Image 1 of 5

Social

Accident pe Teodor Mihali! Un SUV Porsche s-a înfipt cu TUPEU într-un VW Golf - FOTO

  



 

Șoferul unui Porsche a lovit un autoturism care circula regulamentar pe strada Teodor Mihali, luni seara, în jurul orei 20.00.

 

Șoferul autoturismului de teren a vrut să vireze stânga pentru a intra pe o stradă lăturalnică, fără a acorda prioritate mașinii care circula din sens opus. 

 

Cele două mașini și-au șifonat serios partea frontală, pagubele fiind însemnate în special la SUV -ul Porsche

 

Reprezentanții Poliției Cluj susțin că în acest caz este vorba despre neacordare de prioritate.

 

coral1_1_1.jpg
24-11-2014, 20:29
20 vizualizări
26 comentarii
Tudor26-11-2014, 13:18
Parerea mea e ca autorul articolului este un dobitoc in cautare de senzational. De cand e o crima sa faci un accident fara victime, care nu implica de loc viteza, ci doar ne-atentie/ghinion? Aaaa....se este doar daca ai un anumit tip de masina? Daca avea dacie mai avea vreo valoare articolul? Vorbiti aici ca si cum ar fi vb de cine stie ce inconstient care circula cu 200 la ora. Nu, e doar un banal accident de circulatie intr-o intersectie. Culmea, cel cu VW e cu viteza, nu cel cu porshe-ul.

Apropo cine cunoaste zona si stie ca e super greu sa faci stanga acolo pentru ca tzaranii de romani nu te-ar lasa nici morti. Asta e singurul motiv pentru care este nevoie de "Tupeu": ca nu te lasa nici dracu. Rusine romanilor.
baiatbun26-11-2014, 10:24
Oare cu cati bani si-a cumparat permisul de conducere cel cu SUV-ul? Astia isi permit cam orice.... Vezi cazul Gabriel Hilote, care a omorat tot cu Posche Cayenne o familie intreaga !!!!! Nenorocitii dracului , oameni fara suflet !
ifos-eanu26-11-2014, 7:56
Figuranti de asfalt, asa-s neisparvitii astia, mucosi cu masini scumpe. Ce era daca intra pe Sarmisegetuza pe langa Mol in sus spre Slatina? O zona ultra- cocalara, putoi de copii de la Mall, studenti cu besini, si lipsa Politiei rutiere.
dan armanca 26-11-2014, 0:04
https://www.youtube.com/watch?v=87Bt5g1MMhw
wax25-11-2014, 21:38
banuiesc ca are casco Porsche..restul e can can :)
Claudiu25-11-2014, 20:48
Mai frustraților!A-ti văzut vreodată in tara asta de c**** sa se pună o asemenea eticheta unuia care a făcut accident cu o Dacie !!! E vreo crima sa ai Porsche ? Mai bine încercați sa ieșiți din anonimat prin realizările voastre ,ghiolbanilor !!!!
REALIZATUL25-11-2014, 22:31
....mai "realizatule", poate ne dai si noua reteta ta, cu toate spagile/darile, limbile, etc... ce trebuiesc date, cand,cui... niste nume nu ne-ar strica... oricum MUTUMIM pt informatiile valoroase, ne esti de mare ajutor
hibasu25-11-2014, 20:25
Soferul platformei care a ridicat wv ne-a spus ca cel cu suv-ul ia propus 3500 euro pt k nu avea nr valabile.....nu a acceptat!!!! F bine
Blabla25-11-2014, 21:16
adica nu avea numere de romania? o fi avut numere germane de export si erau expirate ori era cu numere rosii provizorii ? e naspa daca asa se pune problema. saracul cu Golf atunci .. trebe sa mearga prin instanta
Gigi25-11-2014, 18:28
In cazul de fata nu conteaza masina, acolo nu prea ai de ales. Toti comenteaza, putini au habar. Cine conduce frecvent prin Cluj si cunoaste zona stie ca acolo ai doar 2 variante: astepti ca boul vreo 10 minute pana i se face cuvia mila de tine sa te lase (daca ar exista bun simt in tara asta, in primul rand aceste gesturi ar fi mai dese si nu ar mai forta nimeni intersectia cand nu are prioritate) ori te risti si speri ca cel care vine va frana. In 99,9% din situatii reuseste sa franeze, dar se intampla si ca soferul cu prioritate era cu capul in alta parte si te loveste. Though shit, asta-i viata.

