banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Biciclist CĂUTAT la Cluj. A lovit un bărbat în Grigorescu și a dispărut. Cine îl recunoaște? Semnalmente

  





Un accident rutier grav, soldat cu rănirea gravă a unei persoane, a avut loc miercuri seară, în jurul orei 18.10, pe Bulevardul 1 Decembrie 1918 din Cluj-Napoca, autorul fiind un biciclist care a părăsit locul faptei fără încuviinţarea poliţiei.

Conform IPJ Cluj, un biciclist care circula pe Bulevardul 1 Decembrie 1918 din municipiul Cluj-Napoca, nu a acordat prioritate de trecere unui bărbat de 92 de ani care era angajat regulamentar în traversarea străzii pe trecerea de pietoni. În urma accidentului pietonul a fost rănit grav.

În cauză se efectuează cercetări sub aspectul savârşirii infracţiunii de “vătămare corporală din culpă”, şi “Părăsirea locului accidentului, fără încuviinţarea poliţiei sau a procurorului”, fapte prevăzute şi pedepsite de Codul penal.

Semnalmentele biciclistului sunt următoarele: bărbat în vârstă de aproximativ 25 – 30 de ani, constituţie normală, aproximativ 165 – 170 cm., părul netuns. La momentul producerii accidentului purta o pereche de pantaloni scurţi de culoare deschisă şi o bluză cu mâneci lungi, în spate purta un rucsac. Bicicleta era de tip MTB, de culoare închisă.

Facem un apel la biciclistul care a provocat accidentul, să înţeleagă gravitatea gestului său, şi să se prezinte în cel mai scurt timp la Sediul Poliţiei Rutier Cluj, din Cluj-Napoca, strada Albac, nr. 15.”, transmit reprezentanții Poliției

Persoanele care pot oferi relaţii cu privire la cele întâmplate sunt rugate să sune la 112.

coral1_1_1.jpg
13-9-2018, 13:02
84 vizualizări
27 comentarii
andi14-9-2018, 10:26
asa este boboru ruman, mai nou este si las, pe langa faptu ca e prost, sarc, bolnav, tradator, hot, acum mai este si las...
aadreean13-9-2018, 14:01
hipsteri jegosi generatia untold /speish. cand nu is la protest calca oameni
Ion A.13-9-2018, 16:09
nu te pot contrazice
Resist13-9-2018, 17:44
Ce apreciez in mod deosebit este curajul si omenia de care da dovada, spaland putina rapid. Genu de indivizi care bat femei, copii si se dau mari pe net , anonimi bine inteles , agresivi, injurand si suduind. Pariez ca e si el in gasca Rezist, cu vuvuzele tobe, mu..ie, dar in gasca ca singur e prea las.
Siguuuur....13-9-2018, 22:57
Da ma, cand generatia Untold calca unul din generatia moaste, e bai, da cand unul de asta de 95 de ani din generatia moaste aflat la volan face accident si omoara o familie intreaga din generatiile Untold/Disney, nu e bai, e destinul!

Iar astalalt cu rezist si lasitatea, lasa-te ma... bine ca nu e Dragnea a tau las, de aia se trage pe kur sa-si faca pedeapsa daca va fi cazul...
Macar Adrian Nastase si-a facut pedeapsa fara sa arunce tara si justitia in aer!
@aadrean si Ion13-9-2018, 23:11
Numai mintile mediocre generalizeaza..!! Ce IQ aveti dobitocilor...??!!!
@13-9-2018, 23:36
Doar niște sfertodocți, de unde IQ? Gena contează, ăștia din levigat bieții de ei sa spună mulțam autorităților clujene ca-i lasă sa miroase. Au îmbătrânit degeaba, urat, ce respect mai poți aștepta apoi mai retardatilor depășiți de la tineri?
Razvan14-9-2018, 6:47
Prea multe evenimente cu biciclisti.
Si, cel putin cat am observat eu prin Marasti, le vine foarte greu sa opreasca la rosu si la trecerile de pietoni, prefera slalomul.

