Social

Atacatorii cu săbii din Midi au fost reținuți: ”Băieți cu brațe mari antrenați care de multe ori ingenunchiau mascați”

  
  



 

Cei doi atacatori din clubul Midi, care au tăiat, în noaptea de vineri spre sâmbătă, cu o sabie doi agenți de securitate

 

Marți, 16 mai, la patru zile de la incidente, Poliția Cluj i-a reținut pe cei doi, pentru 24 de ore

 

Cei doi, de 21 şi 22 de ani, din Satu-Mare şi Maramureş, sunt cercetaţi pentru săvârşirea infracţiunilor de lovire sau alte violenţe, tulburarea ordinii şi liniştii publice şi portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase.

 

Anchetatorii menționează că la data de 13 mai, în jurul orei 03.30, Poliţia municipiului Cluj-Napoca a fost sesizată cu privire la faptul că, în zona unui local public, de pe strada Berăriei, a avut loc un conflict.

 

La faţa locului, s-a stabilit că doi bărbaţi, scoşi din incinta localului de către agenţii de pază în urma unui scandal, au revenit şi i-au agresat pe aceştia, folosind obiecte contondente. 

 

La nivelul unităţii de poliţie, au fost depuse plângeri penale privind săvârşirea infracţiunii de lovire sau alte violenţe de către trei persoane.

 

Cei doi tineri au continuat să posteze imagini cu ei pe Facebook, ca și când nu s-ar fi întâmplat nimic. Unul dintre prieteni le-a si scris: ”Băieți cu brațe mari antrenați care de multe ori ingenuncheau mascați”.

coral1_1_1.jpg
17-5-2017, 11:03
280 vizualizări
48 comentarii
:)18-5-2017, 10:45
impresionant :))......impresionanta parte dorsala de vaduva pt unul din poza din articol. mascati in genunchi, sabii, topoare, bate si alte filme americane......ce e cu voi ma?! pai doi cu o sabie taiau jumate din drogangii de la MIDI.....
Bazil18-5-2017, 10:32
Saracii au creierul cat o aluna.
vasile 18-5-2017, 10:31
despre excesul de zell al paznicilor respectivi ,nimeni nimic???????
Tobosarul18-5-2017, 8:42
Acesti BORFASI,trebuie judecati in REGIM de URGENTA,nu trebuie mandat de 29 zile.Legislatia este permisiva si in timp ........!
Gigi 18-5-2017, 12:42
Sa-ți dau m*** de jeg ce esti , ce n-ai 2 lei in buzunar și , și tu sti comenta :))
jigi18-5-2017, 19:08
Sa-i dai lu' aia care te-a slobozit afara din puturoasa gaoaza plina de lues, besitule p**** care esti!
elena18-5-2017, 8:35
GAOZARI PLINI DE NAPOSIM
3nd hand18-5-2017, 8:10
Interesant ca acesti primitivi si-au gasit culcusul exact in orasul bocului . Doar acolo se simt ca acasa .
biologu18-5-2017, 9:29
Au acelasi adn . Osenii si bocii sunt frati . Trebuie studiat mai aprofundat daca nu cumva au acelasi adn si cu cocalarii pentru ca au apucaturi de trib .
Bursujel18-5-2017, 6:29
Niste ratati.
poov17-5-2017, 22:09
ingenuncheau mascatii astia doi, doggy style asa e, ingenuncheat
Cucu17-5-2017, 21:45
Google translate prima propozitie,fraza sau ce se vrea a fi din articol?!?!?
costi17-5-2017, 18:50
niste tarani,umflati,vinituri care au impresii si pe care baietii din Cluj o sa-ii puna cu botul pe labe,mars inapoi la stana,fraierilor !
Ion17-5-2017, 19:11
Ar trebui sa pleci si tu cu ei, esti mai vinitura decat cei doi dozati. Auzi la el cica baietii din cluj :))) sunteti toti smecheri pana vi se pun catusele si atunci deveniti mielusei.
pt 'Ion'17-5-2017, 21:51
ce catuse, mai Ioane, ca parca ziceati voi ca politia e...Militia... cu niste ghertoi acolo cu doua clase primare... Acuma e buna ....politia?
Pt. Ion18-5-2017, 0:03
ion tu ce fel de vinitura esti ?
3nd hand18-5-2017, 8:22
Spune-le ardeleni si trage apa apa ei !
Vasile18-5-2017, 10:31
Trage apa dupa tine second second hand.
Probabil prezervativul folosit de tatu era second de ai iesit tu asa dupa ce mata era beata.
Ion18-5-2017, 11:59
Eu sunt roman la mine in tara. Dar ia zi-mi din ce parte a mongoliei e ma-ta?
@ion18-5-2017, 14:37
Tu esti un bou la tine in staul.
jurnalism17-5-2017, 17:53
Jurnalistul maciucii, de ce nu scrii de unde ai dat copy-paste? Stirea a aparut pe alt site. E usor sa fii junalist in fata monitorului.
gigi17-5-2017, 20:29
de fapt ambele site-uri sunt la fel de praf, au dat copy paste din comunicatul politiei
dddd17-5-2017, 17:16
da cum sa nu !!! le tremura chilotii si cand i opreste politia rutiera ,ce sa vorbesc cand apar mascatii. ca si la mascati bag de seama angajeaza toti fricosii
inca unu17-5-2017, 16:04
Presimt ca pusti astia vor avea cateva "accidente" in lunile care vor urma.
Cu un sistem judiciar impotent ramane sistemul antic: ochi pentru ochi.
pacat17-5-2017, 16:44
ca pusti i nu citesc stiridecluj, ca altfel le-ar ingheta chilotii pe ei sa vada ce-ai scris tu aici
anticocalard17-5-2017, 15:59
Deci care este marca , ce marca de sabie se folosea ?
dooh17-5-2017, 22:15
Sabie nija, marca NIJA, talent si valoare din japanezia!!! :)))) Asta sunt niste unflati care fara obiectul contondent sunt cum bine le spune Cheloo in piesa aia Lumea s-a schimbat...
Unu17-5-2017, 15:38
normal ar fii acum ca sunt prinsi, sa fie pusi la naftalina putintel asa vreo 3-5 ani dupa care , cand vor avea cate 50 de kg, lasa-ti afara unde sa nu se mai integreze si sa se sinucida !!!!!! Dar asta e doar un vis frumos dintr-o lume civilizata..... In realitate ei vor fii eliberati in 20 de ore (cel mult) deoarece taticu,mamica,matusica,unchiuletu,vecinutu,varucu sau mai stiu eu cine cunoaste cineva care cunoaste pe cine trebuie si tot asa!!!!! Tara de C****!!!!!!!!!! Eu unu le doreac si pot spera ca exista ceva undeva sus intre nori sau jos in pamant, M*** multa in gura, c**, urechi ,nas si toate orificiile posibile!!!!!
...17-5-2017, 18:38
.. TARA DE KKT BINENTELESSS ..
gore pasaris17-5-2017, 15:10
Na hai ca vin Bighidii, sa-i lucram putin pe la rozeta.
abc17-5-2017, 14:06
doua pzde umflate cu naposim si alte cacaturi
gelu17-5-2017, 13:29
sa presupunem ca bodygarzii ar fi intervenit mult mai tarziu, sau deloc;

