Romania, sa avem si nou zi de zi afentate teroriste islamiste, violuri in grup, copiii violati de islamisti, ghetto-uri arabesti si africane.. vrem si noi toate astea sa fie si la noi ca in UK Franta Belgia Germania Suedia etc
La ștou6-9-2017, 10:38
În loc să se agite atâta într-un oraș în care sunt deja vreo 5-6000 de musulmani (studenți și alții care au rămas după facultate la noi, medici rezidenți etc.), boxerul ăsta mai bine s-ar agita pentru redactarea unor criterii clare de primire a refugiaților. Ceva gen teste psihologice, profiluri, dovezi clare de nume și neapartenență la structuri radicale islamiste. În rest, pentru ceilalți români al căror singur noroc este că s-au născut albi și într-o Europă ferită de conflict, sunt surprins de cât de ușor le refuză altora aceleași drepturi pe care ei le au și pentru care s-a murit în stradă. Într-o țară cu îmbătrânire rapidă a populației, cu lipsă de forță de muncă, noi ne închidem granițele? Apropos, domnul boxer câți copii a înfiat, dacă e până acolo?
esti doar un bou6-9-2017, 11:50
Faci o confuzie @La stou. Astia de care zici ca sunt 5-6000 au venit aici cu un scop: sa invete, sa isi deschida o afacere, etc. Nu i-am vazut locuind in grupuri, sa isi impuna traditiile, sa cerseasca asistenta sociala pentru "integrare" si apoi sa-ti tranteasca atentate pentru ca s-au simtit ofensati de un desen/caricatura. Tu nu ai idee despre ce vorbesti. In cativa ani dupa "integrarea" lor o sa intervina in tara o diferenta ca de la cer la pamant. Nu o sa mai simti nevoia sa #protestezi fata de dragnea, kovesi sau alte chestii romanesti. O sa iti doresti sa revina viata ta la ce era inainte de venirea lui "akbar" doar ca atunci va fi prea tarziu. Dormi linistit, Merkel lucreaza pentru tine!
Calinutza 6-9-2017, 10:10
Auzi boxeri si pruna asta, toate gesturile
Sunt alui gore îl copiezi tu pruna ce ești portar la VIP guard si tu ma sărăcie
Carlos6-9-2017, 10:08
Lasati haraboaicele sa vina la mine !
cluj6-9-2017, 9:59
cum noi nu vrem islamisti asa s-au saturat si tarile europene de romani....noi facem scandal pt o mana de mohamed si pe noi ne contopesc tigani!!! popor de c****
CABRAL6-9-2017, 9:48
Parca nu ajung ciorile autohtone , sugatoare de ajutoar social...mai vret alte ciori puturoase ?
mihai5-9-2017, 23:45
auzi ca boxer :))))) calin ti-au afectat steroizi de la Penzes capatana
pozițiile lui extremiste5-9-2017, 22:31
Dar de unde si pina unde cei care nu doresc islamizarea tarii noastre sint considerati "extremisti"??

Cum de s-a ajuns aici?
Patriot5-9-2017, 21:47
A fost poporul roman intrebat daca doreste colonizarea Romaniei cu arabi si africani ?
eu5-9-2017, 21:08
Dai incolo de copii orfani si oameni fara casa.. arabi si africanii sa traiasca bine pe banii nostrii ! Alah akhbar ! :))))
Napoca5-9-2017, 21:08
63000 orfani vreo 500.000 de oameni fara casa in Romania pt care statul nu face NIMIC ! Dar bine ca platim pentru ca arabii si africanii sa traiasca bine mersi in Romania.. da-i incolo de copiii orfani si romani ce dorm pe strazi.. arabii si africanii sa traiasca bine !
Cluj5-9-2017, 20:10
Omu asta e puțin nebun , ii lipsește sigur ceva la
Mansarda ! dar după ce te informezi puțin ii cam dai dreptate
Stefan5-9-2017, 20:10
Bravo Călin Mărincuş! Oricum, peste câţiva ani, tipii ăştia care trec fraudulos frontiera vor trebui trimişi acasă.
Napoca5-9-2017, 19:57
63000 de orfani, sute de mii de oameni fara casa ce traiesc ca in evul mediu in Romania.. dar noi ne colonizam singuri tara cu arabi si negrii teroristi violatori si criminali pe care ii tinem tot pe banii nostrii.. sa platim arabi si negrii teroristi violatori si criminali avem bani dar pt 63000 de orfani si sute de mii de oameni fara casa nu avem nici un leu..
cristi5-9-2017, 19:55
asta l-a abordat si pe ciolos acu vreun an jumate, ca vezi doamne se islamizeaza romania. du-te la spitalu 9 baiete ca ai luat-o grav pe ulei
Patriot5-9-2017, 19:54
Bravo Mărincuș !!!! NU COLONIZARII ROMANIEI CU ARABI SI NEGRII !!!
Eu5-9-2017, 19:50
Evreii colonizeaza Romania si Europa cu arabi si negrii pentru a distruge pentru totdeauna rasa alb-europeana.
Romanca5-9-2017, 19:30
O parere foarte moderata si pertinenta. E socant ca media a ajuns sa-i zica "extremist" unui cetatean care-si expune o parere.

De ce trebuie eu sa accept ca vecini o categorie de oameni care considera ca e OK sa violeze o femeie care nu poarta burka? Cum sa ma simt in siguranta intre niste primitivi, cand politia romana nu-i in stare sa ii faca sa respecte legile tarii pe amaratii de tigani?

Ma bucur ca mai exista barbati ca Marincus, care nu se tem sa spuna ce gandesc. Nu e vorba ca face MMA, e vorba ca zice ceea ce credem 90% dintre oamenii cinstiti si muncitori din Romania.
neluuutu8-9-2017, 11:54
oamenii cinstiti si muncitori din Romania...te referi la aia cinci?
Mitzu Biciclistu5-9-2017, 19:30
BRAVO LUI!!! M*** LADO!!JAVRELOR!!!
marco5-9-2017, 19:20
desi pare comic, acest individ pare "deranjat" invers culturii de boxeri care se perinda prin urbe si cu care ne-am obisnuit, recte in sens pozitiv. ma mir mai sunt romani care gandesc dar si actioneaza, adica lideri.
kkk5-9-2017, 18:43
Respect Catalin Marincus !!!
Burdujel5-9-2017, 18:32
Are dreptate, musulmani ne trebuie noua?
Sa vad in Romania burca si atentate?
Sa stea dracului in tara lor de nespalati.