Social

Accident mortal pe Strada Traian Vuia. Un taximetrist a spulberat o femeie pe trecerea de pietoni - VIDEO

  



 

Un taximetrist a accidentat mortal o femeie de 61 de ani pe strada Traian Vuia

 

In jurul orei 11:30, un conducător auto care circula pe strada Traian Vuia, inspre centrul municipiului, a surprins si accidentat mortal o femeie, de 61 de ani, din Cluj Napoca, care, in calitate de pieton, s -ar fi angajat regulamentar in traversarea strazii, pe trecerea pentru pietoni”, transmite purtătorul de cuvânt al IPJ Cluj.

coral1_1_1.jpg
24-2-2018, 13:01
84 vizualizări
53 comentarii
AnonTAR26-2-2018, 17:56
Doamna aceea a fost colega mea de lucru aproape un an. O femeie extraordinara, blanda mereu si buna la suflet. Nu imi vine sa cred ce s-a intamplat dar nici cum s-a intamplat. Mi se pare imposibil asa ceva pe acea strada. Eu l-as inchide pe viata fiindca asa ceva nu trebuia sa se intample vreodata dar cu atat mai putin intr-o zona cu vizibilitate in weekend
o26-2-2018, 11:10
Trecerea pe lumea aialalta! mai nou dezinteresul pentru viata aproapelui dispare. Dormiti linistiti.
Da pola26-2-2018, 7:48
.... Taximetriști sunt cei mai buni șoferi... În special unul de la Goodcab cu indicativul 112. Stai numai să te prind fraiere.
Vasile25-2-2018, 13:47
In zona ,tuciurii traverseaza parca ar fi pe cimpul de la groapa de gunoi..Fara sa se asigure,glumind,cintind,alergind,ascultind muzica la mp3 sau butonind pe facebook sau messenger.Un tuciuriu in minus nu e o pierdere prea mare.Mai ramin destui pe Cantonului,in Pata Rit sau in vestitul Dallas.
antonescu26-2-2018, 7:14
Ai dreptate, dar nu pe trecerea de pietoni.E rau pt. sofer si nu merita , zau asa. Am observat si eu asta, dar sa stii ca au grija in general de pielea lor neagra, trec in roi, pe trecere, se imping, se joaca, dicuta, da e trecere si ei stiu ca mai pot scoate un ban. Iar daca-i izbesti pe nemarcat si nu ai casco te costa un pic si iara nu merita, pacat de tabla, ornamente, far, parbriz.
Eu25-2-2018, 12:18
Pe Traian Vuia de cand lumea si pamantul se circula cu 80-150 kmh ca politia romana e INEXISTENTA.. la fel si pe Dorobantilor, Aurel Vlaicu, 21 Dec.
Gogu de la gara25-2-2018, 8:10
Soferii profesionisti, adica aia care isi iau salariul sau traiesc cu volanul in mana ; tiristi, distribuitori, curieri, taximetristi, transportatori persoane, etc ...sunt constienti ca aceste evenimente nedorite sunt nelipsite. Nici macar unul din aceasta categorie nu poate sa sustina ca nu a avut la un momendat circumstantele unei tragedii in legatura cu trecerile de pietoni.. deci sa nu judecam aiurea. Soferii de duminica cu 500 km pe an sa se abtina.
clujean25-2-2018, 12:31
Bai javra, daca taximeTRISTU' poolii circula REGULAMENTAR cu 50 km/ora, acum biata femeie era IN VIATA. Fu.tu-va-n gat de ordinari !
Gogonea25-2-2018, 17:28
Mai sunt si soferi de duminica care stiu sa circule regulamentar. Apropo, mai toti taximetristii nu stiu ca exista o maneta in stanga volanului, in sensul giratoriu au proprile reguli iar daca ii claxonezi ca sa fie atenti te trezesti cu un vocabular atat de colorat de iti vine sa pleci in treaba ta, n-ai cum sa ii mai educi pe oamenii astia.
dan26-2-2018, 3:24
La 60 ani te omoara si unul pe trotineta. Dupa cum vad masina nu prea are urme majore. Deci nu avea viteza
bula25-2-2018, 7:30
nu stiu daca doar mie mi se pare ca este doar o singura linie de frinare pe asfalt pentru ca asa se vede ca loganul respectiv are o defectiune mare la frine,si acela care elibereaza itp ul ar trebui sa raspunda!
Omg25-2-2018, 7:32
Sper ca nu ai carnet. Ochelari urgent!
bula25-2-2018, 11:45
te simti in cauza?esti unul dintre spagari de la itp?
soferu25-2-2018, 7:09
Taxistul nu are nici o circumstanta atenuanta, doar daca biata femeie ar fi sarit din avion direct pe trecere. Ordinarul naibii, avea si camp vizual ca nu e aglomerat sambata.
Mda25-2-2018, 7:37
Sper sa iti sara si tie unul de pe trotuar direct pe trecere. Daca esti sofer stii ca oricand se poate intampla. Orice sofer a fost la un pas sa spulbere poetoni care se arunca pe trecerea de pietoni fara sa se asigure ca ii vede soferul.
soferu25-2-2018, 8:33
Niciodata nu o sa fie asa cum speri tu. Conduc de prea multi ani, fara nici un incident, nici macar produs de alti si fara amenzii. Ma uit la semnele de circulatie, chiar si la cele care avertizeaza ca urmeaza, chiar daca stiu trecerile de pietoni pederost, incetinesc cum vad pe trotuar posibili trecatori, pe banda mea , bine inteles, iar daca vad masini stationate care obtureaza vizibilitatea conduc in asa maniera incat sa pot opri in 20 cm. Si mai invata ceva, incepatoruule agresiv, o avea pietonul obligatia sa se asigure, dar daca l-ai traznit pe trecere nu ai absolut nici o scuza, clar? Am peste 1 milion de km, pentru informarea ta. Da, se poate si asa, conduc toate tipurile de autovehicule nu numai in Romania. Restul sunt povesti cu pesti, nu astepta ca pietonul sa se asigure, asta-i o obligatie mai mult morala al lui, legea te va pedepsi pe tine, intodeauna, nu pe el ca nu s-a asigurat pe trecerea de pietoni. Si mai terminati odata, voi astia ce luati apararea idiotilor care fac asemnea lucruri, e plin de comentaci idioti si pe info trafic, si pe soferi de wwekend, si pe ridicari auto.
T25-2-2018, 10:32
Da, se poate intampla sa iti sara dar!!!!! Daca vezi ca urmeaza trecere de pietoni INCETINESTI si te uiti pe margine daca sunt pietoni care poate ar sari in fata masinii!!! Mai ales ca acolo chiar are vizibilitate
Roby26-2-2018, 3:28
Asta cu milioane de km :))) du-tw tataie ca ne plictisesti cu aberatiile tale
Deo26-2-2018, 7:18
Tataie asta ti-a dat un sfat bun, neghiobule, tu nici sa scrii nu stii, ma si mir cum ai luat carnetul de conducere, despre psiho ce sa mai spun, mai lipseste sa ai si un Haudi sau BMW si e clar, un magaroc la volan.
Militia27-2-2018, 15:33
Stau si mă minunez Soferule, cat de PROST si INGAMFAT te-o fătat mă-ta. Cum te dai tu mare :)))) Ce morții ma-tii de mașini conduci tu ma, pisatule? :)))), Poate masina de gunoi de la Pata Rât. Esti mai prost decat prevede legea. :)))))
Florin25-2-2018, 0:14
Ba, va rog eu nu va mai legati de politia romana. Cei de la cluj isi fac treaba:

http://www.promotor.ro/masini-noi/news/patru-puncte-30-de-zile-si-580-de-lei-amenda-pentru-ce-pe-bune-17005632

Vai noua...
hm !25-2-2018, 1:41
Militienii sunt mai nou godine. Este plin clujul bokuli de ei.
Lae25-2-2018, 4:38
de vina e Traian Vuia si David Ciceo!.....Asa dom Tişe?
Daniel24-2-2018, 21:31
Politia Rutiera are vina ei ca nu sta in locurile unde se stie ca se circula cu viteza si nu se acorda prioritate mai ales pitonilor.
Foarte bine ca stau cu radarul pe Dorobantilor si pe B-dul 21 Decembrie 1989 unde se fac non stop seara de seara liniute dar sa se suplimenteze nr agentilor ca sa fie distribuiti si pe alte artere de circulatie.
Eu spre exemplu eram pe trecerea de pietoni de pe Campului vis a vis de restaurantul La Stanca cu mai multi pietoni sa traversam pe partea cealalta cu Kaufland Manastur si un destept care a iesit la intersectie cu Campului din incinta Kaufland Manastur , a facut stanga spre trecerea de pietoni unde eram noi in acel moment , traservand si daca nu fugeam repede toti , ne lua in plin , acolo sunt si semafoare care indica galben intermitent.
Nu e prima data cand se intampla asa ceva.Rog Poltia Rutiera sa se autosesizeze si sa faca ceva in privinta tuturor arterelor cu trecerile de pietoni unde se circula cu viteza si mai ales si aici la Kaufland Manastur la trecerea de pietoni cu semaforizare intermitenta pe galben , Campului.
Cate vieti spulberate si oameni distrusi ale celor in nefiinta trebuie sa fie pana se face ceva

UNDE ESTE JUSTITIA DIN ROMANIA !!!!