Dupa cum spuneam si alte dati, in situatii similare, pietonii si soferii sunt "plesniti" cu amenzi, dar biciclistii nu.
Iar camerele de trafic ale Primariei sunt inutilizabile, n-au rezolutie suficienta, din ce am auzit.
Eu14-9-2018, 8:28
Poate le explica cineva si faptul ca nu au voie pe trotuar cu bicicleta (eventual PE LANGA bicicleta). Pentru ca trotuarul, fiind zona pietonala este destinat pietonilor si nu vehiculelor.
Este foarte bine ca asa de multi prefera sa ia bicicleta in loc de masina, dar asta nu inseamna ca atunci isi pot permite chiar orice. Mai nou parca toti biciclistii au impresia ca trotuarele sunt piste de biciclete, multi dintre ei mergand chiar cu viteza. Inteleg si ca nu sunt destule piste pt biciclete, dar totusi, pietonul cu ce-i de vina? Ganditi-va ca poate un biciclist ca voi va accidenteaza copilul pe trotuar, sau sotia gravida. Sau mama, sau bunicul? Cum v-ar placea? Cu cum v-ar placea sa stiti ca ati contribuit din plin la jungla asta?
Ion A.14-9-2018, 10:17
marea problema a acestei generatii untold e lipsa totala de empatie pentru semeni; pur si simplu se cred esenta umanitatii, adica nu datoreaza nimanui nimic, nu e permis sa fie pedepsiti, etc; din pacate, nu e o generalizare ci o constatare pe baza prea multor cazuri similare si a reactiilor online ale respectivilor (vezi mai sus); prevad un viitor sumbru cu aceste specimene :(
@ analul de mai sus14-9-2018, 10:53
Ce fel de specimen ești tu s-a văzut in alte postări ale tale senile.
Oare ai copii, și ce fel de educație au? Mai vorbiți?
Ion A.14-9-2018, 11:18
multumesc pentru confirmare; fudulie tampa si agresivitate gratuita, asta caracterizeaza specimenele
Ion A.14-9-2018, 11:28
P.S. si da, detest tot ceea ce se leaga de #rezist; nu-ti explic de ce, ar fi necesara o doza minimala de bun simt ca sa pricepi
Eu 14-9-2018, 11:36
Tu spui acum de copii tai, nu văd sa-ti confirme nimeni nimic, oricum nu te duce mult cerebelul.
Deci , te mai cauta copii, ca nu ai răspunzi dacă mai palavraiti?
Eu14-9-2018, 11:37
Corectez:
Ca nu ai răspuns,dacă mai palavragiti?
Stimate Ion A.14-9-2018, 12:24
Stimate Ion A, am 49 de ani si am fost cu un grup de prieteni in fiecare an la Untold, unde am vazut intr-o proportie covarsitoare oameni de un anumit nivel intelectual, cu educatie peste medie, oameni frumosi, cu gandire pozitiva, de toate varstele, de pe toate meridianele, atmosfera era pozitiva si impresia generala era de CIVILIZATIE!

Merg la biserica din cand in cand si vad mereu oameni incruntati, care se imping, se barfesc, se uita urat, se mananca din priviri, intr-un cuvant, vad o societate limitata, inchisa, iar atmosfera este una negativa.