In schimb aveti dreptate, exista unii soferi care chiar ar merita omorati cu pietre. Chiar zilele trecute ma trezesc pe sens unic cu un bou din sens opus, mai venea si cu viteza sa treaca repede strada, ca un bou fara creier ce e. Boul nu mai putea da cu spatele, asa ca am dat eu, ca un fraier ce am fost. Ca mai apoi cand trece pe langa mine tot el sa se uite asa ironic spre mine. Pai fututi mortii ma-tii de sobolan, sa va vad in sant pe toti!
Razvan25-11-2014, 18:46
Gigi draga dacai ai circula si tu prin Cluj ai sti ca 500 m mai in fata ai o pasarela sub care poti sa te intorci si atunci nu mai trebuie sa stai 10 minute ca boul .... dar daca tie asa iti place nu vreau sa stau in calea fericirii tale.
rony25-11-2014, 19:34
razvanel este chiar invers la ce zici tu, adica porscheu mergea spre iulius si statea sa intre pe sarmisegetuza, deci ai incurcat borcanele ;)
Mihaela25-11-2014, 11:48
Dragilor, va rog sa invatati sa scrieti corect inainte de a posta fel si fel de comentarii... Sa nu ne batem joc de limba romana... Daca nu sunteti siguri de ceva, cautati in dictionar.
omu25-11-2014, 8:38
Oare era moldovean? :))))
speed25-11-2014, 6:04
Răzvan Răzvan nu vrei sa ne iei de pola cu ambele mâini cu tot neamul tau de la maimuta încoace ?
xer25-11-2014, 11:42
speed, io zic sa ii dai pace, atata il duce mintea si crede ca daca a citit o carte e mai destept :)
razvan razvan26-11-2014, 13:57
Sa ii s*** pula soferului de la platforma ca e plina de vaselina si cred ca ti ar prinde bine ca esti cam incet la minte , retardatule.
io ala24-11-2014, 23:47
Pariu ca la volanul suvului era un sofer tanar.Astea cu masini puternice nu au semnalizare, nu stiu ce ai ala respect in trafic, nu au bun simt, nu au lege ei au bani si ai dor in p**a.cati soferi cu bmw ultima generati stiu sa semnalizeze 1 din 6 sau poate nu stiu eu poate gresesc nu leau dotat din fabrica cu maneta de semnalizare. ma rog eu am carnetu de profesionisti si atestatele aferente, copiilor astora nu ar trebui sa li-se dea masini asa puternice pe mana .
Razvan25-11-2014, 7:25
Sofer in varsta de 27 de ani,si te contrazic. Am fost pus in pericol in trafic mai mult de soferi ajunsi la varsta la care fac si bani si si-au permis una bucata masina mai rasarita.
Am vazut mai degraba oameni bine imbracati si usor grizonati care nu se dezlipesc de telefon sau tableta. Se pare ca franele masinii mele le intretin pentru ei, nu pentru mine.
Mesterul Manole24-11-2014, 23:37
Pai daca are bani de Porsche inseamna ca are bani si de reparatie .Clar...
bula24-11-2014, 22:51
porche a fost de vina, RCA nu plateste porche si amaratul de WW
Blabla24-11-2014, 20:52
nasol ca sunt daune ! bine ca nu sunt victime! stie cineva ce numar avea Porsche ul ?!
__24-11-2014, 22:35
Din cauza sulelor aste cu Porsche si alte masini exotice platim noi asa taxe RCA , sparg sulele aste un far si costa cit juma de logan . Tava Stalin ca numa cu autobuze dinastea va prieste sa va dati p[rin Cluj , lua-v-ar foc cacaturile . Ce sula faci cu 3-400 de cai in Cluj ? consum si sa va plateasca altii reparatiile, "fraierii" cu logan, opel si alte masini pamantene .
gugu24-11-2014, 22:40
e
io ala24-11-2014, 23:57
Blabla sunt perfect de acord cu tine.Simbata seara treceam prin fata pe la Iulius pe la ora 22 si un sfert eram pe banda doi cand vad in retrovizoare dreapta o masina venind cu viteza enorma facea fleshuri vreau sa mentionez cu acea viteza zic eu cu aprocsimatie 140 km la ora a trecut peste 3 treceri de pietoni s-a speriat de faptul ca urma sa i-se ingusteze banda a tras tare stanga cat pe ce sa ma scoata de pe banda si a intrat in spate la o masina care circula in fata mea.In masina cu viteza erau 2 baieti de pana in 22 de ani masina era un BMW seria 5 cred combi cu numere de Cluj da nu mai stiu exact numaru.Putea sa treaca un pieton pe una din cele 3 treceri pe care lea travesat cu viteza.Bine inteles soferu vinovat a scapat cu pagubele produse de el deoarece au facut amiabila nu a venit politia pacat mare pacat trebuia sa ramana fara permis cel putin 2-3 luni nu pentru acident ci pentru viteza.
---------25-11-2014, 10:45
Viniturile ne incurca in trafic platitorii de diplome care au bani de la mamica si taticu si se dau mari in Cluj.