Image 1 of 3

Social

Accident pe Podul Terapia. Patru persoane au fost rănite - FOTO

  



 

Patru persoane au fost rănite într-un accident de circulație produs pe podul Terapia în cursul dimineții de vineri.  

 

Conform primelor date, un taximetrist nu a acordat prioritate într-un sens giratoriu de pe Bulevardul Muncii. Taximetrul a lovit o mașină și apoi a fost proiectat în alt autoturism. 

 

Noi veneam de pe Bd Muncii. El a iesit cum vii de pe Byron. Noi eram deja in sens ( cu loganul gri ). De la impact am ajuns intorsi pe celalalt sens de mers”, a relatat un martor.

 

Patru persoane au fost rănite.

 

Foto: Utilizator / Info Trafic jud. Cluj

15-12-2017, 11:35
75 vizualizări
4 comentarii
LKW 16-12-2017, 5:25
Numai niste PROSTI au putut face acest sens giratoriu ! au reusit sa aglomereze si mai tare acea zona !Dar asa cimpanzei avem la urbanism ,,,,,
Marin15-12-2017, 16:05
Taxiul a iesit fara sa se asigure direct in fata mea nici nu stiu daca am franat, a durat o fractiune de secunda si cand m-am oprit eram pe celalalt sens intors.Soferu de taxi si-a creut scuze a zis ca ma vazut dar ca a sperat ca va trece.Am avut mare noroc ca am virat putoin volanul si nu l-amluat in plin.Am scapat cu trei cusaturi la cap si baiatul meu a avut noroc cu airbagul ca al meu n-a functionat.Nici macar nu e marcat drumul in zona aceea.Rusine!!!
legea15-12-2017, 22:45
Respectati in primul rand regulile elementare de circulatie. Cu ce te ajuta marcajele sa acorzi prioritate?????
rutier17-12-2017, 8:47
Marcajele te ajuta sa respecti legea, sa te incadrezi, sa te pozitionezi pe sosea. Iar vina nu-i apartine loganistului, prostule.