NUMAI CRIMINALI , INFRACTORI , PENALI ARE TARA ASTA ?

DE ASTA CEI BUNI PLEACA DIN TARA ?

DACA ASA SE CONTINUA VOM IESII CU TOTII IN STRADA SA FACE O NOUA REVOLUTIE SI CEI CARE TREBUIE SA FACA CEVA SI SA APLICE LEGEA SI NU O VOR FACE
" II VOM TRAGE IN TEAPA " . PRECUM VLAD TEPES
Uger25-2-2018, 8:23
vei trage in teapa? sa incepi cu ma ta ,bah
Daniel26-2-2018, 1:45
Uger care te bagi ca musca in lapte , vezi ca nu am avut treaba ta.
Nu te cunosc , nu ma cunosti asa ca nu te baga , ca te f ut in aripa , cu familie cu tot.
Nelson Mondialu are o vorba pt astia ca tine
UGAGI VREI SA TE FREC. :))))

Nimeni de aici nu a comentat pt ca toti sunt Baieti de Baieti
Iar citez pe Nelson Mondialu ,
ZDREAMTA CE ESTI ...

Cumva te simti ofensat fara motiv si STRIGI CA O VIRGINA.

STAI IN BANCA TA , CA TE BOXEZ
Hank Rearden24-2-2018, 21:17
Cum se face ca numa' taximetristi is implicati in accidente in ultima vreme?

Se vede la ce ajuta autorizatiile si avizele si verificarile si legalitatile alea pe care le invoca in discutiile legate de transportul de persoane: la absolut N I M I C!

Sunt doar criminali cu autorizatie.

Condoleante familiei.
Hopaaa24-2-2018, 21:23
Esti gunoier transportator ilegal de persoane? Infractor?
Gunoierul25-2-2018, 7:42
Tot pe genunchi aplicatia masina la un buton distanta. Ca puscariasii. Palmezi cum poti.
Hank Rearden25-2-2018, 12:37
Baietilor taximetristilor, eu lucrez in Primarie.

Acum am de facut un studiu prin care sa gasesc modalitati de imbunatatire a traficului clujean. Pun aceste intrebari in mod legitim, sa stim cum sa adaptam legislatia locala, astfel incat cetateanul sa iasa cat mai castigat.

Atitudinea asta agresiva pe care-o manifestati nu va aduce niciun folos, credeti-ma.
Hopaaa26-2-2018, 3:32
Atunci sa vedem autorizatii, atestate, analize medicale, metrologii, bonuri fiscale domnu gunoier Rebu de la primarie. Aparat de taxat prin GPS nu am pomenit
T24-2-2018, 21:11
Condoleante familiei..

Imi pare nespus de rau ca oamenii nu inteleg si efectiv nu realizeaza ca ar trebui sa fie mai responsabili la volan.. fie taximetristi uber soferi de tir sau efectiv oamenii care au permis! Oare cati oameni mai trebuie sa moara pana se va schimba ceva in tara noastra???!!! Degeaba tot urlam si dupa autostrazi ca nu doar acelea ne lipsesc, ne lipseste bunul simt si constiinta! Daca va uitati intr-o zi obisnuita cati soferi/soferite sunt cu nasul in telefon de exemplu..
In cazul asta nu lipsa autostrazilor a dus la accident ci pur si simplu neatentia soferului si probabil si viteza la cum a aruncat-o pe biata femeie..
Ar fi interesant sa auzim versiunea soferului, cu ce dume ar veni in apararea lui?

Vieti distruse.. atat victima si familia cat si amaratu de taximetrist ca doar sa nu credeti ca va fi fericit ca si cum nimic nu s-a intamplat..

