Social

Banda dedicată autobuzelor este un succes. Din Mărăști se ajunge mai repede în centru

  



 

Banda dedicată transportului în comun pe axa Mărăști - Centru este un succes.

 

A scăzut durata de timp în care parcurgi distanța de timp din Mărăști și până la Primărie. S-a câștigat cu 20% mai mult timp. Simplul fapt că nimeni nu critică banda dedicată arată că lucrurile sunt bune. Eu am auzit unele critici simple din partea unor șoferi, care au și dreptate, dar atât. Am discutat acest proiect mult timp și azi își arată utilitatea. Acest lucru trebuie să continue. Nu inventăm noi apa caldă, au inventat-o alții. Orașele mari se bazează pe transportul în comun și alternative: bicicletă, taximetrie, sau alte forme de car sharing”, a spus primarul Emil Boc.

 

Și disciplina șoferilor este mult mai mare, nefiind cazuri de conducători auto care să circule pe banda dedicată.

coral1_1_1.jpg
22-11-2017, 11:20
22 vizualizări
8 comentarii
Povesti22-11-2017, 18:20
Va fi un succes atunci cand, adaugand un numar insemnat de autobuse care sa preia actulalii si viitorii calatori, ele nu se vor aglomera.
Uber sustinut de Dl. Emil Boc22-11-2017, 15:36
Primarul Emil Boc sustine Uber! Un primar adevarat care are viziune! "Orașele mari se bazează pe transportul în comun și alternative: bicicletă, taximetrie, sau alte forme de car sharing”, a spus primarul Emil Boc.
Aurel23-11-2017, 11:41
În statisticile comunistului Boc, totul este perfect. Numai că el nu trebuie să meargă zilnic cu mijloacele de transport în comun, altfel tăcea naibii din gură.
Hmm22-11-2017, 12:31
Sincere respecte domnului primar.
povesti22-11-2017, 12:10
Povesti de adormit copiii. Asta e ca si aia cu tramvaiul care dupa schimbarea liniei face 20 de minute din Manastur pana la gara. Numai sa ajunga pe Baritiu ii ia aproape o ora cand e aglomerat, ce sa mai zicem de gara... Iar cu autobuzul nr 24 am facut o ora si 25 de minute de la Somesul pana la Polus. Mare succes, n-am ce zice....
Radu22-11-2017, 12:25
Lasă, nu te plânge, o să facă Bokistan metrou, monorail, tren urban de mare viteză, Someș navigabil și tuneluri subterane și o să ajungi în orice capăt al Clujului în 5 minute :)))
@povesti22-11-2017, 15:50
ce ccaturi ai in cap?
bai ba bostane daca nu mai intrii tu ca un idiot sa ocupi o banda cu masina si eu autobuzul are cale libera normal ca ajungi mai repede
@@22-11-2017, 16:50
Mai povete, autobuzule, tu ai tras pe nas sau asa te-o fatat gaina beata si jumulita?