banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Accident pe strada Oașului: ”M-am aplecat să iau telefonul pentru a răspunde și...” - FOTO

  



 

Un accident grav, soldat cu rănirea unei persoane, s-a produs pe strada Oașului, din cauza folosirii telefonului mobil. 

 

Conform primelor investigații, un bărbat în vârstă de 53 de ani, din Copșa Mică, județul Sibiu, în timp ce conducea o autoutilitară pe strada Oașului, spre localitatea Chinteni, pe fondul neatenției la volan ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a intrat în coliziune frontală cu un parapet din beton.

M-am aplecat să iau telefonul pentru a răspunde”...sunt cuvintele șoferului care a fost grav rănit în urma unui accident produs în Cluj-Napoca, la data de 18 august 2018.

 

Nu lăsa telefonul să conducă în locul tău! O clipă de neatenție poate avea urmări grave!”, atenționează reprezentanții IPJ Cluj

 

Accidentul s-a soldat cu rănirea gravă a șoferului, care a fost transportat la unitatea medicală pentru acordarea îngrjirilor de specialitate.




coral1_1_1.jpg
20-8-2018, 11:16
116 vizualizări
12 comentarii
lkw21-8-2018, 23:02
Cand te suna seful ???
dacopatul21-8-2018, 13:31
M-am aplecat sa ma scarpin in c**, ca am mainile scurte, si....
Aha20-8-2018, 23:21
Interesant ca telefonul iti distrage atentia, da 4-5 ecrane touchscreen aflate din fabricatie mai nou pe bordul masinii si inca 50 de taste pentru diferite setari, comenzi, corectii nu iti distrag atentia?
Calin20-8-2018, 21:08
Un sofer Dancila !
CLUJEAN20-8-2018, 12:13
Deaia exista handsfree
mda20-8-2018, 13:16
deaia, deaia...
bulka20-8-2018, 15:36
telefonul iti distrage atentia cu sau fara handsfree.
ionci20-8-2018, 16:04
si o pisdaaa imbracata dezbracat iti distrage atentia. ce facem?
CLUJEAN20-8-2018, 16:21
Ne punem obloane :))
6 dioptrii20-8-2018, 18:14
De la ce iti distrage telefonul atentia?
La drum te poti uita si mai tarziu, ca nu se muta.
Comentarii marca: est un dobitoc!20-8-2018, 21:51
Alex21-8-2018, 7:59
70 la suta din zbor e facut dupa instrumnete. Deci e clar nu trebuie sa te uiti la drum tot timpul. Mai arunci o privire asa din cand in cand. Poti sa si atipesti, important e sa ti piciorul pe acceleratie.