banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Accident mortal pe centura orașului Gherla

  



 

Un tânăr a decedat luni seara în urma unui accident de circulație produs pe centura orașului Gherla

 

Șoferul de 28 de ani s-a angajat într-o depășire neregulamentară pe Centura orașului Gherla și a intrat într-o coliziune frontală cu un ansamblu de vehicule care circula regulamentar din sens opus și era condus de un bărbat de 57 de ani.

 

Șoferul de 28 de ani a murit.

--------------------

UPDATE

 

Accident rutier mortal pe D.N. 1C - Centura Ocolitoare a municipiului Gherla, în care au fost implicate un autoturism şi un ansamblu de vehicule (TIR).

 

La data de 22 octombrie a.c., în jurul orei 20.00, pe D.N. 1C – varianta ocolitoare a municipiului Gherla, a avut loc un accident rutier grav, fiind implicate un autoturism şi un ansamblu de vehicule (TIR), în urma căruia o persoană a decedat, în următoarele împrejurări:

 

Un bărbat de 28 de ani din municipiul Gherla, judeţul Cluj, în timp ce conducea un autoturism pe D.N. 1C – Varianta Ocolitoare Gherla, din direcţia Dej spre Gherla, pe fondul efectuării manevrei de depăşire, fără a se asigura corespunzător, a intrat în coliziune frontală cu un ansamblu de vehicule, care circula regulamentar din sens opus şi era condus de un bărbat de 57 de ani din Cluj-Napoca.

 

În urma accidentului, conducătorul auto de 28 de ani, a decedat, iar cele două autovehicule au suferit avarii.

 

 

În cauză sunt efectuate cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de „ucidere din culpă”, faptă prevăzută şi pedepsită de Codul penal.

coral1_1_1.jpg
22-10-2018, 21:18
3367 vizualizări
11 comentarii
kkk24-10-2018, 0:21
Bunul Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in Pace!
andi23-10-2018, 13:46
"un ansamblu de vehicule care circula regulamentar " - limba materna ba gazetarule... acuma ori la singular ori la plural...cate vehicule erau?
lkw23-10-2018, 20:41
UN TIR ??? A CALCAT O CIOARA ? SI IN ANSAMBLU>>>MOARTE CIORLORRRRRRR.... ANDI ? PACAT CA nu erai pasager !!!
exe23-10-2018, 12:08
Daca se intampla cu BMW cum mai rezona stirea asta in capatanile cu creierele spalate....

::)))):::::)))))))))))))
Hank Rearden23-10-2018, 9:23
Cei mai slabi, dar periculosi soferi sunt aia de Audi.
trist!23-10-2018, 6:46
Astia din CJ si SJ contribuie in procent urias la acea cifra anuala sinistra de 3000 de victime ce se inregistreaza la nivelul intregii tari. Niste militieni analfabeti le livreaza permisele altor analfabeti.
-23-10-2018, 6:57
Astia din alte judete care vin la noi in Cluj habar nu au de condus autovehicule.Huo.Traiasca Clujenii.Jos viniturile afara din Clujul nistru
galea23-10-2018, 6:12
Aşa-i cu maşina cu volan pe dreapta şi cu minte-n portbagaj!
...............Şi să te mai dai şi cocălar......treaba-i gata rezolvată!
Gigi22-10-2018, 22:41
RIP! Asa e cand esti smardoi si vrei sa sfidezi regulile circulatiei si ale fizicii cu o coaja de masina.
asd22-10-2018, 21:34
E unul dintre rromi analfabeti la care le aduceau acasa un politist de la IPJ Cluj permisele luate pe mita..??!!
bobi23-10-2018, 11:58
hopaaaaa!tu zici cevaaa!:)))