cum naiba te aperi in fata unor criminali ca astia? avand in vedere ca le este bratul cat o coapsa de om normal, singura optiune care ne ramane este sa, ne convingem parlamentarii sa schimbe in Constitutie statutul armelor de foc si dreptul la auto-aparare cu arme de foc! (a nu se intelege ca indemn la altceva, decat spre o auto-aparare legitima cand stai fata-n fata cu 2 monstrii din astia care vor sa te termine, doar asa, for fun)...
sunt curios, ce solutii ar fi pt simpli oameni ca noi, care nu avem pachete de musch, sabii si/sau aliati corupti prin institutii publice ca sa ne scape.
Hai Romania!17-5-2017, 14:56
Legea spune cam asa: stai, o iei in freza (nu cumva sa dai si tu ca n-ai voie) si daca ai noroc sa nu te omoare aia, te duci la IML, iti iei certificatul medical, te prezinti cu el la Politie, astepti la rand, depui o plangere, politia ii salta si-i trimite in judecata. Deznodamantul: o amenda, maixim cateva luni cu suspendare, depinde de cati au mai "rezolvat" inaintea ta. Cam asta e.
@17-5-2017, 17:07
Mi se pare mie sau aici au postat numai putzoi de 13 ani cu comentarii pe masura...?........
@@17-5-2017, 17:12
Ti se pare. Acum du-te la sala/farmacie sa te faci si tu interlop periculos.
@ @@17-5-2017, 18:36
:) Te impresioneaza "bodygArzii" (bodyguarzii...), frezele si mooshkii "cat coapsa..." ....la cei "facuti"? La ..."monstri"-apropos, e cu un singur i.... Mergi pe cl a 6a? Ti-a iesit mararu pe picioare? :)) Iti plac, ai auzit de armele "de foc....."?........
mihai18-5-2017, 7:38
si uite asa mai apare cate un dobitoc ca si @ @@. nu mai devia de la subiect pt ca omu a ridicat niste intrebari pertinente. mi se rupe ca a gresit gramatical.
@mihai18-5-2017, 16:38
Mda... Pai asa se vorbeste la voi in cocalarime.
Florin17-5-2017, 12:38
2 pacalici
uytf17-5-2017, 11:51
care e predicatul primei fraze din stire?
fax17-5-2017, 12:01
buna intrebare
eu17-5-2017, 12:28
Alta intrebare
nume17-5-2017, 13:16
si suspansul creste....
hihi17-5-2017, 13:27
Moarte predicatului! Pseudo jurnalistii de la Stiri de Cluj lovesc din nou
aaa17-5-2017, 14:11
Da-l la dracu de predicat!
@hihi17-5-2017, 14:48
in cazul asta nu ai dreptate pt ca ala e citat :)
In rest ai dreptate cu "jurnalistii" de aici
vir18-5-2017, 8:21
@@hihi vezi, ca nu prea ai inteles despre ce ii vorba