Social

Accident pe Memorandumului! BMW lovit în plin. A virat în fața autobuzului - VIDEO

  



 

Traficul clujean este o junglă, lucru demonstrat și de un incident produs pe strada Memorandumului.

 

Marți, în jurul orei 16.00, o șoferiță a virat stânga, pe strada Memorandumului, dar nu a mai ajuns în curtea unde voia să intre, fiind lovită în plin de un autobuz.

 

Conducătoarea auto nu s-a asigurat corespunzător, iar mașina a fost izbită în partea dreaptă de un autobuz care circula pe banda dedicată mijloacelor de transport în comun.

coral1_1_1.jpg
21-11-2017, 16:24
37 vizualizări
32 comentarii
pieton24-11-2017, 9:27
BMW a devenit marca cocalarilor și maneliștilor. însă nu mașina este de vină ci oamenii care o conduc.
exe22-11-2017, 11:41
Dupa cum putem vedea, spalati pe creiere exista, si nu avem ce face.E o realitate. Trebuie sa-i acceptam in societate asa cu un nivel intelectual mic pt ca sunt si ei oameni pana la urma. Suntem in sec XXI totusi. Orice alte marci auto fac minuni prin trafic, si se poate verifica ca sunt, ei, spalatii pe creiere cu intelectele pe avarie pot sa distinga doar BMW-urile. Of saracii, numai in locurile lor sa nu fim ...!!

::))))):::)))))))))
.....22-11-2017, 12:28
Dupa cum putem vedea, sunt multi frustrati care vin sa "spele" WMB-urile.
Orice marci auto fac evenimente in trafic, dar esti surprins de atitudinea soferului cand e bmw.
NIMENICUACTE22-11-2017, 17:18
PENIBIL !!!
BMW mai PENIBIL
Asteptam cu nerabdare urmatoarea panarama care se crede pilot intro masina care are o emblem cu BMW :)))
Cei care detineti BMW suportati criticile pentru ca sunt constructive si daca le insusiti poate vedem mai putine accidente cu BMW prin Romania.:)
pop22-11-2017, 0:59
MAi invata sa scri....cum sa vireze stanga si sa fie lovita in partea dreapta.ai baut ceva?
Esti prost22-11-2017, 7:57
Rade ciob de oala sparta. Asta e nivelul ziaristilor si postacilor...
explicit22-11-2017, 9:57
pai, ar fi doua posibilitati.

fie domnul pop este dl ministru liviu pop, cunoscut si ca PLM, fie nu are permis de conducere.
in prima situatie este de explicat de ce nu pricepe, dar faptul ca stie face ca aceasta posibilitate sa fie foarte putin probabila.
a doua posibilitate e mai probabila. este de inteles ca cineva care nu are permis sa nu isi imagineze o asemenea situatie.

ca sa ii explicam.
pe strada respectiva, memorandumului (dar nu doar acolo, ci pe orice alta strada), soferii care doresc sa fac stanga se incadreaza cat mai aproape de linia de demarcatie dintre cele doua sensuri si, dupa ce acorda prioritate si semnalizeaza corespunzator intentia de schimba directia de mers, se duc in treaba lor, adica la stanga :)
in cazul de fata, doamna/domnisoara conducatoare de BMW a avut ghinionul sa fie lovita de catre autobuzul caruia nu i-a acodat prioritate si care circula regulamentar.

