Social

Accident surprins LIVE pe strada Frunzișului! Un șofer neatent a încercat să intre în curte de pe banda 2 - VIDEO

  




Un clujean a surprins în direct un accident rutier, miercuri, pe strada Frunzișului, din Cluj-Napoca.

În accident au fost implicate două autoturisme, însă, din primele informații, se pare că nu au fost victime.

Din imaginile capturate de camera de bord a clujeanului se poate observa cum un șofer virează brusc, direct de pe banda doi, pentru a intra într-o curte.

În momentul efectuării virajului, acesta a acroșat un alt autoturism, care circula pe același sens, pe prima bandă.

VIDEO: Info Trafic Cluj

coral1_1_1.jpg
11-10-2017, 13:28
32 vizualizări
10 comentarii
rutiera13-10-2017, 7:28
Incredibil cu cati inconstienti imparti traficul zinic, si comentacii de mai jos, klauss, idiot, indivizi complect aerieni, sper totusi sa nu conduca, nu de alta dar la cat de idioti sunt, scuze, sa ma exprim mai eufemistic, medii inferioare, negresit te pot omora si nici macar la Gherla nu realizeaza ca au gresit.
catalin p12-10-2017, 15:49
Dese problemele cu ignorarea punctului/unghiului mort din oglinzi...
cluj11-10-2017, 20:21
Este tocmai intrarea la statia de gaz ,putea fi mult mai nasol,in rest de prosti si neatenti e plin drumul.Drumuri bune!!!
Adevarul11-10-2017, 18:25
Asta da prostie. Incadrat gresit, fara uitat in oglinzi si virat de la viteza mare. Premiant !
madriano11-10-2017, 14:08
Plin de soferi retardati in Cluj, care vireaza stanga de pe banda 1 si dreapta de pe banda a doua.
klauss11-10-2017, 19:15
corect. retardati care nu se asigura si alti retardati care cum vad o banda libera se apuca si depasesc toata coloana pe acolo, racing-style. Valabil si pentru manzul care a filmat si care a facut fix aceeasi manevra ca si nefericitul care si-a incasat-o. Ar trebui sa bage la cutiuta pentru viitor, next time s-ar putea sa isi filmeze propriul accident.
@klauss11-10-2017, 23:26
Tu esti cam prostut asa din fire nu ?

Habar nu ai sa ciruculi pe benzi. Ai impresia ca doar pe autostrada esti obligat sa conduci pe banda de langa bordura.
idiot12-10-2017, 17:08
in sens giratoriu poti "face stanga" de pe banda 1 ;)
@idiot12-10-2017, 20:20
NU poti face stanga de pe banda intai

http://adevarul.ro/locale/timisoara/sensul-giratoriu-misterul-nepatruns-foarte-soferi-deslusit-extrem-simplu-Incercati-exercitiu-imaginatie-1_57bb056a5ab6550cb8ff08b0/index.html
gigi11-10-2017, 14:03
Retardat, simplu. Doar el e singurul om din lume ce are masina si nu trebuie sa se asigure.