De ce oare generalizati spunand generatia Untold, cand anul asta langa mine in tribuna era un cuplu de aproape 70 de ani si nu erau singurii trecuti de 60 pe care i-am vazut?
@Stimate14-9-2018, 12:30
In primul rand nu cautati logica la un om ce nu o detine. Problema dansului este ca nici nu constientizeaza medical vorbind de ceea ce sufera. Altfel, cred ca dumnealui apreciaza manelistii cocalari in locul oamenilor cu studii si civilizati. Ca sfat, sa incercam sa intelegem pe toata lumea, cu toate problemele pe care le au.....
Fix14-9-2018, 13:55
Da, mai limbricilor, are copii Ion. A., și sunt universitari și școliți in străinătate, nu taximetriști și păreriști agramați, obraznici și analfabeți in spațiul virtual ca și voi. Ca sa dormiți voi mai rău la noapte, așa. :)
Untoldeanu14-9-2018, 15:01
Îmi pare rău ca ma bag acum dar Fix, nu ma pot abține, am înțeles ca ați depășit o vârsta și ca sunteți senili dar ce au gresit taximetriștii sau ce legătura au acești oameni care muncesc cinstit și sigur își cresc copii mai normal decât analul de mai sus, care sare intr-una la adresa tinerilor, cineva chiar îl întreabă mai sus dacă mai tine legătura acesta cu copii?
Ca se tot eschivează sa răspundă, dar sunt sigur ca scolitii respectivi sunt fericiti ca stau mai departe de respectivul anal care nu scrie cu majuscula, nu încheie cu semne de punctuație și se exprima ca un handicapat cu 2 clase. Ferice de copii.
Dar atât de idiot sa fie oare sa aibă nevoie de avocat sa scrie in locul lui?
@Fix14-9-2018, 16:51
Are copii Xerox cum ai fi tu, mai lindina de colon putrezit.Chiar crezi ca ar fi fost in stare sa aibă și sa-i crească mai ales, asta Ion A care cred ca le-ar fi băgat pumnul in gura dacă s-ar fi dus la cenaclu Flacăra, nu la UNTOLD!!!
:))))) 14-9-2018, 16:59
:))) dacă ați avea habar cine e acest "Ion A.” v-ați înghiți cuvintele acestui discurs jalnic fonem cu fonem. Acum fuguta la DEX sa va dumiriți și voi ce e aia "fonem”. <3
Eu14-9-2018, 18:42
Om e, nu?
Hai pe mat.a!!!
O fi un fenomen al naturii, el are voie sa trăznească si sa fulgere, alții nu,ca se ataca banditul.
Untoldeanu14-9-2018, 18:58
Vreo fudulie tampa expirata varicocelata și cangrenata, nimic mai mult.
Ion A.17-9-2018, 3:08
eu am retinut din spusele acestor sustinatori ai biciclistului las doar atat: ca nu-i condamna gestul, fiindca victima nu e din gasca lor; nu e prima data, am citit adesea comentarii in care cate-un specimen ca asta era scuzat cu texte gen "oricui i se putea intampla" (sa mearga beat si fara permis, sau cu viteza mare prin oras, sau sa nu dea prioritate samd), ori "da-l dracului ca a trait destul" (victima) si altele; lipsa asta de omenie ii va costa enorm pe cei care-o practica, fiindca se extinde iute, ca orice e rau, iar cand vor ajunge ei in situatii similare nu vor fi nici macar compatimiti, darmite ajutati; obraznicia si fudulia tampa nu tin loc de minte, inima si pricepere; cu asta basta
Ion A.17-9-2018, 3:12
a, sa nu uit un adevar inconfortabil, dar esential: prostia si lipsa ta de educatie si instruire nu sunt la fel de respectabile ca inteligenta, educatia si instruirea mea; deci nu, prietene, democratia asta prost inteleasa nu compenseaza slabiciunile care te complexeaza si de care incerci sa uiti exprimandu-te si comportandu-te golaneste.
Eu18-9-2018, 21:13
Prietenas, te distrugi postând la ora asta, totusi ce ai cu tinerii frumosi si liberi, ca de prosti si neinstruite sant satul cat ii faci?
Cu ce ti-au gresit in halul asta?
Încearcă sa nu compari oamenii, ca nu toti au avut norocul dumitale, frustratule.
Mi-as lua baba si nu prea m-ar interesa de untoldisti.Ai copii dumitale , da-le lor educația cuvenita, ca de alții s-au ocupat parintii lor asa săraci si cinstiti cum au fost, fără diplome si masterate măsluite.Nu cred ca personal pe mine m-ai auzit dându-i dreptate biciclistului.
O noapte frumoasa, fără gânduri si vise urate si răzbunătoare, ca strica la tinerețe si frumusețe.
Eu18-9-2018, 21:16
Corectez:
"neinstruiti sunt"