banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg
Image 1 of 2

Social

Asfaltare a la Cluj! Stradă asfaltată recent, spartă de Dorel - FOTO

  



 

Primăria Cluj-Napoca a asfaltat strada Teodor Mihali, iar la finalizare a spart-o pentru că muncitorii au uitat să facă unele racorduri. 

 

Asfaltare a la Cluj (Boc). Era ciudat sa nu se întâmple asta. E regula. Orice km de asfalt în Cluj, trebuie a doua zi spart pentru ca și cei de la firmele de casa ce se ocupa cu rețelele de telefonie, gaz, apa trebuie sa câștige un ban”, a comentat un internaut. 

 

Si-a uitat Dorel, telefonul sub asfalt... p... de prosti”.

 

”Si apoi incep denivelarile... Plus infiltratii care la iarna ingheata....clasic. La anul se schimba bordurile.”

 

Lucrările de asfaltare din Cluj-Napoca sunt făcute de RADP Cluj, regie ce aparține Primăriei Cluj-Napoca. Regia este condusă de Ion Pantelimon, un veteran al echipei lui Emil Boc, alături de care colaborează de peste 10 ani și care l-a urmat în diverse funcții ca director (de la Direcția Regională de Drumuri și Poduri Cluj unde a ”coordonat” celebra centură de diamant, Vâlcele - Apahida, iar după ce a fost demis a fost pus șef la RADP, iar contractele cu firmele private au fost sistate pentru ca RADP să aibă activitate. Acest lucru este și bun și rău. RADP era o regie falimentară și a fost salvată din bani publici, dar contractele cu firmele private ar fi asigurat un preț mai bun).

 

Foto: Info Trafic jud Cluj

coral1_1_1.jpg
11-10-2018, 8:40
3797 vizualizări
15 comentarii
andi12-10-2018, 8:59
noi suntem aici pe veci stapani
Un dobitoc care te-a votat, Emile12-10-2018, 4:38
Domnule primar, va rog, va implor: daca tot va bateti joc de bugetul care se strange din banii nostri platiti pe taxe si impozite, nu va mai bateti joc si de masinile noastre. Astia lucreaza, dupa care trag niste pamant si bolovani peste groapa, iar noi luam groapa in plin. Stim ca Politia Locala e plina de incompetenti si mafioti care detin firme (localuri, taxiuri, gherete) trecute pe numele unor rude, iar daca ii tineti in continuare in serviciu, inseamna ca sunteti exact ca ei. Politia Locala de ce nu amendeaza constructorul care nu semnalizeaza lucrarile? isi iau salariul, fac afaceri si mismasuri, iar cetateanul plateste.
altul, dar s-a desteptat12-10-2018, 18:33
Acest Boc e o catastrofa, ma gandesc cum a putut ajunge Prim Ministru. E pur si simplu inconstient, nu de neputinta lui, aici intervine mandria mocaneasca care-l face sa se creada un Zeu sau Ctitor de Metropole, ci de faptul ca creaza prin propaganda asta mincinoasa, gen Metrouri, Aero- spatiale, lasere, Untoalde, o imagine feerica pe care amarastenii fara circumvolutiuni is incantati pana la orgasm. in timp ce noi, astia care ne ducem traiul aici in Cluj murim de stras si necazuri. E un fenomen pe care nu mi-l expolic, oricat incerc sa-mi pun bila la incercare.
Un oarecare devotat pana la moarte12-10-2018, 20:36
Iartă-i Doamne ca nu știu ce spun si fac.
Da-ne noua UNTOLD , pâinea cea de toate zilele, si nu te lasa influențat de diavolii cerului si pamântului.Suntem multumiți majoritatea clujenilor adevarati cu mintea limpede, de aceea va vom vota cel putin 5 mandate pe viitor, sanatate sa aveti.
Parchet ar13-10-2018, 11:33
Si eu ii dau 10 mandate.
radu B11-10-2018, 12:27
Nu va faceti problem ca si la Turda se intampla acelasi lucru. Probabil estte o meteahna veche de care nu ne putem debarasa.
Punct11-10-2018, 11:56
Tot pe T. Mihaly, intre pod si Dorobanti zilele trecute era spart trotuarul proaspat asfaltat.
mita martoi11-10-2018, 11:49
te ti de burta si iti faci Cruce zau asa! Vedeti Bordureala de pe strada Traian = lucrare terminata i luna sept si cum arata totul acuma. Consemnati, ca sa intri in casa ai trepte, pante asa dupa cum le-a dat mintea sa faca celor de la RADP doar. Banii dati f multi negresit , treaba mantuita si facuta anapoda si aspectul , sa nu comentam in plus. Veniti si vedeti! Minunati-va cetateni!
chichi11-10-2018, 10:02
In primavara acolo vor aparea cratere, cum e posibil ca la cateva saptamani de la asfaltare sa faci asa ceva? Si nu doar acolo, la fel e in tot orasul asta fara stapan. Banii sa curga , nu conteaza. Rusine celor ce arunca cu banii clujenilor din taxe si impozite. Domnule Boc si gasca, sper sa nu mai fiti votati veci pururi si sa dati socoteala pentru hotiilee astea pe nervii si banii clujeanului! Nemernici ordinari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hopaa12-10-2018, 5:20
mai votez de cel putin 3 ori cu domnul Boc.
Hepaaa12-10-2018, 8:00
Ba prostanule, daca tot iti plac gropile, vorbeste cu un gropar si culca-te intruna, apoi plapuma- pamant, mult si indesat. Nu-i nici un necaz, ca la morti si prosti, e greu pentru altii.
@Hepaaa13-10-2018, 7:32
Bă tu ești un borat de ungur, ASE-i?
madriano11-10-2018, 9:38
Sper ca au asfaltat si Teodor Mihali la fel de prost ca Traian Vuia si Bd. 21 Decembrie 1989.
Votantul liber11-10-2018, 9:06
Respect internautului.De asemenea cetateni avem nevoie in urbea noastra,sa spuna in fata problemele.
mita martoi11-10-2018, 11:46
Vedeti Bordureala de pe stra Traian si cum arata ca sa intri in casa, trepte, pante dupa cum le-a dat mintea sa faca celor de la RADP doar. Banii dati, treaba mantuita si aspectul sa nu comentam in plus. veniti si vedeti!