desigur, toata explicatia de mai sus putea fi dedusa usor vizionand poza sau, mai greu, citind articolul.
dar, am considerat ca e bine sa explicam, pentru ca nu mi-am pierdut speranta ca intrebarea vine de la dl ministru genunche.
pop22-11-2017, 12:27
inainte ssa dai atateaa explicatii, uita-te mai intai la video.probabil esti chior.eu din cate vad, a virat dreapta nu stanga
Calin Murasan22-11-2017, 13:57
Nu putea vira decat stanga...
manelist21-11-2017, 23:54
Daca in timisoare toti kokalarii au bemveuri , in cluj au toti mokanii bokului . Ce mi-s unii , ce mi-s ceilalti ! Sunt veri buni si manelisti pe deasupra .
Aachen22-11-2017, 3:36
numai prostii frustrati se baga sa comenteze la asemenea stire, banuiesc ca esti loganist
@manelist22-11-2017, 5:44
Au acelasi adeneu . Dragostea de manele ii deconspira pe benwenisti .
@manelist22-11-2017, 8:46
Esti mult prea prost.
@Aachen22-11-2017, 12:24
Castiga si el o paine comentand aici
geco21-11-2017, 22:35
pe cand urmatorul bmw?
Adevarul21-11-2017, 20:18
Macar bemveul asta ramane pe dreapta o perioada si nu mai pune viata altora in pericol. win-win
Hmm21-11-2017, 19:44
Nu stiu de ce am banuiala ca vinovat ar fi Emil Boc. Demisia!!!! Dragnea imparat!
@Hmm21-11-2017, 19:51
nu stiu de ce am banuiala ca esti sluga la curul lui Boc,hmmmm
Bogu21-11-2017, 20:23
Hai mai, d-nul @Hmm. Duduie economia si tu esti rau. Boc e de vina, clar. A devenit deja penibila sintagma. Trebuia sa se faca banda de trasnport dedicat grabitului
bagau22-11-2017, 6:28
Bogu, vezi ca pocitania are diaree si s-a gatat hartia igenica, hai fuguta pe Motilor, e necesara limbuta ta de catifea, fira-ti ai naibii de limbrici asistati, gozuri purulente la haznaua lui Moc.!
@bagau22-11-2017, 7:51
Esti postacul psihopat SILE,pentru ce nu ai curajul sa te semnezi cu numele tau????
Bogu22-11-2017, 14:51
Bagau, la cum injuri e clar pe cine ai votat si votezi. Sa sti ca nu am votat nici Boc si nici cu preferatul tau de la putere.
...21-11-2017, 17:43
numa atatea comentarii? Sunt dezamagit! Am intrat numai sa vad comentariile.
unu21-11-2017, 17:56
Aceleasi trucuri folosite de Stiridecluj de cand e lumea-baga bmwul la inaintare sa faca vanzare
@unu22-11-2017, 12:22
"Aceleasi trucuri"... dar uite frustratii cum ies sa isi apare conserva
Mircea21-11-2017, 17:28
Culmea cand e o alta marca de masina implicate in vreun accident nu scrie numele marcii pe prima pagina!!!
Bogu21-11-2017, 20:27
Mai sa sti ca aici ai dreptate. Trebuie sa fie vreun frustat a carui prietena la inselat pe „unul cu bmw” sau o frustrata N.F. de ”unul cu bmw”. Dand aude de bmw, da-i cu stirea. :-) romani frustrati
benbeu22-11-2017, 6:31
Pariez ca si tu ai BMW de ala tunat si cu boxe multe, cu parbrizul plin de icoane si cruci, nu-i asa taranoiule analfabet? Consuma mai mult ulei decat benzina? Cand mergi acasa la cocoaba cuiine-i ca tine in sat, toate babele is in limba dupa tine, "cinas ficior".
real21-11-2017, 16:52
Am fost acolo, masina n-are mare lucru, pagube nu prea se vad, total reparabile si vorba celui de mai jos, nici n-a murit nimeni.
si mai REAL21-11-2017, 16:56
totusi firma Bandve vinde ziarul,face cluckuri,vizualizari si comenturi
ttt21-11-2017, 16:43
Femeie la volan. BMW. Bine ca nu a murit cineva...sincer!
@ttt21-11-2017, 18:43
Nu esti un om rau dar pacat ca esti spalat pe creier. Asta e....nu poti fi cu toate :))