Pacat..
Radu24-2-2018, 22:38
Problema este urmatoarea taximetristi din cluj se cred soferi imbatabili dar 90 la suta dintre ei habar nu au sa conduca si nu au pic de respect intrafic .sint doar niste soferi de duminica cu impresi
T24-2-2018, 23:39
P.s. tragedia s-a intamplat in fata nepotiilor femeii, avea si punga de pufuleti intinsa toata penjos :(
Funariu25-2-2018, 7:49
Radu mami radule. Taximetristii fac doar intr'o zi de duminica kilometri cat faci tu in 2 saptamani. Acasa-serviciu si sambata la tara pt provizii. :)))) si esti sofer
Roby24-2-2018, 19:16
Pe traian vuia se circula cu minim 80 km/h. Daca ati umplut orasul cu praguri de sol in someseni de ce nu puneti vreo 10?
R.Y.P.24-2-2018, 17:22
Dar de accidentul mortal provocat de Uber in Bucale acuma citiva ani, ati auzit?S-a mai auzit ceva,numai zice nimeni nimic,e musamalizat!Daca mergi cu un Uber si ala face accidet si ajungi in spital atunci cine te depagubeste? Daca crezi ca RCA-ul atunci gresesti. Daca soferul te ia pe sus si te jefuieste de bani unde mergi sa-l reclami? La politie? Si ce o sa spui ca ai fost cu un ilegal? Oare cand este vorba de taxe la fisc voi vedeti doar impozitul pe profit? Odata am comandat Uber dar cand am vazut soferul, fost sofer de la Nova am facut pipi pe 8 lei si am inchis cursa ca dupa sa citesc ca in Franta un sofer Uber a violat o clienta. Deci asta e problema. Daca chiar ar fi Uber ceva in beneficiul nostru atunci as zice da dar asa nu vad decat o mare teapa mascata cu ciocolata dulce cu textul: vezi ce iti place ca noi iti luam banii si pa.
corect24-2-2018, 17:48
asa e, in rest cele bune si ryp la femeia ..
Gabi24-2-2018, 18:37
Vai de capul tau. Esti taximetrist clar!!! Bate-ti coasa ratatule!!!
Velu24-2-2018, 23:58
Ia asculta bei taximeTristule, dar familiei lui Teo peter cati bani a incasat de la asigurare? Iti spun io: zero. Asa ca nu te caca pe tine. Daca iti conduci masina personala si accidentezi pe cineva, acea persoana va fi despagubita (daca va solicita) de catre asoguratorul RCA al soferului. Spre deosebire de soferii de taxi care dupa cum se vede nu se incadreaza in aceste norme. Este exact invers de cum zici tu.
Nu mai manca rahat!
Didi24-2-2018, 17:03
Se circula cu viteza foarte mare in zona. Faceti ceva !!!
ION PISTEA MUIA GEMACULUI JEGUL24-2-2018, 16:02
BEIAS PUULA LA BOC SI MACARONARILOR
aaa24-2-2018, 13:48
1. asigurati-va ca soferul care vine va vede si incetineste.
2. De 2000 de ori va lasa soferul si franseazade multe ori brusc sa puteti trece pe trecere, din pacate 1 data e indeajuns sa nimeriti un "nebun"
3. Soferul e 99% vinovat, dar viata nu tine cont de asta
4. Trecere de pietoni amplasata total aiurea.(ai la aeroport trecere si nu vad ce rost are asta - de unde - unde sa treci ca dincolo de gard e aeroportul, nu ai de unde sa vi pana la trecerea aia doar sa traversezi)
5. La treceri peste 4 benzi ar trebui neaparat semafor
6. Chiar daca limia de viteza e 50 e un tronson unde candva a fost limita 70 (acu 5-10 ani)
7. Sa speram ca nu mai vedem asa ceva !
Horia24-2-2018, 14:39
1,2,3,5,6,7 de acord. 4. Cred ca este statie de autobuz de asta a fost pusa.
aaa24-2-2018, 14:44
Si statia de autobus pt ce...sa mearga unde? oameni. Exista la aeroport una, dupa 400m alta statie nu cred ca trebuie
dan24-2-2018, 14:47
punctul1: mda,trebe si in alte tari,doar ca acolo e doar o formalitate in 99,99% din cazuri,pe cand in kktul asta de tara,nu e asa,ba chiar de multe ori soferul nu te vede,nu incetineste sau incetineste abia daca pietonul ia initiative si incepe usor,usor sa traverseze,mentalitatea asta de cioban nu se schimba indiferent cati ar iesi in strada.
Circotasul vesel25-2-2018, 13:53
Foarte corect scris "aaa".Lumea(pietonii)NU se asigura.Traverseaza ca pe cimp.Au impresia ca trecrea de pietoni e sfinta,ca e dreptul lor exclusiv.Ma mir de marea majoritate a comentariilor in care il acza doar pe sofer.In zona e vizibilitate,sint convins ca proasta a traversat cind masina era la citiva metrii de trecere.
Matei24-2-2018, 13:32
RIP biata femeie.

In zona aia daca circuli cu 50 la ora pe banda 1, ai ocazia sa vezi mereu globani de bn si mm care trec cel putin cu 70,80 la ora pe langa tine. iar daca din greseala te incadrezi pe banda doi din timp sa intri la aeroport iti iei niste flashuri din spate...
Ion A.25-2-2018, 3:15
si ce daca iei flashuri? n-ai nicio obligatie fata de nervosii din spate
Daniel Florin24-2-2018, 20:47
S... p... cu ma -ta
Catrinel Sabaciag25-2-2018, 10:38
dracu sa te ia cu oferta ta nenorocitule femeia asta minunata a murit!!!!!
Yoo24-2-2018, 15:12
Adevaru doare
@mda24-2-2018, 15:53
Da , si platesc si 200 dispecerat :))))